Літературний вечір сценарій у дитячому садку. Поетичний вечір у дитячому садку "У світі поезії"

Розробив

вихователь Смирнова М.М.

Розвага «ПОДОРОЖ У КРАЇНУ КНИГ».

Цілі: За допомогою різних прийомів допомогти дітям згадати назви та зміст знайомих літературних творів.

Продовжувати вчити орієнтуватися у жанровому розмаїтті літератури (казки, оповідання, вірші).

Розвивати мову. Поповнювати словник. Розвивати почуття рими.

Виховувати інтерес до художній літературі, любов до російської народної казки

Обладнання: книги, ілюстрації, аудіозапис спокійної музики, кольорові олівці, паперові кола, підсолоджена вода.

Хід заняття:

Хлопці, сьогодні ми вирушаємо в подорож по найцікавішому світуЛітератури. На нас чекає політ на килимі-літаку, три зупинки – у казковому королівстві, у краю оповідань та у світі віршів. Сідайте зручно, вирушаємо. (Звучить музика).

«Казкове королівство»

Чим відрізняється казка від оповідання? (Відповіді дітей)

У казках відбувається те, чого не буває в звичайного життя. Звірі вміють розмовляти, люди користуються чарівними предметами. Які знаєте чарівні предмети? (Відповіді дітей) Мітла та ступа Баби-Яги, чарівний клубок, Чарівна паличка, чоботи-скороходи, килим-літак, шапка-невидимка, кощеєва смертьу яйці тощо.

Дидактична гра «Відгадай казку»

Бабуся дівчинку дуже любила.

Шапочку червону їй подарувала.

Дівчинка забула своє ім'я.

Ану, підкажіть її ім'я.

(Червона Шапочка)

На сметані мішень,

На віконці холодний,

Круглий бік, рум'яний бік

Покотився...

(Колобок)

У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний – дерев'яний.

Але любив тата сина.

Що за дивний

Людина дерев'яна

На землі та під водою

Шукає ключик золотий?

Усюди ніс суєт він довгий.

Хто ж це?..

(Буратіно)

У Попелюшки з ніжки

впала випадково.

Була не простою вона,

а кришталевої …

(туфелька)

Всіх важливіша вона в загадці,

Хоч і в льоху жила:

Ріпку витягнути з грядки

Дідові з бабкою допомогла.

(Мишка з російської народної казки "Ріпка")

Чекали на маму з молоком,

А пустили вовка до хати.

Хто ж були ці

Маленькі діти?

(козлята з казки «Вовк і семеро козенят»)

Біля лісу, на узліссі

Троє їх живе у хатинці.

Там три стільці та три кухлі.

Три ліжечка, три подушки.

Вгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки?

(Три медведі)

Носик круглий, п'ятачком,

Їм у землі зручно ритися,

Хвостик маленький гачком,

Замість туфельок – копитця.

Троє їх - і до чого

Брати дружні схожі.

Відгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки?

(Три порося)

Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок та звірів,

Крізь свої окуляри дивиться

Добрий лікар... (Айболіт).

Дидактична гра «Чиє це слова?»

Дітям пропонується назвати героя казки, якому належить фраза та назва самої казки.

"Я від дідуся пішов, я від бабусі пішов"

(Колобок із казки «Колобок»)

«Не сідай на пеньок, не їж пиріжок»

(Маша з казки «Маша та ведмідь»)

«Печка, матінко, сховай нас!»

(Сестриця з казки «Гусі-Лебеді»)

Хто колосок знайшов? А хто зерно на млин носив? А тісто хто місив?

Дрова носив? Пекти топив? Пироги хто пек?

(Півник із казки «Колосок»)

«У мене не вуса, а всищі, не лапи лапищі, не зуби,

а зyбищи - я нікого не боюся!»

(Заєць із казки «Заєць-хваста»)

«Як вискочу, як вистрибну – підуть клаптики по закутках!»

(Лиса з казки «Заюшкіна хатинка)

Динамічна пауза "Казка дасть нам відпочити".

Казка дасть нам відпочити.

Відпочинемо – і знову в дорогу!

Нам радить Мальвіна:

Стане талія осиною,

Якщо нахилятимемося

Ліворуч-праворуч десять разів.

Ось Дюймовочки слова:

Щоб була спина пряма,

Піднімайтеся на шкарпетки,

Немов тягнетесь до квіточок.

Раз два три чотири п'ять.

Червоної шапочки порада:

Якщо стрибатимеш, бігатимеш,

Проживеш багато років.

Раз два три чотири п'ять.

Повторіть знову:

Раз два три чотири п'ять. (Діти повторюють описувані рухи.)

Дала нам казка відпочити!

Відпочили? Знову в дорогу!

«Край оповідань»

Чим відрізняється розповідь від казки? (Відповіді дітей)

В оповіданнях мова йдепро те, що було насправді.

Дидактична гра «До якої розповіді ілюстрація»

«Кісточка» Л. Толстой

Хто сказав мяу? В. Сутеєв

«Разом тісно, ​​а нарізно нудно» К. Ушинський

«Як мурашка додому поспішав» В. Біанки

«Лисичкін хліб» М. Пришвін

«Світ віршів»

Чим відрізняються вірші від оповідань?

Вірші записують у стовпчик. Ось так. (Показ віршів у книзі) А розповіді записують у рядок. Ось так. (Показ прози у книзі). А ще у віршах деякі останні словаспівзвучні.

А потім зателефонували зайчатки:

Чи не можна надіслати рукавички?

У цих віршах співзвучні останні слова – зайчатки та рукавички. А які слова співзвучні у наступних віршах?

