Конспект заняття підготовча група малювання пізня осінь. План-конспект заняття з малювання (підготовча група) на тему: Конспект заняття з малювання у підготовчій групі «Пізня осінь»

Державна казенна установа Самарської області«Чапаївський соціально-реабілітаційний центр для неповнолітніх» відділення Пестрівка

КОНСПЕКТ

Заняття з художньо-естетичного виховання за допомогою нетрадиційних технік малювання на тему: « Пізня осінь»

Вихователь:

Лелюх Є.Г.

Ціль:Виховувати інтерес до мистецтва образотворчої діяльностівміння бачити красу природи.

Завдання:

    Познайомити дітей із картиною Іссака Ілліча Левітана « золота осінь» .

    Закріплювати вміння малювати різними нетрадиційними техніками (малювання по сирому, видування, примокування губкою, розміщувати зображення по всьому листу).

    Розвивати творчість, уяву, вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

Застосовувані технології: ЦОР, здоров'язберігаючі.

Матеріал та обладнання:

Картина І. Левітана "Золота осінь" , листи тонованого паперу, гуаш, палітра, трубочки для видування, серветки, губка паралонна.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Подивіться у віконце. Яка зараз пора року? (осінь). Чому?

Які ознаки осені ви знаєте?

Та зараз осінь. Листочки майже всі опали. Я сьогодні йшла до дитячого садка, листочки приємно шарудили під ногами. Мені захотілося підняти листочок і принести його сюди. Цей листочок виявився не звичайним, а загадковим.

II. Контроль вихідного рівня знань.

Послухайте загадку:

Все похмуріше обличчя природи:
Почорніли городи
Оголяються ліси,
Мовкнуть пташині голоси,

Ведмедик у сплячку завалився
Що за місяць до нас прийшов?

(листопад)

Правильно, це третій місяць осені. Які ще знаєте осінні місяці?

III. Навчальний етап.

Подивіться на дошку, що ви бачите тут? Це репродукції картин. На якій із цих картин зображено осінь? Ця картина Іссака Ілліча Левітана, яка називається "Золота осінь" . Що ви на ній бачите? (Природа). Адже тут є й інші картини.

Ісак Ілліч Левітан, котрий намалював цю картину, дуже любив малювати природу. Він був знаменитим художником.

Втомилися? Давайте трохи відпочинемо.

Фізмінутка.

Уявіть собі, що ми знаходимося в осінньому лісі та йдемо по доріжках. Ось ми зупинилися і:

Руки підняли та похитали
Це дерева у лісі.
Руки зігнули,
Щітки струснули

Вітер збиває росу
У бік руки,
Плавно помахаємо
Це птахи на південь летять.

Як вони сядуть, теж покажемо
Крила склали назад.

Діти, уявіть, що ви всі художники. Якщо ми художники, що ми робитимемо? (малювати)Як? Чим ми можемо малювати?

Що допоможе нам? (Наша помічниця – трубочка)Що можна намалювати за її допомогою? (дерева). Як? (це техніка - видування).

Починаємо малювати.

IV. Самостійна робота.

Індивідуальна допомога тим, у кого не зовсім виходить.

V. Контролює досягнутий рівень знань.

Подивіться на свої картини, що у вас вийшло? А який у вас вийшов настрій картини? Воно дуже сумне, правда? Чому? (дерева стоять без своїх ошатних золотих суконь). З чого сукні дерев? (листочки)У цьому нам допоможе наша чарівна губка. Як? (техніка - малювання губкою)

VI. Підсумок.

Що ми сьогодні малювали? Як? (техніки)А давайте зробимо зі всіх ваших картин величезний ліс. Несіть сюди всі ваші роботи. Який вийшов гарний, чарівний, ошатний, осінній ліс. Усі дерева у цьому лісі дуже гарні. А вам подобається осінній ліс? (так)І мені дуже подобається! Ось які ви добрі художники!

Мета: вчити відбивати у малюнках прикмети осені, використовуючи нетрадиційні технікималювання.

1. Корекційно-освітні:

- закріплювати назви осінніх місяців;

- вправляти у називанні осінніх прикмет;

- Вчити зображати явища природи на папері;

- Вчити малювати дерева;

- закріплювати прийоми малювання пензлем (кінцем пензля);

- продовжувати вчити зображати явища природи нетрадиційним способом(Прийом стусан).

2. Корекційно-розвиваючі:

- розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою;

- розвивати дрібну моторикурук через пальчикову гру;

- вправляти відповідно до іменника однини з прикметником;

- Розвивати уяву;

3. Корекційно-виховні:

- виховувати естетичне сприйняття природи через зображення осінніх прикмет;

— виховувати вміння слухати як педагога, і своїх однолітків;

- Виховувати любов до природи.

