Із дітьми 5 років. Для досягнення послідовного та поступового прогресу в освоєнні всіх цих непростих, для малюків завдань навчальний матеріал розбивається поурочно за принципом «від простого до складного»

Олена Ковтун
Конспект заняття з образотворчому мистецтвудля дітей віком 4–5 років.

Конспект заняття з образотворчого мистецтва для дітей 4-5 років.

Тема заняття: «Сонечко для мами» (малюнки сховані в долоні).

Цілі:

1. Викликати інтерес до образу.

2. Вчити дітеймалювати малюнки з долоні руки, додаючи очі, рот, промінчики.

3. Розвивати у дітей самостійність, вміння малювати фарбами.

4. Виховувати бережливе ставленнядо всього. Що нас оточує.

Устаткування: Колаж- Сонечко, гуаш, лист паперу формат А-4, простий олівець, пензлик.

Хід заняття:

Діти беруться за руки, під музику: "Сонячне коло", стають на килимі в гурток і прикладають долоню до долоні сусіда. – Що ви відчуваєте від долоні сусіда, правильно тепло. Як сонечко передає тепло своїми промінчиками так і ви своє тепло передаєте один одному, але тільки своїми руками. Сонечко це джерело життя для всього живого на нашій блакитній планеті. І тому тепло допоможе нам створити диво.

А тепер сядьте тихесенько на свої місця і спробуйте розгадати загадку:

Загадки для дітей про сонечко!

1. Без мене, не буде світла,

Без мене, не буде літа,

Вранці, стукаю в вікна:

Прокидайтеся, встало.

Дзвін синенький продзвенів козирці:

Ти скажи мені, люба, що там за ромашка

Виросла над хмарою жовта така,

Яскрава, промениста, надто вже велика?

Це, малюк, не квітка, - та у відповідь сміється,

Це велике світило під назвою.

(сонце)

1. Розгляд ілюстрацій про сонечку (Колір).

Подумайте, як краще розташувати долоню на аркуші паперу, щоб з неї вийшло сонечко (Наша рука схожа на сонечко, якщо розвести убік пальчики).

2. Пояснення завдання:

Розведіть пальчики на руці якнайсильніше.

Додайте долоню до аркуша паперу.

Обведіть долоню простим олівцем.

Домалюйте лучки, що бракують, обвівши свою долоньку, ще раз. Хлопці, яким кольором прикрашатимемо наше сонечко, подумайте?

3. Процес виконання завдання.

Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога педагога.

4. Разом із дітьми аналізуємо нашу роботу. Ось і готовий подарунок мамі.

Робоча програма

« Образотворча діяльність та

естетичний розвитокдошкільнят » у старшій групі

складено на основі програми пізнавальний розвитокдітей 5 років

«З дитинства – у юність» Гризик Т.І.

Пояснювальна записка

Ця програма розроблена на 20014 -2015 навчальний рік.

Програма розроблена на основі методичних рекомендаційдля вихователів Т. Н. Доронової. Програма враховує індивідуальні, вікові особливості дітей групи, з урахуванням показників засвоєння програмного матеріалуза підсумками минулого року.

У програмі відобразились:

    нова стратегія освіти у Росії, спрямовану розширення можливостей розвитку особистості дитини;

    нові підходи до змісту, організації та методики роботи з дітьми у контексті особистісно орієнтованої моделі виховання;

У плануванні використано розробки вітчизняних та зарубіжних педагогів та психологів, враховано рекомендації видатних діячів культури та мистецтва, а також використаноособистісно-орієнтований підхід вихователя, якспосіб формування творчих здібностей дошкільнят.

Реалізація програми здійснюється у межах безпосередньо освітньої діяльностіз дітьми двічі на тиждень по 25 хвилин. Закріплення пройденого матеріалу відбувається в спільної діяльностівихователя з дітьми та самостійної діяльностідітей.

Література: Т.М. Доронова. Образотворча діяльність та естетичний розвиток дошкільнят. Москва «освіта 2008 року.

Планування занять на 20014-2015 навчальний рік

ВЕРЕСЕНЬ

Ми малюємо

ЖОВТЕНЬ

Ми малюємо

ЛИСТОПАД

Ми малюємо

ГРУДЕНЬ

Ми малюємо

СІЧЕНЬ

Ми малюємо

ЛЮТИЙ

Ми малюємо

Ми малюємо

БЕРЕЗЕНЬ

Ми малюємо

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ

Ми малюємо

Назва:
Номінація:Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, образотворча діяльність,

Посада: педагог з образотворчого мистецтва
Місце роботи: ТОВ «Ладушки» творчі майстерні
Місце розташування: 6 просіка 153, місто Самара

Плани конспектів уроків

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років

Знайомство з фарбами

Тема заняття: знайомство з фарбами

Тип уроку: урок-гра.

Тип навчання: розвиваюче.

Мета: дати загальну характеристикута уявлення про техніку роботи з акварельними та гуашевими фарбами.

  1. навчити дітей відрізняти гуашеві фарби від акварельних
  2. формувати інтерес та позитивне ставлення до малювання
  3. правильне користування пензликом
  4. Формування художньо- творчої активностіособистості

Устаткування уроку.

Для вчителя: акварельні, гуашові фарби, пензель, папір, презентація на тему заняття з картинками, намальованими аквареллю та гуашшю, класична музикаБах "In dulci jubilo", Моцарт "Clarinet Quintet in A-Dur".

Для учнів: фарби: гуаш, акварель, пензлі, папір для акварелі, палітра, баночка для води, фартух, рушник.

Організація заняття

  1. Час сприйняття натури, предметів (форма, пропорції, образ):-
  2. Час виконання теоретичного завдання учнями:-

Хід заняття

2. Педагог: Здрастуйте хлопці!

Учні: Здрастуйте!

Сьогодні ми з вами познайомимося з різними видами фарб і як ними малювати. Але для початку відгадайте загадки:

По папері я біжу

Все вмію, все можу:

Хочеш будиночок намалюю,

Хочеш ялинку в снігу,

Хочеш дядька, хочеш сад.

Мені будь-яка дитина радий.

Діти відповідають: Пензлик

Різнокольорові сестрички

Занудьгували без води.

Дядько, довгий і худий,

Носить воду бородою.

І сестриці разом із ним

Намалюють будинок та дим.

Діти: Пензлик та фарби

Педагог: Правильно хлопці та дівчата. А тепер давайте візьмемо до рук пензлик і розглянемо його ближче. Яка вона м'яка та пухнаста, так? Спробуємо нею помалювати.

Педагог проводить сухим пензлем по паперу, але на аркуші не залишається жодних слідів.

Педагог: Ой, щось нам не вдається малювати… чого ж нам не вистачає?

Діти: Нам же потрібні фарби, щоб малювати!

Педагог: Правильно. І зараз наші гості на уроці — акварельна та гуашева фарба розкажуть про себе.

Педагог бере до рук фарби і починає розповідь від імені фарб.

Акварель.

«Я-прозора фарба. Така прозора, що крізь мене видно папір. Наносять мене на папір тонким шаром, якщо потрібний колір світліше-розбавляють водою. А щоб виправити місця, малюнок просто змивають водою. А коли я висихаю, я не змінюю колір, а залишаюся такою ж прозорою та ніжною».