А потім подзвонили мавпи:

Надішліть, будь ласка, книжки! (Відповіді дітей) Мавпи та книжки. Ви дізналися, з якого твору ці рядки? (Відповіді дітей) З вірша «Телефон». А хто автор цього вірша? (Відповіді дітей) Корній Іванович Чуковський.

Дидактична гра «Підскажи слівце»

Стала дівчинка кошеня спати укладати.

Ось тобі під спинку

М'яку … перину.

Зверху на перинку

Чисте... простирадло.

Ось тобі під вушка

Білі … подушки.

(«Вусатий-смугастий» С. Маршак)

Мій веселий, дзвінкий м'яч,

Ти куди помчав … стрибати?

Я тебе долонею плескав.

Ти скакав і дзвінко… тупав. («М'яч» С. Маршак)

Маша рукавицю вдягла.

Ой, куди я пальчик... справи?

Нема пальчика, пропав,

У свою хатинку не... потрапив!

(«Де мій пальчик» Н. Саконська)

Якби у ялинки були ніжки,

Побігла б вона … доріжкою.

Затанцювала б вона

Разом з нами,

Застукала б вона... каблучками.

(«Ялинка» Є. Трутнєва)

У Танюші справ чимало,

У Танюші багато справ,

Вранці братові допомагала

Він із ранку цукерки... їв.

(«Помічниця» А. Барто)

Мама спить, вона втомилася.

Ну і я грати... не стала.

Я вовчка не заводжу,

А сіла і... сиджу.

(«Посидимо в тиші» Є. Благініна)

Падав сніг на поріг

Кіт ліпив собі… пиріг.

А поки ліпив і пек,

Струмок пиріг ... втік!

(«Пиріг» П. Воронько)

А потім зателефонував ведмідь

Та як почав, як почав…. ревіти.

(«Телефон» К. І. Чуковський)

Пальчикова гімнастика«Ми на пальчиках вважали» (за віршем І. Токмакової)

Ми на пальчиках рахували

І страшенно реготали:

Хіба це пальчики?

Це просто хлопчики!

Ось великий, смішний товстун,

Любить хвалитися просто так.

Як справи? - Спитай його.

Він підстрибне, крикне: -О!

Вказівний поманить,

Погрозить, вкаже шлях,

А потім у носі застрягне:

Десь треба відпочити!

Середній палець - злий хлопчик.

Клацне по лобі – буде шишка,

Клацніть по кулі – лопне куля,

Клац - і непритомний комар.

Безіменний до ранку

Вибирає імена:

Може, Петя? Чи Вова?

Чи Алла Пугачова?

Хлопчик з пальчик? Карабас?

Все вже було тисячу разів!

Набридло, спати час,

Краще виберу з ранку!

А мізинець – мій улюбленець!

Поведу його до звіринця,

Ескімо йому куплю-

Дуже маленьких люблю!

(Дітям пропонується намалювати на маленьких паперових колах різні пики і наклеїти їх солодкою водою на пальчики. Можна сходити в «гості»: доторкнутися великим пальцем по черзі до решти пальців).

Настав час повертатися нам додому. Раз, два, три, килим, додому нас поверни.

Підбиття підсумків.

Вам сподобалася подорож? Який у вас настрій? Що ви відчуваєте? Чому?

Що вам здалося найцікавішим у нашій подорожі? Що видалося важким?

Державне бюджетне освітня установасередня освітня школа№ 1423 м. Москви Дошкільне відділення

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, мовний розвиток, художньо-естетичний розвиток

Мета: виховання у дітей почуття любові до близьких людей, бажання дбати один про одного, бути уважними та чуйними.

Завдання:

Освітні:

  • Долучати дітей до елементарних загальноприйнятих норм та правил взаємовідносини з однолітками та дорослими
  • Формувати у дітей моральні цінності
  • Продовжуватиме знайомити дітей з такими якостями, як шляхетність, доброта, турбота, милосердя, доброзичливість.

Виховні:

  • Виховувати доброзичливі взаємини між дітьми
  • Виховувати у дітей морально моральні якості- Доброту, чуйність, чесність, ввічливість, взаємодопомога, співпереживання, повага до старшого покоління

Розвиваючі:

  • Розвивати виразність мови, гармонійний слух
  • Розвивати у тіток логічне мислення, уява, пам'ять

Ведуча: Привіт шановні гості. Ми раді вітати вас на нашому літературному вечорі на тему «Дуже важлива розмова» . Ми присвячуємо наш невеликий концерт важливим темам, про які важко говорити, але легко вловити та зрозуміти у творах таких авторів як Валентина Осєєва, Олена Благіна, Лев Толстой та інші… Ми вам розповімо про чесність та ложа, турботу та егоїзм, про важливість «чарівних» -ввічливих сліві багато іншого…

Діти заходять до зали під пісню «33 корови» слова Н. Олева, музика М. Дунаєвського. Розходяться з обох боків і сідають на стільці.

На сцені стоїть стіл, навколо нього стільці, на столі стоять чашки та самовар. За столом сидять бабуся, мамо (дві дівчинки)і два сини (два хлопчика).

«Подарунок»

Олена Благініна

Прийшла до мене подружка,
І ми грали з нею.
І ось одна іграшка
Раптом сподобалася їй:
Жаба заводна,
Весела, кумедна.
Мені нудно без іграшки
Кохана була, -
А все-таки подружці
Жабу віддала.

Сценка "Печень"

Валентина Осєєва

Мама висипала печиво на тарілку. Бабуся весело задзвеніла чашками. Вова та Мишко сіли за стіл.

Діли по одному, - суворо сказав Мишко.

Хлопчики вигребли все печиво на стіл і розклали його на дві купки.