Обладнання: хусточки за кількістю дітей, гуаш за кількістю дітей (чорна, біла, коричнева, синя), вирізане з кольорового картону листя на кожну дитину по дві, тичок з поролону на кожну дитину.

Хід заняття:

1. - Осінь у гості до нас стукає і кличе нас пограти.

2. Гра з листочками «Осінь»

Падає, падає листя-

У нашому саду листопад

(діти кружляють, піднявши руки вгору, присідають навпочіпки)

Жовте, червоне листя

За вітром в'ються, летять.

(Знову кружляють)

Птахи на південь відлітають-

Гуси, граки, журавлі

(біжать по колу, махають руками)

Ось вже остання зграя

Крильми махає вдалині.

3. Презентація "Осіння прогулянка".

I Слайд: Вересень. Злегка пожовкле листя, сонце мало світить і гріє, йдуть дощі, трава в'яне, птахи відлітають у теплі краї, люди збирають урожай овочів та фруктів, люди одягаються тепліше. Вересень-початок осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

ІІ Слайд: Жовтень. У жовтні сонце світить і гріє менше, дощі йдуть ще частіше, ще холодніше, ніж у вересні. Листя на деревах залишилося мало. У жовтні вся жухла трава, птахи полетіли в теплі краї, вже зібрано врожай овочів і фруктів. У жовтні люди одягаються тепліше, ніж у вересні. Жовтень – середина осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

ІІІ Слайд: Листопад. У листопаді сонце світить та гріє ще менше, бувають заморозки, йде перший сніг. Листопад-кінець осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

4. Розгляд зразка.

— Які ознаки осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя).

Хлопці, ці прикмети можна віднести до якогось періоду осені: до початку, середини, до кінця осені?

Яка ж це осінь? (пізня)

5. Прийоми малювання.

Подивіться на дерева, яким способом малюватимемо дерева? (кінчиком пензля)

Яку гуаш нам потрібно змішати, щоб зобразити небо? (у білу гуаш додати крапельку чорної)

Як «чарівно» зображений сніг, а як ви хлопці думаєте яким способом ми малюватимемо сніг? (Спосібом тичка)

6. Гра в розвитку дрібної моторики рук «Перший сніг».

Один два три чотири

Ми з тобою сніжок зліпили!

Круглий, міцний, дуже гладкий

(діти беруть хустинку за два куточки і пальцями рук збирають хустинку в обидві долоні)

І зовсім-зовсім не солодкий!

(загрожують вказівним пальцем будь-якої руки)

Раз-підкинемо! (підкидають хустинку)

Два-зловимо! (ловлять хустинку обома руками)

Три уронім! (Впускають на підлогу)

І зламаємо! (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки).

7. Самостійне малювання.

8. Виставка робіт.

Розробка Prototype у розділі Конспекти занять та опублікована 21st Грудень, 2014
Ви знаходитесь:

Малювання фарби.

Заняття у групі компенсуючої спрямованості для дітей із затримкою психічного розвитку підготовчої до школи групи

Тема: осіннє деревопід вітром та дощем.

Ціль:продовжувати розвивати вміння створювати сюжетні зображення з допомогою фарб.

Завдання:

1. Вчити зображати дерево у вітряну та дощову погоду.

2. Продовжувати формувати навички малювання тонких ліній кінцем кисті.

3. Розвивати вміння вносити у малюнок свої доповнення (хмари, птахи, трава тощо).

4. Розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять, мовлення, наочно-образне мислення.

5. Розвивати інтерес та спостережливість до навколишньої природи, помічати зміни у ній.

6. Виховувати любов до природи, самостійність, активність.

Інтеграція освітніх галузей:пізнавальний розвиток, мовний розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичний розвиток, соціально-комунікативний розвиток

Словникова робота:пізня осінь, похмурий(а), вітряний(а), дощовий(а).

Попередня робота:відпрацювання лексичної теми«Осінь», розглядаючи осіннє дерево на прогулянку. У ранкові години: розгляд ілюстрацій та фотографій на тему «Осінь».

Матеріали:фарби, підставки для пензлика, пензлика, баночки-непроливайки, серветки, малюнки пізньої осені (зразки), схеми виконання роботи.

Хід заняття.

1.Вступна частина

Педагог збирає дітей на килимі та пропонує прослухати вірш.

Падає, падає листя,

У нашому саду листопад.

Жовте, червоне листя летить.

Птахи на південь відлетіли: гуси, граки, журавлі.