Гуаш.

«Я-фарба непрозора. Якщо потрібно зробити колір світлішим, у мене додають білила. Папір, коли малюєш, не повинен просвічувати. Якщо потрібно виправити, те, що не вийшло, можна зафарбувати новим шаром фарби. Виходить яскраво і барвисто, але коли я висихаю, малюнок сильно світлішає»

Під час оповідання педагог демонструє дітям презентацію.

Педагог: Ось які у нас є цікаві та яскраві фарби. А тепер я розповім вам, як правильно малювати

Педагог бере чистий аркуш паперу, розповідає та паралельно малює на папері.

Педагог: Для початку потрібно змочити Пензлик у воді, якщо води занадто багато потрібно витерти її об край баночки з водою. А для того, щоб красиво малювати, потрібно ще й правильно сидіти: лікоть однієї руки повинен бути на столі, а іншою рукою слід притримувати аркуш паперу. Тепер візьмемо на пензлик акварельну фарбу та проведемо нею по паперу, легко і не натискаючи. Намалюємо стовбур біля дерева. А тепер я вам покажу техніку «примокування» Візьмемо Пензлик і наберемо на неї гуаш, і плашмя, ось так, прикладемо до паперу. Що можна намалювати таким способом?

Діти: листочки від квітки, листя на дереві, брижі на воді.

Педагог: Як багато ви знаєте. Молодці! Але перед тим, як почати малювати нам слід трохи відпочити. Повторюйте за мною:

Руки вгору піднімаємо,

А потім їх опускаємо,

А потім до себе притиснемо,

А потім їх розведемо,

А потім швидше, швидше

Плещи, плескай веселіше.

Педагог: Ось як ми з вами відпочили! Ну що ж, тепер намалюємо з вами цими фарбами дерево з листям. Дерево намалюємо акварельними фарбами, а листочки гуашшю. А яку пору року ви б хотіли зобразити?

Діти: Осінь, літо!

Педагог: чому ви хочете саме це намалювати?

Діти: — Восени дуже гарно, такі дерева різнокольорові.

— А влітку тепло та сонячно, пташки співають, квіти гарні у парках.

Педагог: Добре. Тоді давайте творити! Тільки пам'ятайте, що Пензлик довго у воді тримати не можна, а то вона на вас образиться, і не допомагатиме створювати вам шедеври!

Поки діти малюють, грає класична музика.

Активність дітей на уроці:

Мовленнєва (бесіда, дискусія, конференція, доповідь, оповідання): бесіда, розповідь педагога про види фарб та метод роботи з ними.

Розумна (тренінги, вправи, теоретичні завдання, робота з книгою, пізнавальна гра, навчальний контроль)

У віршах.

Опитування учнів

Тема опитування: питання-загадкипро художні інструменти(пензлик, фарби), питання про улюблену пору року.

Метод опитування: комбінований

Питання (питання-відповідь):

1. Ой, щось нам не вдається малювати ... чого ж нам не вистачає? (нам бракує фарб!)

2. Що можна намалювати за допомогою техніки примокування? (листочки від квітки, листя на дереві, бриж на воді)

3. А яку пору року ви хотіли б зобразити? (Осінь, літо)

4. А чому ви хочете саме це намалювати? (Восени дуже красиво, такі дерева різнокольорові; А влітку тепло та сонячно, пташки співають, квіти гарні у парках)

Практичне завдання:

Намалювати чарівне дерево в змішаної техніки: акварель та гуаш.

Рівень завдання

Навчально-творче: придумати будову чарівного дерева, його крону та оточення.

1. оригінальність виконання завдання.

2. Пошук нових методів розв'язання задачі.

Прийоми, створені задля розвиток творчої активності учнів: використання гри у навчальний процес, інтеграція живопису, музики та літератури.

Домашнє завдання: принести матеріали до наступного уроку: акварель, воскова крейда, лист А3, пензля, баночка для води, рушник, фартух.

Словник термінів

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років
Зимові хатинки.

Тема заняття: зображення зими гуашшю.

Тип уроку: урок-закріплення

Тип навчання: розвиваюче.

Ціль: Закріплення знань про види фарб: гуаш

1 Розвиток фантазії, уяви.

2 Здійснення естетичного виховання.

3 Формування художньо-творчої активності особистості.

4 Формування відчуття кольору.

Метод, що використовується на уроці: пояснювально-ілюстративний

Устаткування уроку.

Для вчителя: трафарети будиночків, презентація з картинками засніжених будинків, музичний ряд: Бетховен "Symphony №8 in F-Dur Op.93", Бах "Valet will ich dir geben".

Для учнів: аркуш формату А3, пензля, гуаш, баночка для води, фартух.

Організація заняття

  1. Час початку та закінчення уроку: -
  2. Час на повідомлення теми уроку та пояснення нового матеріалу: 15 хв
  3. Час виконання практичного завдання учнями: 28 хв
  4. Перегляд та аналіз графічних робіт: 10 хв
  5. Час на підбиття підсумків уроку та дачі домашнього завдання: 7 хв.

Хід заняття.

1. Організація дітей на місцях, перевірка необхідного матеріалу.

Педагог: Здрастуйте хлопці.

Учні: Здрастуйте!

Педагог: Діти, а яка у нас зараз пора року на вулиці?

Учні: Зима!

Педагог: Правильно. А тепер відгадайте мої загадки.

Настали холоди.

Обернулася в кригу вода.

Довговухий зайчик сірий

Обернувся зайчиком білим.

Перестав ведмідь ревти:

У сплячку впав у борі ведмідь.

Хто скаже, хто знає,

Коли це буває?

Учні: Взимку

Назвіть-но, хлопці,

Місяць у цій загадці:

Дні його – всіх днів коротші,

Усіх ночей довші за ніч.

На поля та на луги

До весни лягли сніги.

Тільки місяць мине,

Ми зустрічаємо Новий рік.

Учні: Грудень

Педагог: А ви помічали які гарні бувають дерева та будинки взимку?

Учні: - Так, помічали. Все довкола таке біле.

— Пухнасте і м'яке, як у казці.

Педагог: Які ви уважні, молодці. Давайте подивимося з вами невелику презентацію із зимовими засніженими будинками.

Педагог показує дітям презентацію на тему заняття.

Педагог: Ось які у нас гарні будиночки. А тепер ми з вами намалюємо зимову композицію з будиночками. Я приготувала вам трафарети (приклад з паперу) і зараз ми їх з вами «одягатимемо» снігом! До речі, а ви знаєте якого кольору сніг?

Учні: Якого, білого.

Педагог: Неправильно хлопці. Сніг у нас різнокольоровий! Подивіться у вікно та побачите, як барвисто переливається сніг. Які кольори ви там бачите?

Учні: — Ой, і справді різнокольоровий! Я бачу жовтий.

— А я синій і бузковий.

- Ах, навіть помаранчевий є!

Педагог: Ось бачите. А зараз ми відпочинемо, почнемо малювати.

Я морозу не боюся,

З ним я міцно подружуся.