Рівне? - Запитав Вова.

Мишко зміряв очима купки.

Рівне. Бабуся, налий нам чаю!

Бабуся подала чай. За столом було тихо. Купки печива швидко зменшувалися.

Розсипчасті! Солодкі! - казав Мишко.

Угу! - відгукувався з набитим ротом Вова.

Мама та бабуся мовчали. Коли все печиво з'їли, Вова глибоко зітхнув, поплескав себе по животу і виліз з-за столу.

Мишко доїв останній шматочок і глянув на маму - вона заважала ложечкою не розпочатий чай. Він глянув на бабусю - вона жувала скоринку хліба.

"Я не плачу"

Георгій Ладонщиков.

Мама сильно розсердилася,
Без мене пішла у кіно.
Жаль мені, що так сталося,
Але не плачу все одно.
Я за пустощі покараний,
Справедливо, можливо,
Тільки я прощення відразу
Не наважився попросити.
А тепер сказав би мамі:
"Ну, пробач востаннє…!"
Я не плачу, сльози самі
Самі котяться з очей.

«Коштова ваза»

Микола Юсупов.

Тато розбив дорогоцінну вазу.
Бабуся з мамою насупилися одразу.
Але тато знайшовся, глянув їм у вічі
І несміливо і тихо "Вибачте" сказав.
І мама мовчить, усміхається навіть:
"Ми купимо іншу, їсти краще у продажу".
"Вибачте" - здавалося б, що в ньому такого?
А ось яке чудове слово!

Сцінка «КІСТКА» (Біль)

ЛЕВ ТОЛСТОЙ.

Купила мати слив і хотіла дати їх дітям по обіді. Вони лежали на тарілці. Ваня ніколи не їв слив і все нюхав їх. І дуже вони йому подобалися. Дуже хотілося з'їсти. Він усе ходив повз сливи. Коли нікого не було у світлиці, він не втримався, схопив одну сливу та з'їв. Перед обідом мати визнала сливи і бачить, однієї немає. Вона сказала батькові.

За обідом батько й каже: "А що, діти, чи не з'їв хтось одну сливу?"

Усі сказали: "Ні".

Ваня почервонів, як рак, і сказав також: "Ні, я не їв".

Тоді батько сказав: "Що з'їв хтось із вас, це недобре; але не в тому біда. Біда в тому, що в сливах є кісточки, і якщо хтось не вміє їх їсти і проковтне кісточку, то через день помре. Я цього боюся".

Ваня зблід і сказав: "Ні, я кісточку кинув за віконце".

І всі засміялися, а Іван заплакав.

Сцінка «ДВА ТОВАРИЩА»

Лев Толстой

(Байка)

Ішли лісом два товариші, і вискочив на них ведмідь. Один кинувся тікати, вліз на дерево і сховався, а другий залишився на дорозі. Робити йому не було чого - він упав додолу і вдав мертвого.

Ведмідь підійшов до нього і почав нюхати: він і перестав дихати.

Ведмідь понюхав йому обличчя, подумав, що мертвий і відійшов.

Коли ведмідь пішов, той зліз із дерева і сміється. "Ну що, - каже, - ведмідь тобі на вухо говорив?"

«А він сказав мені, що - погані людиті, які в небезпеці від товаришів тікають» .

Я зайвий

Агнія Барто.

Обкопували вишні.
Сергій сказав: – Я зайвий.
П'ять дерев, п'ять хлопців -
Я даремно вийшов у садок.
А як встигли вишні,
Сергій виходить у сад.
- Ну ні, тепер ти зайвий!
Хлопці кажуть.

«МАМА, ЧОМУ?»

Григорі Вієру

Чому на голові твоїй
Волосок один інших білих?
- Від турбот, любові та від тривог:
Адже ти один у мене, синку.
- Але ж бабуся біліша за тебе.
Чи більше любить бабуся мене?
- Просто більше у неї дітей,
Ось і стала бабуся біліша.
- Ну, а тітонька ще біліша.
Але у тітки зовсім немає дітей?
- Так, синку, ще біліша вона:
Коротить століття зовсім одна.

Сцінка «Старий дід та онучок» (байка).

Лев Толстой

Став дід дуже старий. Ноги в нього не ходили, очі не бачили, не чули вуха, зубів не було. І коли він їв, виходило йому не дуже акуратно. Син і невістка перестали його за стіл садити, а давали обідати за піччю.

Знесли йому якось обідати в чашці. Він хотів її посунути, та впустив і розбив. Невістка почала лаяти старого за те, що він їм усе в хаті псує і чашки б'є, і сказала, що тепер вона йому даватиме обідати в балії. Старий тільки зітхнув і нічого не сказав.

Сидять раз чоловік із дружиною будинку і дивляться – синочок їх на підлозі дощечками грає – щось налагоджує. Батько й спитав: Що ти це робиш, Мишко?

А Мишко і каже: «Це я, батюшка, балію роблю. Коли ви з матінкою старі будете, щоб вас із цієї балії годувати» .

Чоловік із дружиною подивилися один на одного і заплакали. Їм стало соромно за те, що вони так ображали старого; і стали з того часу садити його за стіл і доглядати його.

«Де лежало дякую»

Радіф Тімершин

За ніч виросли кучугури
У парку, у дворі, у саду,
Пробираючись ледве-ледве,
Я вулицею йду.
І ліворуч подивлюся я,
І праворуч дивлюся:
- Це хто там сніг згрібає? -
Самого себе спитаю.
Це бабуся – сусідка.
Потрібно бабусі допомогти!
У неї беру лопату,
Я допомогти завжди не проти!
Чи все відчистив?
Від роботи
У мене обличчя горить.
Усміхнулася мені старенька
І "Дякую" каже.
Мені приємно це чути,
Адже я втомився.
Ось і вийшло, що "Дякую"
Я під снігом знайшов.