Ось вже остання зграя,

Крильми махає у далині.

2.Основна частина

Діти, скажіть, яка зараз пора року? (осінь)

А осінь яка? (пізня)

Яка погода буває пізньої осені? (вітряна, похмура, дощова)

Скажи, Кирило,……. (багаторазове вимовлення словникових слів, закріплювати вимову слів індивідуально і хором).

Давайте подивимося на малюнки пізньої осені та відгадаємо загадку.

Невідомо де живе,

Налетить - дерева гне,

І його нам не бачити,

Хто ж це – можемо відгадати? (вітер).

Правильно, вітер.

Розгляд зразків.

Скажіть, а якщо на вулиці вітер, то яка погода? (Вітряна, повторення слова).

А що діється з деревами? (хитаються, гнутися до землі).

Постановка цілі. Розгляд схем та його обговорення.

Сьогодні ми будемо малювати осіннє дерево під вітром та дощем.

У малюванні вам допомагатимуть ці схеми. Давайте подивимося, з чого ми починаємо, що спочатку…

А зараз, давайте трохи пограємось, уявімо, що ми дерева.

Координація мови із рухом.

Руки підняли і похитали;

Це дерева у лісі;

Руки зігнули і струснули,

Це вітер збиває листя,

Плавно помахаємо - це птахи летять,

Як вони сіли – руки – зігнули назад.

Перш ніж приступати до роботи розімнемо пальчики, пограємося з ними: пальчикова гімнастика

1,2.3,4.5, листя збиратимемо. Листя берези, листя горобини, листя клена, листя калини, листочки дуба ми зберемо, - мамі осінній букет віднесемо

(Пропоную приступити до роботи. Під час роботи дітей використовую прийоми непрямого керівництва, використовую фізичну допомогу, вказівки звертаю увагу на схеми. Створюю ситуацію успіху, стимулюю дітей до діяльності.

Пропоную доповнювати свій малюнок деталями: хмари, дощ, птахи відлітають, останні листя облітають і т. д.).

3. Заключна частина. Підсумок.

Тим, хто закінчив, пропонується прибрати своє робоче місце, тихо, не заважаючи іншим.

У міру закінчення роботи збираю дітей та ставлю питання:

Скажіть, що ми сьогодні малювали?

А які у нас вийшли дерева?

Ви все великі молодці, чудові малюнки, давайте їх віднесемо на нашу виставку та покажемо батькам.

Викликати у дітей інтерес до пізньої осені, мохів, що ростуть на деревах, камінні, в лісах, розвивати здатність емоційно відволікатися на настрій смутку, смутку, переданий у віршах. Викликати бажання висловити цей стан за допомогою кольору у пейзажному малюнку.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад

міста Набережні Човни « Дитячий садоккомбінованого виду № 23 «Світлячок»

Конспект заняття з малювання у підготовчій групі

"Пізня осінь".

Провела вихователь:

Рубцова Л.М.

Набережні Челни, 2016 рік.

Ціль:

Викликати у дітей інтерес до пізньої осені, мохів, що ростуть на деревах, камінні, в лісах, розвивати здатність емоційно відволікатися на настрій смутку, смутку, переданий у віршах. Викликати бажання висловити цей стан за допомогою кольору у пейзажному малюнку.

Завдання:

1. Освітні:

Вправляти у називанні осінніх прикмет збагачувати словниковий запасдітей;

Формувати уявлення про нейтральні кольори (чорний, білий, темно-сірий, світло-сірий, бурий), використовувати ці кольори при створенні картин пізньої осені;

Розвивати вміння самостійно передавати у малюнку пейзаж пізньої осені, її колорит (відсутність яскравих кольорів у природі);

Вправляти в умінні малювати дерева різні за будовою і кущі без листя, малювати мох, що росте, на деревах, каменях і землі;

закріплювати прийоми малювання кінцем кисті;

2. Розвиваючі:

Продовжувати розвивати вміння відчувати, розуміти та відтворювати образність мови вірша;

Розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою;

Розвивати дрібну моторику рук через пальчикову гру;

Розвивати уяву;

3. Виховні:

Виховувати любов до поезії, рідної природи;

Виховувати естетичне сприйняття природи;

Виховувати в дітей віком інтерес до малюнків, бажання розглядати, розповідати про них.

Матеріал:

Зразок, виконаний вихователем. Альбомні папери, акварель, палітра, пензля.

Попередня робота:

Читання віршів російських поетів про осінь А. М. Плещеєва, А. З. Пушкіна, та інших.

Заучування віршів про осінь «Осінь» М. Ходякова та «Ластівки зникли» А. Фета. Вірші про мохи.