Підійде до мене Мороз,

Торкне руку, торкне ніс. (Треба показати руку, ніс.)

Значить, треба не позіхати,

Стрибати, бігати та грати. (Руху.)

Педагог: Молодці. А тепер із новими силами та фантазією візьмемо пензлик і почнемо творити. Тільки пам'ятайте, що Пензлик довго у воді тримати не можна.

Педагог допомагає кожній дитині перемалювати трафарет будиночків і діти починають малювати. Під час заняття грає класична музика.

Наприкінці заняття проводиться міні- виставка дитячих робіт і виставляються оцінки за урок.

Активність дітей на уроці

Емоційна (емоційні розвантаження, «хвилинки спокою», психо гімнастика, ситуаційний та ігровий метод, змагання, КВК тощо):

Мовленнєва (розмова, дискусія, конференція, доповідь, оповідання): бесіда на тему заняття.

Розумова (тренінги, вправи, теоретичні завдання, робота з книгою, пізнавальна гра, навчальний контроль):

Двигуна (фізкультхвилинка, оздоровча гімнастика, пальчикова, дихальна гімнастика, зорова гімнастика тощо): фізкультхвилинки

Опитування учнів

Тема опитування: опитування про пору року і якого кольору сніг.

Питання (питання-відповідь)

  1. Діти, а яка у нас зараз пора року на вулиці? (Зима)
  2. А ви помічали які гарні бувають дерева та будинки взимку? (Так, помічали. Все навколо таке біле; Пухнасте і м'яке, як у казці.)

3. Якого кольору сніг ви там бачите? (Ой, і справді різнокольоровий! Я бачу жовтий; а я синій і бузковий; Ах, навіть помаранчевий є!)

Практичне завдання

Виконання зимової композиціїу техніці гуаш.

Рівень завдання

  1. Навчальне: виконати роботу у техніці гуаші.

Критерії оцінки робіт учнів:

  1. Акуратність виконання роботи
  2. Гармонійно підібрані кольори у роботі.

Прийоми, створені задля розвиток творчої активності учнів: наочний матеріал(Презентація) допомагає учням отримати більш конкретне уявлення про цю тему, впровадження ігрових прийомів та ситуацій розкріпачує творчу активність дитини.

Домашнє завдання: принести на наступний уроксолоне тісто, стеки, дощечку, картон, намистини та гудзики.

Словник термінів

Концепція Визначення Образні асоціації
Натура(від лат. natura - природа) - у практиці образотворчого мистецтва: будь-які явища, істоти та предмети, які художник зображує (або може зображати), спостерігаючи як модель безпосередньо і під час своєї роботи.
Трафарет(від італ. traforetto) - пристосування, що використовується для нанесення на різні поверхні різних літер, та різноманітних зображень; так само цим терміном позначають зображення створене за допомогою даного пристрою.
Композиціякомпонент художньої картини, що надає твору єдність і цілісність, що підпорядковує його елементи один одному та всьому задуму художника.

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років

Новорічна тема у техніці декупаж.

Тема заняття: ознайомлення з технікою декупажу.

Тип уроку: урок-знайомство

Тип навчання: розвиваюче.

Мета: дати загальну характеристику та уявлення про техніку декупаж та метод роботи в цій техніці.

1. розвиток дрібної моторики

2. Формування художньо-творчої активності особистості.

Метод, що використовується на уроці: пояснювально-ілюстративний

Устаткування уроку.

Для вчителя: презентація про декупаж, музичний ряд: Вівальді Winter Aus Die Vier Jahreszeit Four Seasons Op.8», Моцарт «Violin concerto №3 in G major K.216», Чайковський «Tanets fei Drazhe - iz baleta Schelkunchik».

Для учнів: клей ПВА, кисть для клею (широка), скляна заготовка, серветки для декупажу на новорічну тему, фартух.

Організація заняття

  1. Час початку та закінчення уроку: -
  2. Час на повідомлення теми уроку та пояснення нового матеріалу: 20 хв.
  3. Час сприйняття натури, предметів (форма, пропорції, образ): —
  4. Час виконання теоретичного завдання учнями: —
  5. Час виконання практичного завдання учнями: 23 хв.
  6. Час на підбиття підсумків уроку та дачі домашнього завдання: 7 хв.

Хід заняття

1. Організація дітей на місцях, перевірка необхідного матеріалу.

Педагог: Здрастуйте хлопці.

Учні: Здрастуйте!

Педагог: А скажіть, яке свято у нас наближається?

Учні: Новий рік!

Педагог: Правильно! Зараз я прочитаю вам вірші про Новий рік.

Чарівною Зимою

Зачарований, ліс стоїть,

І під сніговою бахромою,

Нерухомою, німою,

Чудовим життям він блищить.

І стоїть він зачарований,

Сном чарівним зачарований,

Весь обплутаний, весь окований

Легким ланцюгом пуховим

Сонце чи зимове міщає

На нього свій промінь косий -

У ньому ніщо не затремтить,

Він весь спалахне і заблищить

Сліпучою красою.

З піснями веселими

У страшний темний ліс

Зимушка приїхала

Із скринькою чудес.

Скриньку розкрила,

Всім вбрання вийняла,

На берези, клени

Мереживо накинула.

Для високих ялин

І сивого дуба

Зимушка дістала

Снігові шуби.

Річку накрила

Тоненьким льодком,

Немов засклала

Синє скло.

Що ж у нас буває на Новий рік?

— Подарунки всякі під ялинкою.

— Салюти гарні запускають, феєрверки.

Педагог: Правильно! Любите подарунки отримувати?

Учні: Звичайно, любимо.

Педагог: Ось і добре. Тоді давай ті сьогодні створимо своїм мамам чи друзям подарунок! Адже, як кажуть, найкращий подарунокце той, який зроблено своїми руками. Чи згодні зі мною? Любите робити?

Учні: Звісно любимо!

Педагог: Але перед тим, як почати, я розповім вам про чарівної техніки, Яка називається ДЕКУПАЖ. Це дуже цікава та проста у виконанні техніка.

Декупаж (фр. decouper - вирізати) - декоративна техніка за тканиною, посудом, меблями та ін. Полягає у скрупульозному вирізуванні зображень з різних матеріалів (дерева, шкіри, тканин, паперу тощо), які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні для декорування. Загалом звичайна, але не зовсім проста серветка у ваших руках може творити чудеса! Давайте подивимося приклади таких чарівних перетворень.

Педагог демонструє дітям презентацію для декупаж.

Педагог: Що ж ви, напевно, притомилися, давай ті зробимо казкову розминку!

Слухай, казковий народ,

Збираємось на схід.

Швидше вставайте

І починайте зарядку. (Потягування.)

Потягушка, потягнись!

Скоріше, швидше прокинься!

День настав давним-давно,

Він стукає у твоє вікно.

Педагог: Ух, як ми з вами відпочили! Давай ті ж розпочнемо роботу!