"Добрі слова"

Всій Дриз.

Добрі слова не ліньки
Повторювати мені тричі на день.
Всім, хто йде на роботу,
Ковалі, ткачі, лікарі,
З добрим ранком! - я кричу.
Добридень! -кричу я слідом
Всім, хто йде на обід!
"Добрий вечір! ” - так зустрічаю
Усіх, що додому поспішають до чаю.

Сцінка «Чарівне слово»

Валентина Осєєва

Маленький дідок із довгою сивою бородою сидів на лавці і парасолькою креслив щось на піску.

Посуньтеся, - сказав йому Павлик і сів на край.

Старий посунувся і, глянувши на червоне сердите обличчя хлопчика, сказав:

З тобою щось трапилося?

Ну і добре! А вам що? - глянув на нього Павлик.

Мені нічого. А ось ти зараз кричав, плакав, сварився з кимось...

Ще б! - сердито буркнув хлопчик. - Я скоро зовсім втечу з дому.

Втечеш?

Втечу! Через одну Ленку втечу. – Павлик стиснув кулаки. - Я їй зараз мало не піддав гарненько! Жодної фарби не дає! А в самої скільки!

Не дає? Ну, через це тікати не варто.

Не лише через це. Бабуся за одну моркву з кухні мене прогнала... прямо ганчіркою, ганчіркою...

Павлик засопів від образи.

Дрібниці! – сказав старий. - Один посвариться, інший пошкодує.

Ніхто мене не шкодує! – крикнув Павлик. -Брат на човні їде кататись, а мене не бере. Я йому говорю: “Візьми краще, все одно я від тебе не відстану, весла потягну, сам у човен залізу! ”

Павлик стукнув кулаком по лаві. І раптом замовк.

Що ж, брат тебе не бере?

А чому ви все питаєте?

Старий розгладив довгу бороду:

Я хочу тобі допомогти. Є таке чарівне слово...

Павлик роззявив рота.

Я скажу тобі це слово. Але пам'ятай: говорити його треба тихим голосом, дивлячись прямо в очі тому, з ким говориш. Пам'ятай-тихим голосом, дивлячись прямо в очі...

А яке слово?

Це чарівне слово. Але не забудь, як треба казати його.

Я спробую, - посміхнувся Павлик, - я зараз спробую. - Він схопився і побіг додому.

Олена сиділа за столом та малювала. Фарби – зелені, сині, червоні – лежали перед нею. Побачивши Павлика, вона одразу ж згрібла їх у купу і накрила рукою.

“Обдурив старий! - з досадою подумав хлопчик. - Хіба така зрозуміє чарівне слово!.. ”

Павлик боком підійшов до сестри і потяг її за рукав. Сестра озирнулася. Тоді, дивлячись їй у вічі, тихим голосом хлопчик сказав:

Олено, дай мені одну фарбу... будь ласка...

Олена широко розплющила очі. Пальці її розтиснулися, і, знімаючи руку зі столу, вона зніяковіло пробурмотіла:

Яку тобі?

Мені синю, - несміливо сказав Павлик. Він узяв фарбу, потримав її в руках, схожий з нею по кімнаті і віддав сестрі. Йому не потрібна була фарба. Він думав тепер лише про чарівне слово.

“Піду до бабусі. Вона якраз куховарить. Прожене чи ні? ”

Павлик відчинив двері на кухню. Бабуся знімала з дека гарячі пиріжки.

Онук підбіг до неї, обома руками повернув до себе червоне зморшкувате обличчя, зазирнув у вічі і прошепотів:

Дай мені шматочок пиріжка... будь ласка.

Бабуся випросталась.

Чарівне слово так і засяяло в кожній зморшці, в очах, у посмішці.

Гарячого... гаряченького захотів, голубчик мій! - примовляла вона, вибираючи найкращий рум'яний пиріжок.

Павлик підстрибнув від радості і поцілував її в обидві щоки.

“Чарівник! Чарівник! ” – повторював він подумки, згадуючи старого.

За обідом Павлик сидів притихлий і прислухався до кожного братового слова. Коли брат сказав, що поїде кататись на човні, Павлик поклав руку на його плече і тихо попросив:

Візьми мене, будь ласка.

За столом одразу всі замовкли. Брат підняв брови і посміхнувся.

Візьми його, - раптом сказала сестра. - Що тобі варте!

Ну чому ж не взяти? – усміхнулася бабуся. - Звісно, ​​візьми.

Будь ласка, – повторив Павлик.

Брат голосно засміявся, поплескав хлопчика по плечу, скуйовдив йому волосся.

Ех ти, мандрівнику! Ну гаразд, збирайся!

“Допомогло! Знову допомогло! ”

Павлик вискочив із-за столу і побіг надвір. Але в сквері вже не було старого. Лавка була порожня, і тільки на піску залишилися накреслені парасолькою незрозумілі знаки.

Ведуча: ось і скінчився наш вечір. Ми розповіли вам багато чого з того, що вважаємо важливим. Сподіваємося, що наш виступ розсіяв у нашому залі і у ваших серцях трохи доброти та тепла… Ну а ми з вами прощаємось.

Всі діти: «Всього вам доброго!»