Розмова про пізню осінь, її ознаки.

Розгляд репродукцій картин відомих художниківу презентації «Пізня осінь очима художників». Презентації про мохи.

Розгляд ілюстрацій, картинок, репродукцій.

Спостереження (за небом; деревами; мохах, що ростуть: на деревах, фундаменті, землі; дощем; снігом) на прогулянці.

Хід заняття:

Хлопці, яка зараз пора року?

Які осінні місяці ви знаєте? Який зараз місяць? Листопад – це останній місяцьосені.

Послухайте вірш А. Плещеєва, яку осені говорить поет?

Осінь настала,

Висохли квіти,

І дивляться похмуро

Голі кущі.

В'яне і жовтіє

Трава на луках,

Тільки зеленіє

Озимий на полях.

Хмара небо криє,

Сонце не блищить,

Вітер у полі виє,

Дощ мрячить.

Зашуміли води

Швидкого струмка

Пташки відлетіли

У теплі краї.

Чи радісно вам від цієї картини, намальованої поетом?

Про які ознаки пізньої осені говорить у вірші Плещеєв?

Справді у вірші йдеться про похмуру, похмуру, холодну осінь.Листя з дерев облетіло, трави в'януть і жовтіють, кущі похмурі, голі, квіти висохли, птахи полетіли в теплі краї, часто мрячить дощ.

Осінь, як вечір року. А ввечері ми готуємось до сну. Ось і дерева зняли своє вбрання і вмилися дощем. Жива природазасинає. Настала пізня, похмура осінь. Пізньої осені часто йдуть холодні дощі, що мрячать, іноді сніг, або сніг з дощем, дерева скидають останні листя, трава засохла, квіти зав'яли. Останні птахи відлітають на південь. Тварини готуються до зими, люди одягли теплий одягМох як ріс на деревах, фундаменті, землі так і росте.

Фізкультхвилинка

Дощ у вікна до нас стукає і кличе нас пограти.

Крапля разів крапля два.(Діти виконують стрибки на двох ногах)

Дуже повільно спершу,(Взявшись за руки, діти йдуть по колу)

А потім, потім, потім

Все бігом, бігом, бігом.(Ходьба по колу із прискоренням)

Ми парасольки свої відкрили,(Над головою руками роблять купол)

Від дощу себе вкрили.(Присіли навпочіпки)

Сьогодні я пропоную вам намалювати пізню осінь. Які фарби вам для цього знадобляться – теплі, яскраві чи холодні, сірі?

Подивіться на картину із зображенням пізньої осені. Який колір неба? - А які дерева?

Розгляд зразка.

Які ознаки осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя, але росте мох на стовбурі та гілках на камені, землі).

Прийоми креслення.

Зараз я розповім, як отримати ці неяскраві фарби. У вас на столах лежать палітри, на таких палітрах художники складають фарби. І ви, як справжні художники це робитимете.

Яку фарбу нам потрібно змішати, щоб отримати сіру фарбу? (У білу фарбу додати крапельку чорної).

Так, щоб отримати сіру фарбу, треба до білої додати трохи чорної фарби. Якщо ви малюватимете хмари, то візьміть синю фарбу і додайте до неї трохи чорної та білої фарби, розмішайте їх на палітрі. Колір листя та трави пізньої осені теж втратив яскравість – він бурий. Візьміть зелену фарбуі додайте до неї трохи жовтої та коричневої – вийде бурий колір.

Отже, спочатку потрібно скласти потрібну фарбуна палітрі, а потім малювати нею на аркуші.

Ви звернули увагу на те, як «чарівно» зображений мох. Як ви думаєте, яким способом ми малюватимемо мох? (Спосібом «тичка»).

Яким чином малюватимемо дерева? (Кінцем пензля).

Пальчикова гімнастика.

Щоб красиво малювати, треба пальчики розім'яти.

Раз два три чотири п'ять(Стискати та розтискати пальці)

Вийшов дощ у ліс гуляти,(Пальці лівої руки крокують по долоні правою)

Вийшов дощ у ліс гуляти,(Пальці правої рукикрокують по долоні лівої)

Дуб, береза, клен, осика,(Згинаємо пальці, починаючи з великого)

Верба, тополя та горобина,

Липа є, сосна та ялина

Подумайте про свою картину та приступайте до роботи.

Під час малювання педагог звертає увагу на композицію, передачу кольору, акуратність у роботі.

Після закінчення малювання хлопці вибирають малюнки, що сподобалися, роботи виставляються для перегляду. Дошкільнята розповідають, що намалювали. Педагог здійснює аналіз дитячої діяльності.