Спочатку ми візьмемо з вами серветку, яка вам подобається. Бачите вона щільна, це тому, що має три шари. Але нам потрібний лише перший. Беремо і відокремлюємо цей шар від решти. Ось який він у нас прозорий! І тепер ми накладаємо цю картинку на нашу заготівлю і широким пензликом з клеєм починаємо розмазувати, починаючи від середини, ніби промінчики у сонечка. Тільки сильно не натягуйте серветку, бо вона може порватися. Робіть все акуратно та красиво, це ж подарунок. Якщо не виходитиме, я вам обов'язково допоможу.

Поки що діти виконують завдання грає класична музика.

Наприкінці заняття проводиться міні- виставка дитячих робіт і виставляються оцінки за урок.

Активність дітей на уроці:

Мовна (бесіда, дискусія, конференція, доповідь, розповідь): розповідь педагога про нову техніку декупаж та метод роботи з цим прийомом.

Опитування учнів

Тема опитування: питання нового року.

Метод опитування (індивідуальний, фронтальний, комбінований): комбінований

Запитання (питання - відповідь)

  1. А скажіть, яке свято у нас наближається? (Новий рік)
  2. Що ж у нас буває на Новий рік? (Подарунки всякі під ялинкою; Салюти красиві запускають, феєрверки)
  3. Любите подарунки отримувати? (Звичайно, любимо)

Практичне завдання

Декорування скляної чи будь-якої іншої поверхні за допомогою нової техніки декупаж.

Рівень завдання

Виконати в новій техніці новорічну композицію на скляній заготовці.

Критерії оцінки робіт учнів:

  1. акуратність виконання роботи.
  2. якість освоєння початкових навичок декупажу.

Прийоми, створені задля розвиток творчої активності учнів: прочитання педагогом віршів на тему заняття, перегляд презентації.

Домашнє завдання: принести наступний урок пластилін, стеки, дощечку, картон кольоровий.

Словник термінів

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років

Совеня.

Тема заняття: знайомство з технікою пластилінового живопису

Тип уроку: урок-знайомство.

Тип навчання: розвиваюче

Ціль: Дати загальну характеристику про те, що таке пластиліновий живопис, дати характеристику роботи в цій техніці.

  1. Розвиток фантазії
  2. освоєння нової техніки роботи з пластиліном
  3. виховання у дітей мистецького смаку;
  4. розробка моторики пальців дітей рук.
  5. розвиток відчуття кольору, пропорції, ритму;

Метод, що використовується на уроці: пояснювально-ілюстративний

Устаткування уроку.

Для вчителя: презентація на тему, які бувають сови, трафарет совенка з яким працюватимуть діти, музичний ряд: звуки музики «Гірський спокій»; звуки музики «Мелодія життя»

Для учнів: пластилін, стеки, кольоровий картон, олівець, стерка.

Організація заняття

  1. Час початку та закінчення уроку: -
  2. Час сприйняття натури, предметів (форма, пропорції, образ): —
  3. Час виконання теоретичного завдання учнями: —
  4. Перегляд та аналіз графічних робіт: 10 хв.

Хід уроку.

1. Організація дітей на місцях, перевірка необхідного матеріалу.

Педагог: Здрастуйте хлопці!

Учні: Здрастуйте!

Педагог: Сьогодні хлопці ми з вами малюватимемо пластиліном. Так, так, саме пластиліном, як фарбами. А техніка ця називається просто-пластиліновий живопис. Вона поєднує в собі і ліплення та малювання фарбами.

Учні: Яка цікава техніка! А що ми сьогодні робитимемо?

Педагог: Ми з вами робитимемо сову! Чи бачили коли-небудь сов?

Учні: - Так, бачив у зоопарку

- Ні, не бачили.

Педагог: Добре. А давай ті згадаємо з вами героїв-з мультиків. Чи знаєте таких?

Учні: — Совунья зі Смішариків.

— Сова з Віні Пуха.

Педагог: Правильно хлопці та дівчата. А тепер давай ті подивимося які ж бувають сови.

Показ педагогом візуального ряду: фотографії сов, які у вигляді презентації.

Педагог: Які сови гарні та всі різні. Тепер ми з вами зробимо свою сову за допомогою нової техніки. Я принесла вам кілька трафаретів, виберіть будь-який із них, а я вам допоможу перемалювати на картон. Отже, візьмемо шматочок пластиліну, наприклад, коричневий, відірвемо трошки і пальчиком починаємо розмазувати, наприклад грудку. І так усю сову. Робимо акуратно, не поспішаємо. Ми її робитимемо два заняття.

Протягом заняття проводиться фізкультхвилинка:

Ми сьогодні малювали

Ми сьогодні малювали,

Наші пальчики втомились.

Нехай трошки відпочивають

Знову малювати почнуть.

Дружно лікті відведемо

Знову малювати почнемо. (Пензлі рук погладили, струснули, розім'яли.)

Ми сьогодні малювали,

Наші пальчики втомились.

Наші пальчики струсимо,

Малювати знову почнемо.

Ноги разом, ноги нарізно,

Забиваємо цвях.

Ми старалися, малювали,

А тепер усі дружно встали,

Ніжками потопали, ручками поплескали,

Потім пальчики стиснемо,

Знову малювати почнемо.

Ми старалися, малювали,

Наші пальчики втомилися,

А тепер ми відпочинемо

Знову малювати почнемо.

Під час заняття грає музика, що імітує звуки природи.

Наступного уроку діти доробляють те, що недоробили на попередньому уроці.

Активність дітей на уроці:

Емоційна (емоційні розвантаження, «хвилинки спокою», психогімнастика, ситуаційний та ігровий метод, змагання, КВК тощо): ігровий метод, прослуховування музичних фрагментів, поезії.

Мовленнєва (бесіда, дискусія, конференція, доповідь, оповідання): бесіда про сов.

Двигуна (фізкультхвилинка, оздоровча гімнастика, пальчикова, дихальна гімнастика, зорова гімнастика тощо): фізкультхвилинка.

Опитування учнів

Тема опитування: питання про сов.

Метод опитування (індивідуальний, фронтальний, комбінований):

Питання (питання-відповідь):

  1. Чи бачили коли-небудь сов? (Так, бачив у зоопарку; ні, не бачили)

2. А давай ті згадаємо з вами героїв- з мультиків. Чи знаєте таких? (Совунья зі Смішариків; Сова з Віні Пуха)

Практичне завдання

Виконання совенка по трафарету у техніці пластилінового живопису протягом двох занять.

Рівень завдання

Навчальне: по трафарету виконати совенка у техніці пластилінового живопису.

Критерії оцінки робіт учнів:

  1. Якість освоєння початкових навичок пластилінового живопису.

Прийоми, спрямовані на розвиток творчої активності учнів: інтеграція музики, поезії та живопису, що допомагає краще засвоювати матеріал, що надається, впровадження ігрових прийомів і ситуацій розкріпачує творчу активність дитини.

Домашнє завдання: принести на наступний урок листок А3, воскова крейда.

Словник термінів

Концепція Визначення Образні асоціації
Пластилін матеріал для ліплення, що складається з глини та речовин, що перешкоджають її твердінню (віск, олія)
Пластиліновий живопис один із видів образотворчого мистецтва, що поєднує особливості двох різних технік: ліплення з пластиліну та малювання олійними фарбами.
Стека плоска, трохи вигнута паличка з одним гострим, іншим плоским кінцем для роботи в м'якому матеріалі (глині, воску, пластиліні, гіпсі), інструмент скульптора.
Ліплення У мистецтві спосіб утворення форми шляхом зміни обсягу з будь-якого м'якого пластичного матеріалу: глини, пластиліну, воску

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років
Уперте слоненя.