Сценарій літературного вечорадля старших дошкільнят «У світі поезії»

Гостєва Ольга Олександрівна, вихователь МБДОУ Б «Світлячок», філія «Казка», Благовіщенський район.
Опис:пропоную до вашої уваги сценарій літературного вечора, спільного заходу дітей, батьків та педагогів для методичного районного об'єднання на тему «Розвиток мови дошкільнят».
Публікація може бути корисною методистам, педагогам додаткової освіти, вихователям. Усі вірші, які читали діти – авторські, написані батьками разом із дітьми.
Цілі:формування читацької та музичної культуриформування у дітей запасу літературних художніх вражень
Завдання:представити до уваги слухачів вірша, вигадані дітьми, разом із батьками про пори року, про сім'ю, про дружбу. Сприяти розвитку акторської майстерності, створювати радісний. Емоційний настрій.
Учасники:діти старшої групи; вихователь, музичний працівник.
Обладнання:картини російських поетів, проектор, мультимедійна дошка, аудіо-запису.
Підготовка:ідея проведення літературного вечора в дитячому садкубула дуже незвичайною та оригінальною, але ця ідея недовго бентежила нас своєю неординарністю. Було розроблено проект «У світі поезії».
Робота з втілення проекту велася місяць. Дітей знайомили з віршованими творами російських поетів, проводилися розмови на теми: « Що таке поезія?», « Що таке рима?», проводилися різні дидактичні ігрина розвиток образної мови, були представлені консультації для батьків «Чи потрібно вчити вірші?», «Про користь книг». Підключили батьків, для допомоги своїм дітям у творі віршів. Розучували ці вірші із дітьми. Мною була продумана обстановка для проведення вечора та зроблено слайди для кожного вірша. Спільно з дітьми (До кожного вірша був намальований малюнок)була зроблена книга авторських віршів «Будинок, де живуть вірші».
Було скомпоновано музичний супровідта читання віршів в один гармонійно та логічно побудований сценарій.
Що з цього вийшло, вирішувати вам, шановні колеги.

Хід заходу

(Слайд №1)
Ведучий:
Здрастуйте, хлопці!
Здрастуйте, шановні глядачі!
Ми раді бачити Вас у нашому залі!
Сьогодні ми маємо незвичайний день. Діти, я запрошую вас, в дивовижний світпоезії. Ви знаєте, що таке поезія?
Діти:
Так, поезія-це вірші.
Ведучий:
Правильно, вірші. Це слова, складені у риму. Віршами можна розповісти про все: про тепле сонечко, про веселий дощ, про зелену траву, про свою родину, про друзів і, ще про багато, багато іншого, про все на світі, адже недарма кажуть, що поезія схожа на сонце з його темними плямами і затемненнями, що висвітлюють весь світ.

Дитина читає вірш:
Поезія - чудова сторінка,
Для нас сьогодні відчиняє двері.
І диво нехай будь-яке станеться!
Ти, головне в нього всім серцем, вір!
Любов і краса природи,
Дорога казок.
Мир-будь-який!
Підвладно всі поезії,
Спробуй!
І двері в її країну відчини!
Шурхіт листя під ногами, крапелька дощу,
Веселка на небі, тріли солов'я, -
Ось мороз малює на склі візерунок.
Світ навколо чудовий! І кожен у ньому актор.
(Є. Некрасова.)
Ведучий:
Справді, поезія – це дивовижний величезний, чарівний світ. Діти, скажіть, звідки береться поезія, хто пише вірші?
Діти:
Поети пишуть вірші.
Ведучий:
Які ви знаєте поетів?
Діти:
Агнія Барто, Сергій Міхалков, Корній Чуковський, Самуїл Маршак, Олександр Пушкін.


Ведучий:
Молодці, хлопці, знаєте поетів. Ми з вами знайомилися з їхніми віршами. Ви самі, як і поети, теж вже намагаєтеся складати свої вірші.
І зараз, вірші, які ви написали самі або за допомогою своїх батьків ви прочитаєте нашим гостям.
А допомагати мені, оголошувати виступи наших читців, сьогодні буде Олександра. Давайте вітаємо її.
(Слайд №2-3)
Перший наш вірш про зиму. Зима - це чудова пора року. Взимку на землю спускається сніжна королеваі все навколо нагадує казку. У цей час чудово все без винятку! Навіть люті морози, і ті, хороші, адже саме вони вчать любити і цінувати тепло та затишок рідного дому. І зараз Наталя прочитає нам про це свій вірш.
(Слайд №4)
Вітер грізно завиває,
Сніг колючий розсипає,
Ми дивимося у своє вікно,
А нам у кімнаті тепло.
Затопила мама грубку,
Не підемо ми на ґанок.


(Слайд №5)
Дитина:
Зима іноді буває дуже суворою. Нашим пернатим друзям-птахам непросто: і голодно і холодно і тому, щоб пташкам жилося веселіше, їх треба підгодовувати. А як це нам розповість у своєму вірші Микита.
На морозі мерзне пташка,
Голуб, горобець, синичка.
Ти годівниці їм побудуй,
Буде ситно їм узимку.
(Слайд №6-7)
Ведучий:
Уявіть собі, наскільки казково прекрасний ліс у ясний зимовий день, особливо, коли блисне сонячний промінь і освітить запорошені снігом верхівки дерев. Лера підготувала вірш про дивовижні зимових картинкахі зараз нам його прочитає.
Красивими бувають зимові картинки,
Дерева прикрашають чудові сніжинки,
Вони чаклують ніжно на зеленій ялинці,
Прикрасили старанно всі її голочки.