Тема заняття: ілюстрація казки

Тип уроку: урок-гра

Тип навчання: розвиваюче

Ціль: Дати загальну характеристику про те, хто такі ілюстратори і ознайомитися з деякими з них.

  1. Розвиток фантазії
  2. Формування графічних навичок
  3. навчити дітей сюжетному малюванню

Метод, що використовується на уроці: пояснювально-ілюстративний

Устаткування уроку.

Для вчителя: африканська казка «Уперте слоненя», презентація для художників-ілюстраторів.

Для учнів: акварель, пензлі, папір для акварелі, палітра, баночка для води, фартух, рушник.

Організація заняття

  1. Час початку та закінчення уроку:
  2. Час на повідомлення теми уроку та пояснення нового матеріалу: 25 хв.
  3. Час сприйняття натури, предметів (форма, пропорції, образ): —
  4. Час виконання теоретичного завдання учнями: —
  5. Час виконання практичного завдання учнями: 75 хв.
  6. Перегляд та аналіз графічних робіт: 10 хв.
  7. Час на підбиття підсумків уроку та дачі домашнього завдання: 10 хв.

Хід уроку.

1. Організація дітей на місцях, перевірка необхідного матеріалу.

Педагог: Здрастуйте хлопці!

Учні: Здрастуйте!

Педагог: Сьогодні ми з вами вигадуватимемо картину! Ми будемо ілюстраторами до казки. Любите картинки дивитися у книжках?

Учні: так, вони такі гарні та барвисті!

Педагог: Чи знаєте ви, як ці картинки називаються?

Учні: Це ілюстрації.

Педагог: Правильно хлопці! А ви знаєте, хто ж створює такі картинки?

Учні: Художники!

Педагог: Правильно, але це не зовсім звичайні художники, а художники-ілюстратори. Вони допомагають вам за допомогою красивих малюнківзрозуміти про що йде мовау книзі, навіть якщо ви її не читали! Давайте познайомимося з деякими з них.

Демонстрація педагогом презентації для ілюстраторів: Іван Білібін, Олена Поленова, Юрій Васнєцов.

Педагог: Ось і ми з вами сьогодні почуваємося справжніми художниками, ми замальовуватимемо з вами казку! Але для цього давай її послухаємо. Тож почнемо!

Жив в Африці слоненя. І був він такий упертий, що ніхто з ним не міг порозумітися. Ось якось зібралася вся слоняча родина погуляти.

— Ходімо, — сказав слоненяті батько-слон.

- Ходімо, - сказала мати-слониха.

— Не піду, — сказав слоненя.

— Ходімо, — сказали старші брати-слони.

— Не піду, — відповів слоненя.

— Ну, так ми прогуляємося без тебе, — сказали слони і пішли.

Слоненя залишилося одне. А коли він залишився сам, йому страшенно захотілося гуляти з усіма. Тому він дуже образився, що старші пішли без нього.

— Якщо так — сказав сам собі слоненя, — я не буду більше слоном.

Він замислився, ким же йому стати. І вирішив стати левенятком. Слоненя кинулося на землю, задерло всі чотири ноги і почало бовтати ними в повітрі. Зовсім як левеня. Мимо пробігала полохлива газель. Вона зупинилася на мить, подивилася на слоненя, злякалася і помчала геть. На бігу вона скидала тоненькі ніжки і трусила ріжками.

— Ось ким я буду, — закричав слоненя і поскакав, як газель.

Вуха його тремтіли немов листя банана, а товсті ноги запліталися одна об одну. Незабаром від стрибків у нього захворіло все тіло. «Не так уже приємно бути газеллю», — подумало слоненя.

Тут він побачив зеленооку ящірку. Вона сиділа на гнучкій ліані, яка звисала з дерева.

— Доброго дня, — сказав слоненя. - Як ся маєш?

— Погано, — відповіла ящірка. - Відпустила я своїх діток погуляти з двоюрідними братами, маленькі крокодилки. Боюся, як би крокодильчики, розігравшись, не проковтнули ненароком моїх діток.

— Я теж хотів би з кимось пограти, — сказав слоненя. – Ось я зараз заберуся до тебе на ліану – і ми похитаємось.

- Ну ні! - пискнула ящірка.

Як? - Образилося слоненя. - Ти не хочеш грати зі мною?

— Звісно, ​​не хочу. По-перше, я турбуюся про дітей; по-друге, ти надто важкий і обірвеш мою ліану. А по-третє, прощай!

Не встиг слоненя і оком моргнути, як ящірка шмигнула в листя дерева – тільки хвіст майнув.

— Подумаєш, мені дуже потрібна ящірка! – пирхнуло слоненя. - Знайду собі товариша краще. Він вирушив далі. На галявині слоненя побачило мавп. Вони грали в цятки.

— Оце гра по мені, — сказав слоненя. - Чи можна мені погратися з вами?

- Пограй! - заверещали мавпи, та так голосно, що зовсім оглушили слоненя.

Не встиг він схаменутися, як мавпи почали грати з ним. Ох, що то була за гра! Мавпи хапали його за хвіст, тягли за хобот, смикали за вуха. Вони перекидалися на його спині і лоскотали йому живіт. А слоненя, як не намагалося, не змогло заплямувати жодної мавпи. Незабаром слоненя зовсім вибилося з сил.

— Не подобається мені бути мавпою, — сказав він і побіг геть. А мавпи ще довго сміялися над неповоротким слоненятком.

Ішов слоненя, йшов і побачив папугу, що перелітала з гілки на гілку. Папуга був такий строкатий. Що у слоненя навіть зарябило в очах.

— Тепер я нарешті знаю, чим мені зайнятися, — зрадів слоненя. – Я літатиму.

— Починай, а я подивлюся, — озвався старий папуга. Слоненя зробив великий стрибок, але чомусь не злетів. Він ударився на землю і забив ногу.

Старий папуга нахилив голову набік і з глузуванням глянув на нього одним оком.

— Просто тут розбігтися ніде, — зніяковіло слоненя.

— Я покажу тобі, де можна розбігтися. – втішив його папуга і повів слоненя до крутого берега річки.

- Дивись. - Сказав старий насмішник, підійшов до самого урвища. Підстрибнув і злетів.

Слоненя теж підійшло до самого урвища, теж підстрибнуло і... шльопнулося у воду.

Вибрався він на берег мокрий, брудний. Весь обліплений мулом та тиною. А, вибравшись, побачив, що поруч стоять батько-слон, мати-слониха та брати-слони. І всі мовчки дивляться на нього. Соромно стало слоненятко.

- Візьміть мене з собою гуляти, - сказав він. – Я тепер завжди буду слоном.

І все слоняче сімейство вирушило гуляти.

Педагог: Ось яка цікава і повчальна казка. Вам сподобалося хлопці?

Учні: так, сподобалося.

Педагог: а тепер, перед тим як ми почнемо творити, треба трохи відпочити, щоб були сили творити!

Раз, два, три - вперед нахил,

Раз, два, три – тепер назад. (Нахили вперед, назад.)

Головою хитає слон

Він зарядку робити радий. (Підборіддя до грудей, потім голову закинути назад.)

Хоч зарядка коротка,

Відпочили ми трохи. (Діти сідають.)

Педагог: А тепер хлопці давай ті заплющимо очі і побачимо нашу казку… уявіть себе цим слоненятком. Що ви бачите довкола себе?

— Пальми довкола, сонечко світить.

- Різних тварин: папуга, мавпочок. І річка недалеко.

- Ой, а від мене втекла газель!

Педагог: Ох, яка у вас хороша фантазія! Ось тепер ми готові створювати казку! Візьмемо акварельний папір і почнемо спочатку малювати олівцем нашу картину, а потім згадаємо техніку малювання аквареллю по сирому. Поки діти виконують завдання, грає класична музика.

На наступному занятті діти продовжують доробляти ілюстрацію з більш детальним промальовуванням предметів.

Наприкінці заняття проводиться міні- виставка дитячих робіт і виставляються оцінки за урок.

Активність дітей на уроці:

Емоційна (емоційні розвантаження, «хвилинки спокою», психогімнастика, ситуаційний та ігровий метод тощо): ігровий метод, прослуховування музичних фрагментів, поезії.

Мовленнєва (бесіда, дискусія, конференція, доповідь, оповідання): казка «Уперте Слоненя», бесіда на тему заняття.

Двигуна (фізкультхвилинка, оздоровча гімнастика, пальчикова, дихальна гімнастика, зорова гімнастика тощо): фізкультхвилинка у віршах.

Опитування учнів

Тема опитування: питання ілюстрації.

Метод опитування: комбінований

Питання (питання-відповідь):

1. Чи любите картинки дивитися в книжках? (так, вони такі гарні та барвисті!)

2. Чи знаєте ви, як ці картинки називаються? (це ж ілюстрації!)

3. А ви знаєте, хто ж створює такі картинки? (художники)

Практичне завдання:

Виконання власної ілюстрації до прослуханої казки аквареллю по сирому протягом двох занять.

Рівень завдання

Навчально-мистецьке: придумати власну ілюстрацію до прослуханого твору.

Критерії оцінки робіт учнів:

  1. Акуратність виконання завдання.
  2. Відповідність малюнка поставленим завданням уроку

Прийоми, створені задля розвиток творчої активності учнів: ігрова ситуація спрямовану розвиток фантазії дитини.

Домашнє завдання: на наступний урок: набір для квілінгу, ножиці, шматочки тканини, картон, клей ПВА та клей-олівець.

Словник термінів

Концепція Визначення Образні асоціації
Картинахудожній твір, який передає задум художника за допомогою фарб.
ХудожникЛюдина, яка творчо працює в якійсь галузі мистецтва.
ІлюстраціяМалюнок або інше зображення, яке пояснює текст.

Ілюстрації використовуються передачі атмосфери художнього твору, демонстрації об'єктів, що описуються в книзі.

Художник-ілюстраторЦе художники, які малюють ілюстрації для книжок, які допомагають зрозуміти зміст книжки, краще уявити її героїв, їхню зовнішність, характери, вчинки, обстановку, де вони живуть…

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років

Посмішка весни.

Тема заняття: знайомство з технікою кляксографії та монотипії.

Тип уроку: урок-знайомство

Тип навчання: розвиваюче.

Мета: Познайомити дітей з таким способом зображення, як ляплення, монотипія, показати їх виразні можливості.

1. Викликати інтерес до «оживлення» незвичайних форм(клякс)

2. Формувати художньо-творчу активність особистості

3. Розвивати образне мислення, гнучкість мислення, сприйняття

4. Виховувати акуратність у малюванні фарбами.

Метод, що використовується на уроці: пояснювально-ілюстративний

Устаткування уроку.

Для вчителя: презентація про техніку ляксографія та монотипія, музичний ряд:

Для учнів: акварельні фарби, кисті, соломинка, акварельний папір, баночка для води, рушник, фартух.

Організація заняття

  1. Час початку та закінчення уроку
  2. Час на повідомлення теми уроку та пояснення нового матеріалу
  3. Час сприйняття натури, предметів (форма, пропорції, образ)
  4. Час виконання теоретичного завдання учнями
  5. Час виконання практичного завдання учнями
  6. Перегляд та аналіз графічних робіт
  7. Час на підбиття підсумків уроку та дачі домашнього завдання

Хід заняття

1. Організація дітей на місцях, перевірка необхідного матеріалу.

Педагог: Здрастуйте хлопці.

Учні: Здрастуйте!

Педагог: Зараз діти ми з вами повторимо та закріпимо навички малювання аквареллю. Давай ті ви мені говоритимете, як малювати, а я робити. Будете вчителями.

Учні: - Ух ти, здорово!

- Ну, треба більше водиі менше фарби на пензлик брати.

Педагог робить так, як кажуть діти і «випадково» капає на аркуш, виходить ляпка.

Учні: Ах, і як же тепер? Малюнок щось зіпсувався.

Педагог: А ось і ні. А в нас з вами є чарівні палички. Невже не бачите?

Учні: - Ні, не бачимо

— А це напевно соломинки, які ми принесли?

Педагог: Так, так

Педагог бере соломинку і дме на крапельку, виходять красиві розлучення.

Педагог: Ось бачите, а до цієї ляпки можна потім підмалювати що-небудь, дивлячись на що вона буде схожа. Ця техніка називається кляксографією.

Учні: Ух ти, здорово! Такі красиві розлучення виходять.

Педагог: а зараз я візьму інший аркуш та покажу вам іншу техніку.

Під час майстер класу, діти дивляться презентацію на тему заняття.

Педагог бере чистий аркуш. На одній половині аркуша малює аквареллю барвисті плями (тільки як у гуаши-товстий шар) і другу половину аркуша швидко прикладає до першої, доки висохла фарба, і ретельно прогладжує долонями всю поверхню. Розкриває лист і отримуємо майже такий самий відбиток з іншого боку листа.

Педагог: А ось ця техніка називається монотипія-від слова «відбиток».

Учні: Яка краса

Педагог: Ось такими техніками ми з вами малюватимемо весну. Що у нас навесні відбувається?

Учні: — Тане сніг.

— Розпускаються бруньки на деревах

— Пташки прилітають і цвірінькають навколо

Педагог: Які ви молодці! Ось ми з вами зараз і намалюємо весну в таких цікавих техніках.

Під час заняття грає класична музика. Наприкінці уроку проводиться міні- виставка робіт та ставляться оцінки за урок.

Активність дітей на уроці:

Емоційна (емоційні розвантаження, «хвилинки спокою», психогімнастика, ситуаційний та ігровий метод, змагання, КВК тощо): ігровий метод, прослуховування музичних фрагментів, поезії.

Мовленнєва (бесіда, дискусія, конференція, доповідь, оповідання): розповідь педагога про нові техніки, бесіда про весну.