(Слайд №8-9)
Ведучий:
Саша, а тобі подобається сніг, що падає, такий гарний і переливається?
Дитина:
Так, я дуже люблю сніг, люблю, коли він іде, від нього скрізь світло і чепурно, ніби хтось нагорі збиває свою величезну пухову подушку. Дивишся на сніжинки, і, здається, що вони летять не вниз, а вгору.
Ведучий:
Так, дивно. Вони такі маленькі й тендітні, що навіть страшно торкатися їх, здається, що вони ось-ось зараз розсипляться. Саме про такі ніжні сніжинки Єсенія прочитає свій вірш.
Біла сніжинка впала мені в долоню.
Тихо прошепотіла: «Ти мене не чіпай».
Я легка і тендітна, на сонечку блищачи,
Яскравими квітами радую тебе.


(Слайд №10)
Ведучий:
Зимовий лісукутаний снігом, замело, запорошило всі доріжки, здається, що довкола нікого немає.
Ведучий:А у Соні вірш у тому, як тварини весело проводять зиму.
Випав біленький сніжок на крутий на бережок.
Білка зістрибнула з сосни, перекинулася біля річки.
Зайчик виринув із кучугури,
Пробігло мишок багато.
Ось веселощі! Ось зима!
Всім тваринам краса!
(Слайд №11-12)
Дитина:
Взимку не потрібно довго думати, як весело провести час: можна просто вийти у двір і зліпити з друзями сніговика та пограти у сніжки, покататися на санчатах, на ковзанах, на лижах. Наша Настя дуже любить зимові розваги, та її вірш саме про це.
Сніжок йде на вулиці, сніг, як пух, летить.
Чудова погода, все блищить.
Вийду я на вулицю, сліплю сніговика,
Поруч буде зайчик, ведмедик та лисиця.
(Слайд №13-14)
Вихователь:
Хлопці, а ви знаєте яке старовинне, російське сонячне свято буває наприкінці зими? Правильно, масляна. Її люблять усі: і старий, і малий. Всі виходять на свято, щоб повеселитися і побажати один одному: веселощів, сміху, достатку, гарного року! Про таке веселе свято вірш у Максима.
Відшуміли хуртовини,
Відступили морози.
Розтопило сонце останній лід.
Широко зустрічаючи весну,
Виходить на свято веселий народ!
(Слайд №15-16)
Дитина:
І ось на зміну суворій зимі приходить довгоочікувана весна. Як же ми її чекаємо, коли за вікном вирують хуртовини і тріщать морози! Іде вона, і за вікном починає сяяти весняне сонечко, наповнюючи серце радістю та натхненням! Тануть бурульки. Весело цвірінькають горобці. Про це вірші у Сашка та Насті.
Подивися на вулицю.
Сонце в небі високо,
Дітям усміхається.
Зачірикав горобець
Весело на гілці.
Запрошує всіх друзів
Розважається разом.
(Слайд №17)
Синє небо, зелена трава.
Сонце золоте, до нас прийшла весна.
Свіжий вітер дме нам з тобою в обличчя.
На душі спокійно, радісно, ​​ясно.
(Слайд №18, 19,20)
Вихователь:
Після весни настає літо. Літо-пора сонця, спеки, яскравих фарб, радості. І ось настає розпал літнього царювання. Давайте ми зараз згадаємо цю чудову пору, хоч і ненадовго ..... А Санія поділиться з нами своїми враженнями про літо!
Я дуже люблю літо……
Воно спекотним диханням сонця зігріте,
Я дуже люблю купатися,
Пірнати, у піску перекидатися.
Мені подобається так розважатися!
Дитина:
Діма, Богдан та Ігор підготували вірші про тварин, тому що вони їх дуже люблять, давайте їх послухаємо.
(Слайд №10)
Вихователь:
Діма уявляє себе у своєму вірші
мудрим і справедливим їжачком.
Ішов лісом їжачок сірий,
Нес на спинці білий грибок.
Пригостити хотів він мишку,
Зайчик, їжачка, мавпа.
Адже в лісі між звірами
Є закон наймудріший:
Між собою всім дружити
Дружбою міцною цінувати.
(Слайд №11)
Вихователь:
У Богдана вірш про веселу і пустотливу мавпку.
Мавпячка - пострибушка
Обскакала всі верхівки!
Повалили валізку,
Солодкий з'їла бананчик,
Обірвала кульбабу,
Перекинула стаканчик.
Ох, і шкодниця, яка!
Веселушка пустотлива!


(Слайд №12)
Дитина:
Ігор прийшов до нас зі своєю подружкою-веселочкою і прочитає нам про неї вірш.
Зелененьке пузо,
Зелененький бочок,
Зелененькі лапки,
І стрибає скок – скок.
І знає все болото
Жабу зеленушку,
Адже пісеньку веселу
Співає вона завжди: ква – ква – ква.
(Слайд №12)
Вихователь:
Сашко, майже всі діти вже прочитали нам свої вірші, а ти розкажеш нам своє?
Дитина:
Звичайно, я прочитаю вам вірш про свого улюбленого півня.
Півник, півник,
Золотистий гребінець
Дуже я його люблю,
Щодня його годую,
І за це мій дружок
Мені всі пісеньки співає.
(Слайд №13)
Вихователь:
Хлопці, ви прочитали нам сьогодні свої вірші: про сніжинки, про сонце, про тварин – це все вірші про те, що нас оточує, про природу.
Зелений ліс та свіже повітря
Нам зберегти непросто.
Щоб на планеті мирно жити
Повинні ми любити природу!