Двигуна (фізкультхвилинка, оздоровча гімнастика, пальчикова, дихальна гімнастика, зорова гімнастика тощо): фізкультхвилинки

Опитування учнів

Тема опитування: питання весни.

Метод опитування (індивідуальний, передній, комбінований): комбінований.

Питання (питання-відповідь):

1. Що в нас навесні відбувається? (тане сніг; розпускаються бруньки на деревах; пташки прилітають і цвірінькають навколо)

Практичне завдання

Виконання весняної композиціїза допомогою техніки монотипія та кляксографія.

Рівень завдання

Навчально-творче: придумати осінню композиціюіз клякс.

Критерії оцінки робіт учнів:

  1. оригінальність виконання завдання
  2. відповідність роботи поставленим завданням

Прийоми, спрямовані на розвиток творчої активності учнів: майстер-клас педагога з техніки роботи з новими прийомами, музичний ряд, показ презентації.

Домашнє завдання: принести на наступне заняття кольоровий картон, паєтки, намистини, гудзики, стрічки, різні видитканини, клей ПВА, ножиці.

Словник термінів

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років

Для успішної реалізації цієї програми необхідно враховувати те, що зміст ігрових завданьта ігрових дій має відповідати знанням дітей про навколишнє та їхні інтереси. В іншому випадку інтерес дітей на занятті матиме поверховий, миттєвий характер, а у педагога складається враження марності, непотрібності ігрових прийомів у навчанні.

При розробці ігрових прийомів важливо думати не лише про зміст та логіку ігрових дій, а й про відповідність їх логіці та змісту реальних життєвих ситуацій. Ігровий прийом буде тим цікавішим та ефективнішим, чим різноманітнішими за змістом ігрові дії. Тому педагоги, вигадуючи їх, мають орієнтуватися зміст відповідних життєвих ситуацій. Якщо ця умова не враховується педагогом, то дитина фактично не приймає пропоновану дорослим ігрову ситуацію, Незабаром втрачає інтерес до неї, і ігровий вплив на дітей при цьому малоефективно.

Знання педагогом можливої ​​логіки розвитку подій важливе для швидкого вигадування різноманітних ігрових завдань, відповідних їм ігрових дій і є основою для необхідної педагогу ігрової імпровізації в умовах занять. Цього вимагають часом непередбачуваного розвитку малюнку, несподіваної якості дитячої роботи. При розробці ігрових прийомів педагогу потрібно знати провідні мотиви гри, ту сферу, яка цікавить дошкільника: предмети та дії з ними; люди, їх діяльність та відносини.

Педагогу необхідно пам'ятати, що гру на занятті він використовує не заради розваги, а з метою керівництва художньою діяльністющоб процес навчання був радісним, сприяв розвитку почуттів, уяви, творчості. Тому ігрові прийоми навчання мають бути націлені на вирішення конкретних завдань заняття та відповідати цим завданням.

Таким чином, вибір тих чи інших методів та прийомів залежить:

Заняття з ІЗО в ДОП для дітей 5-7 років.

Приватний викладач Стаж 16 років

від 700 руб/год

вільний Зв'язатися

У репетитора, учня

Член спілки художників Росії. Беру участь у художніх виставках. Освіта – вища художня. Викладаю живопис та малюнок понад 15 років. Готую Розгорнути старшокласників до вступу до художні вузи(Живопис, малюнок, композиція). Даю уроки дорослим, творчо налаштованим людям з тих самих дисциплін. Розкриваю творчий потенціал. Проводжу заняття зі скульптури. Все необхідне для постановки (геометричні примітиви, греко-римські голови, натюрморти) наводжу із собою. Індивідуальні заняттяз образотворчого мистецтва, ліплення для дітей 4-8 років. У роботі з дітьми дошкільного вікувикористовую творчий підхід для досягнення міцних результатів та позитивного настрою на подальше навчання. :00-21:00 - академічний малюнок. Вівторок, четвер: 15:00-18:00, 18:00-21:00 - живопис. :00-15:00, 15:00-18:00, 18:00-21:00. Передбачені групи, як для початківців, так і для підготовлених школярів. Заняття розпочнуться з 1 вересня 2019 р. Запишіться заздалегідь, кількість місць обмежена!

Дуже чудовий, талановитий та чуйний педагог, що швидко знайшла підхід до дочки! Дитина повірила в себе і свої можливості! Всі відгуки (3)

Академічний малюнокАкварель Графіка Живопис Композиція (художня) Конструктивний малюнок+7 Ліплення Натюрморт Загальна підготовкаКраєвид портрет малюнок скульптура

Школярі 1-11 класівСтуденти Дорослі

м. Ясенів м. Проспект Вернадського

підготовка до вступу в худ. вузиЖивопис Композиція (художня)Малюнок

Школярі 1-11 класівСтуденти Дорослі

м. Бібірево м. Алтуф'єве

Ксенія Сергіївна

Шкільний викладач Стаж 15 років

від 1 500 руб/год

вільний Зв'язатися

Репетитор з образотворчого мистецтва

Викладач 1 кваліфікаційної категорії. Досвід роботи: 2002-2005 рік - дитячому садку(діти 3-5 років, малювання, заняття Розгорнути з дошкільнятами з підготовки до школи); з 2006 року по теперішній час – вчитель початкових класів, вчитель малювання (1-9 класи), вчитель МХК(1-9 класи) та вчитель музики (1-7 класи).2001-2008 рік - робота в оздоровчих таборах, керівник гуртка з образотворчого мистецтва, вожата, старша вожата (діти з 5 до 17 років).Лауреат та дипломант різний міських і міжнародних конкурсівта олімпіад, учасник московських виставок. Учасник професійного конкурсу молодих освітян "Покоління майбутнього – 2008". Член оргкомітету олімпіади школярів з образотворчого мистецтва (Центральний округ). Член союзу художників Росії. логічне мислення, готує до ВПР та Підсумкової роботи у 4 класі, підтягує по предметах, надає допомогу з виконанням домашнього завдання, розвиває логіку, мислення та читацьку активність.

Акварель Графік Живопис Ілюстрація Композиція (художня)Натюрморт Загальна підготовка+4 Краєвид Портрет Малюнок Квітознавство

Діти 4-5 років Діти 6-7 років Школярі 1-9 класів

м. Виставкова

Катерина Олександрівна

Приватний викладач Стаж 9 років

від 1 000 руб/год

вільний Зв'язатися

Репетитор з образотворчого мистецтва

У репетитора, у учня дистанційно

Досвід: робота з людьми різного вікута рівня підготовки. Проведення групових майстер-класів та творчих занять. Знайомство з прийомами роботи Розгорнути в різних технікахта напрямках. До кожного учня індивідуальний підхід. Допомога у підборі матеріалів. Заняття на регулярній основі. Гнучкий підхід. Допомога у реалізації творчих ідейта художніх задач.Заслуги: переможець XXII Міжнародного тижня мистецтв у Москві, переможець міжнародного тижня мистецтв у Словенії. Номінант 11 премії Кандинського у номінації «Молодий художник. Проект року». Член експертної ради у фестивалі дитячої творчості"Асамблея Мистецтв"2017.Переможець ХХII Міжнародного фестивалюдитячо-молодіжної творчості та педагогічних інновацій у професійній категорії-педагог. 3 золоті медалі, одна срібна та бронзова у учнів у різних номінаціяхта вікових категоріях.

Катерина – чудовий репетитор! Дає великий обсяг знань, результати занять очевидні! Знайшла повний контакт з дитиною, дочка з нетерпінням чекає занять із нею. Сприяє в купівлі необхідних для занять канцтоварів та ін. Ні разу не пошкодували, що обрали саме її!Всі відгуки (27)

Академічний малюнокАкварель Аплікація Паперова пластикаГрафіка Декоративно-ужиткове мистецтвоДекупаж +16 Дизайн Живопис Ілюстрація Колаж Композиція (художня) Комп'ютерна графіка Конструктивний малюнокЛіплення Натюрморт Загальна підготовкаКраєвид Плетіння з бісеруПортрет малюнок скульптура Художні матеріали

Діти 1-3 роки Діти 4-5 років Діти 6-7 років Школярі 1-11 класівСтуденти Дорослі

м. Алтуф'єве

Маргарита Володимирівна

Викладач вишу Стаж 17 років

від 600 руб/год

вільний Зв'язатися

Репетитор з образотворчого мистецтва

Учня дистанційно

Підвищення кваліфікації – МДХПА ім.С.Г.Строганова – дизайнер з інтер'єру (рік закінчення – 2009). Міжнародний центр професійної освіти(Москва) Розгорнути - дизайнер-проектувальник (рік закінчення – 2012). Член спілки дизайнерів Москви. Учасник численних виставок. Лауреат виставки-конкурсу "Дизайн Росії: творчість молодих", нагороджена дипломом ВНДІ технічної естетики за розробку багатовимірних вітражів на основі проектно-графічних композицій.

Маргарита – чудовий педагог. Легко і зрозуміло все пояснює, займатися з нею живописом здорово) Всі відгуки (27)

підготовка до вступу в худ. вузиГрафіка Дизайн Живопис Композиція (художня)Малюнок

Діти 1-3 роки Діти 4-5 років Діти 6-7 років Школярі 1-11 класівСтуденти Дорослі

м. Тимірязєвська

Віталій Іванович

Викладач вишу Стаж 8 років

від 1 000 руб/год

вільний Зв'язатися

Репетитор з образотворчого мистецтва

У репетитора

За два місяці інтенсивних занять Віталій Іванович з нуля підготував мою доньку до іспиту з малюнку до Театрального художньо-технічного коледжу. Одночасно Розгорнути в процесі навчання йшла і підготовка необхідного для допуску до іспиту портфоліо. Щасливі, що зустріли Віталія Івановича, разом із ним за нереально короткий період досягли своєї мети та, витримавши конкурс 3 особи на місце надійшли. Дякуємо йому за це величезне та окреме спасибі менеджерам сайту за грамотний підбір!

Заняття образотворчою діяльністю з дошкільнятами мають свою специфіку, пов'язану з віковими особливостямипсихіки, мислення, уваги, фізичних даних дітей. Ці особливості враховуються під час постановки цілей занять, зумовлюють кількість і методику подачі навчального матеріалу та впливають на форму проведення занять.

Головною особливістю, яку потрібно враховувати при плануванні та розробці занять для дітей від 4 до 7 років, є те, що всі компоненти мислення та психіки дитини, задіяні у процесі навчання, перебувають у стадії формування.

Тому на заняттях з образотворчої діяльності з дошкільнятами, їхньою метою є не лише власне навчання законам мистецтва та якийсь кінцевий результаттворчості, а й психічний та психологічний розвиток малюків.

До головних з них можна віднести формування спрямованої усвідомленої уваги, пам'яті, аналітичного та асоціативного мислення, дрібної моторики руки, фантазії, розширення кругозору та уважного ставлення до навколишнього світу, досягнення необхідного рівня впевненості у своїх силах та здібностях, психологічного розкріпачення на заняттях, розвиток правого (творчої) півкулі мозку.

Проте, одне не підміняє інше — основною метою занять з цієї методики залишається навчання малювання малюванню, тобто. поступальне освоєння ними прийомів та принципів зображення, технік роботи з різними матеріалами, знайомство з широким колом тем. До власне навчальних завдань можна віднести освоєння основ творчості: формування графічної культури, знайомство з основами композиції, оволодіння прийомами роботи відомими графічними та мальовничими матеріалами (гуаш, кольорові олівці та пастель, фломастери або гелеві ручки), знайомство з культурою кольору, розвиток здатності мислити творчо, залучаючи до роботи життєві враження та спостереження.

Для досягнення послідовного та поступового прогресу в освоєнні всіх цих непростих для малюків завдань навчальний матеріал розбивається поурочно за принципом «від простого до складного».

Цей принцип реалізується у цьому, що у перших заняттях через зображення простих, відомих об'єктів, діти домагаються упевненості у зображенні основних геометричних форм, паралельно освоюючи початкові правила роботи з матеріалами, основи графічної культури, необхідні досягнення мінімального естетичного рівня у роботах, де можуть допомогти простенькі розмальовки. Одночасно, під керівництвом педагога, малюки звикають уважно ставитися до знайомих предметів навколишнього життя, вчаться дивитися на все очима художника, бачити у звичному об'єкти для творчості.

Наступним кроком у навчанні є ускладнення форми предметів, які з кількох простих фігур, запровадження декоративних прийомів зображення, знайомство з жанрами мистецтва, розробка сюжетної лінії у композиції.

Розробляючи уроки з ІЗО для дітей, я ставила за мету тренування дрібної моторики, як основну, тому в них перевага віддається графічним завданням та графічним матеріалам. Крім того, в молодшому віціхлопці отримують вищий естетичний результат, працюючи саме з графічними матеріалами. Це не важливий момент, а суб'єктивна думкаавтора.

За бажанням, майже всі уроки можуть проводитись у мальовничому варіанті. І тут, перевагу надається гуашевим фарбам, т.к. вони більш яскраві, доступніші для дітей у технічному відношенні (змішування кольорів, затемнення або висвітлення тону, можливість перефарбовувати та виправляти). На думку автора, акварель, що зазвичай використовується, — дуже складний у всіх відносинах матеріал, навіть для професіоналів, не кажучи про дітей. Тому знайомство з аквареллю краще проводити поступово, у міру освоєння технічних прийомів роботи з легшими у користуванні, гуашевими фарбами, у міру зростання технічної майстерності, розвитку дрібних рухів руки.

В іншому випадку, низький естетичний рівень робіт, що призводить хлопців до розчарування, незадоволеності своїми здібностями і, зрештою, сильно знижує або «вбиває» цілком інтерес до занять ІЗО. Одним із основних принципів навчання в цій програмі є принцип наочності: усі теми, основні прийоми роботи фарбами та олівцями, композиційні схеми тощо, педагог малює на очах у хлопців, безпосередньо на уроці, іноді разом з ними — якщо цього вимагають обставини (складність завдання, його новизна). Максимальним виразом цього принципу стала форма «образотворчого диктанту». Повторення передбачає копіювання. Це вибір дитини.