(Слайд №14, 15)
Ведучий:
Саша, ми сьогодні почули багато віршів про природу. А ось у Сергія вірш про найдорожче, найважливіше, що в нас є, як ти думаєш, про що?
Дитина:Я думаю, найдорожче – це сім'я.
Та вірно, а якщо сім'я ще й дружна – це справжнє щастя! Будь ласка, Сергію, прочитай нам свій вірш.
У нас дружна сім'я,
Ми любимо подорожувати,
Водночас проводити час
І друзів вітати.
Любим спортом займатися,
Любимо пісеньки поспівати,
На машині покататися,
На ґанку посидіти.
(Слайд №16)
Ведучий:
Сім'я – це найважливіше, але дуже добре, коли людина має ще й друзів.
Сашо, а як ти думаєш, хто такі друзі?
Так, здавалося б, відповідь проста, це ті люди, які завжди прийдуть до нас на допомогу. Але друзі, це ще й ті, з ким ніколи не буває нудно, з ким усе ділиш навпіл. Ось саме про такого друга вірша у нашого Кирила.
У мене є друг мій Сашка,
Дружимо ми давно!
Не б'ємося, не пустуємо,
Ходімо ми у кіно.
Разом будуємо ми ракети,
Разом ділимо ми цукерки.
Нам удвох зовсім не нудно,
Тому що дружимо дружно.
Дитина:
А зараз Ольга Олександрівна прочитає нам свій вірш, він про нас, дітей.
Діти – це щастя, діти – це радість,
Діти – це у житті свіжий вітерець.
Їх не заробити, це не нагорода,
Їх за благодаттю дорослим дарує бог.
Діти як не дивно теж випробування.
Діти, як дерева, самі не ростуть.
Їм потрібна турбота, ласка, розуміння.
Діти – це час, діти – це праця.
(Слайд №17)
Ведучий:
Де завжди багато дітей, звичайно в дитячому садку. Адже дитячий садок - це країна дитинства, де завжди панують радість, дитячий сміх і веселощі. У Данила про це вірш.
Садок «Казка» просто диво!
Усі ми любимо тут одне одного.
Дружимо, бігаємо, граємо,
Про образи забуваємо.
Разом робимо зарядку,
Разом стрибаємо в ліжечко,
Разом їжмо, гуляємо
Дитячий садок поважаємо!
Ведучий:
Хлопці, ви всі прочитали нам свої чудові вірші!
За вашу творчість, за чудове прочитання своїх віршів я хочу вручити вам грамоти на згадку про участь у нашому заході. (Дітям вручаються грамоти).


Хлопці ви всі сьогодні отримали грамоти, але подивіться, що я ще маю для вас? (ведучий показує книгу, усередині немає сторінок)
Діти:
Це книжка.
Ведучий:
Правильно, це книга, але вона не проста, а чарівна і щоб її відкрити, потрібно придумати рими до слова книжка. Давайте підберемо їх до цього слова.


Діти підбирають рими.
Ведучий:
Молодці, хлопці, багато рим підібрали. Тепер давайте спробуємо, чи відкриється книга. Ось і відкрилася! А що тут? Та тут для вас солодкий сюрприз – адже ви сьогодні цього заслужили, підібрали рими, підготували до сьогоднішнього вечора такі гарні та цікаві вірші.

Назва:
Номінація:


Сценарій літературної розваги у старшій групі «Що за краса ці казки!»



Ціль:збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей через узагальнення знань дітей про казки, рік літератури.

Завдання:


Продовжувати розвивати інтерес до найбільшого багатстваросійською народної культури- Казкам; удосконалювати вміння дітей дізнаватися окремі казки з характерними ознаками.
Розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність, вміння висловлювати та обґрунтовувати свої судження.

Формувати навички розумових операцій.

Сприяти розвитку мислення, зорової та слухової уваги, спільної дрібної моторики, вміння уважно слухати того, хто говорить, не перебивати, дослуховувати до кінця.
Удосконалювати рухові вміння та навички дітей.
Виховувати позитивні якостіособистості: впевненість у собі, вміння допомагати одне одному, працювати у команді.
Виховувати доброзичливе ставлення до героїв казок та один одного, почуття гумору.


Попередня робота:


Читання та обговорення казок, підготовка костюма, підбір необхідного обладнання та атрибутів

Дидактичні ігри: «Вгадай, з якої казки», «Диво-дерево», «Казковий салат»;
Зображення героїв казок у ліпленні, аплікації, орігамі, малюванні;
Виставка малюнків на тему: Моя улюблена казка»;
Конкурс виробів з російських народним казкам"В гостях у казки";
Драматизація казок «Ріпка», «Теремок», «Маша та ведмідь», «Колобок»;
Під фонограму пісні Н. Корольової «Конфетті» до зали входить Фея Казки.

Обладнання:мультимедійна установка, сніжинки, книга, костюм Феї Казки, мітла, 2 рибки на паличках, 2 конячки на палиці, маска Баби Яги.

Пісня Феї Казки:
Фея казки в гості до вас прийшла, і ви мене впізнали
Фею Казки любить дітлахів, мене завжди ви чекали.
Чарівною паличкою я змахну, і розчиняться двері,
У казку потрапляєш знову ти і одразу в диво віриш.
Фея Казки-чарівниця та чародій.
Фея казки завжди оточує дітей.
У різних казках ми побували і добро від зла відрізняли.
Тільки у казках трапляються дива!

Фея Казки. Здрастуйте, хлопці! Я – Фея Казки. Як добре, що ми знову зустрілися з вами. А ви знаєте, з якого приводу ми зібралися? Завершується рік літератури. Рік літератури було оголошено у нашій країні на початку 2015 року. Давайте подивимося емблему Року літератури.

На офіційній емблемі Року літератури зображені профілі великих російських письменників та поетів:
Олександра Сергійовича Пушкіна, Миколи Васильовича Гоголя, Анни Андріївни Ахматової. Вони забарвлені кольорами російського прапора: білого, синього, червоного.
Я знаю, що протягом усього цього року ви вчили вірші, читали різні казки, познайомилися з цікавими казковими героями. І сьогодні я вас запрошую здійснити подорож дорогами відомих вам казок. Ви любите казки? Зараз перевіримо, чи добре ви їх знаєте.

1 завдання. «Вгадай казку»


Фея Казки
. Вгадайте, з яких казок такі рядки:
До хати господарі прийшли – безлад там знайшли. (Три медведі)
Мишка до них прийшла на допомогу - разом витягли овоч. (Ріпка)
Лікує різних малюків, лікує пташок і звірів. (Доктор Айболит)
Допомогла нам яблунька, допомогла нам грубка. (Гусі-лебеді)
Нам не страшний сірий Вовк. (Три порося)
Не сідай на пеньок — не їж пиріжок. (Маша і Ведмідь)
Приходьте, таргани, я вас чаєм пригощу. (Муха Цокотуха)
НЕ пий з копитця - козенятком станеш. (Сестриця-Оленка та братик Іванка)
Ковдра втекла, полетіло простирадло, і подушка, як жаба, поскакала від мене. (Мойдодир)
Я від дідуся втік, я від бабусі втік. (Колобок)
Як звали сімох братів гномів? (Білосніжка)
І відповів посуд:
«Було нам у баби погано,
Не любила нас вона,
Біла, била нас вона,
Запилила, закоптила,
Занапастила нас вона! »(Федорине горе)

Гра «Мітла»


Гравці встають у коло. У середині Фея казки з мітлою. Вона починає крутитися, ведучи мітлою по колу над підлогою, намагаючись зачепити по ногах гравців, і вимовляє:
А мітла, а мітла весела,
Затанцювала, заграла, заміла.
Жодної порошинки у Федори не залишила.
Завдання гравців - перестрибнути мітлу. Кого мітла зачепить, той виходить із гри.

2. «Дізнайся героя казки»


Він на печі все лежить
І вперто так каже:
“За щучому наказу,
На моє бажання…”
Бабуся дівчинку дуже любила,
Шапочку червону їй подарувала.
Дівчинка ім'я забула своє,
А, ну, підкажіть її ім'я.
У батька був хлопчик дивний,
Незвичайний – дерев'яний.
Але любив тата сина.
Що за дивний
Людина дерев'яна?
На землі та під водою
Шукає ключик золотий.
Усюди ніс суєт він довгий.
Хто ж це?

У казці герой живе:
Він не їжачок і не кіт,
Він від бабусі з віконця
Стрибнув прямо на доріжку,
Покотився, побіг,
На мову лисиці влучив! Хто це? Колобок

Красна-дівчина сумна,
Їй не подобається весна.
Їй на сонці тяжко,
Сльози ллє бідолаха.
Снігуронька

У Оленки-сестриці
Забрали братика птаха.
Високо вони летять
Далеко вони дивляться
Гуси-лебеді

Летіла стріла і влучила в болото,
І в цьому болоті впіймав її хтось.
Хто розпрощався із зеленою шкірою.
Став милою, гарною, гарною?
Царівна жаба
.
Посадив її дід у поле
Літо ціле зростало.
Усією сім'єю її тягнули
Дуже велика була.
Ріпка
Скрипить зубами, водить носом
І російський дух не терпить.
Стара з кістяною ногою
Зветься .... Бабою-Ягою.

Гра з Бабою Ягою.
Діти стають у коло. В середині ведучий Баба Яга із зав'язаними очима Діти вимовляють слова:
Бабця-Їжачка-кістяна ніжка,
З грубки впала, ногу зламала.
Пішла в город, налякала народ,
Побігла до лазні, злякала Ваньку.
Баба Яга ловить дітей.

3 завдання «Хто надіслав повідомлення?»

1) "Рятуйте, нас з'їв сірий вовк" (козлята)
2)“ Дуже засмучена. Ненароком розбила яєчко” (мишка)
3) "Все закінчилося благополучно, тільки мій хвіст залишився в ополонці" (вовк)
4) "Допоможіть, наш будинок зламаний, але самі цілі" (звірі)
5) “Дорогі бабуся та дідусь, не хвилюйтеся. Я вигадала, як обдурити ведмедя. Незабаром буду вдома” (Маша)
6) "Допоможіть, мій брат перетворився на козеня" (Оленка)
7) "Неподобство, хтось з'їв мою кашу і зламав мій стілець" (ведмежа)
8)“ Тату, моя стріла в болоті. Одружуся з жабою” (Іван-царевич)
9) Відпусти ти, старче, мене в море!
Дорогий за себе дам відкуп:
Відкуплюся чим тільки забажаєш.

Гра «спіймай золоту рибку»
Запрошуються 2 учасники. У кожного в руках паличка зі стрічкою. На кінці стрічки- золота рибка. За сигналом учасник намотує стрічку на паличку, наближаючи тим самим силует рибки до себе. виграє, хто швидше візьме рибку до рук.

4 завдання "Дізнайся казку по картині".
На слайдах ілюстрації до казок: «Казка оглупому мишені», «Три ведмеді», «Теремок», «Сівка-бурка», «Півник-золотий гребінець», «Лиска з качалкою».
рухлива гра «Хто швидше на Сівці-бурці»

5 завдання «виправ помилку»
1) царівна – індичка
2) по собачому наказу
3) Іван царевич та зелений вовк
4) сестриця Оленка і братик Микитко
5) Півник - золотий пастушок
6) Хлопчик – з кулачок
7) У страху вуха великі
8) Локшина з сокири

6 завдання «4-а зайва»


Фея казки.
Подивіться діти на екран. Вгадайте, яка тут казка зайва.
На слайді три картинки з однієї казки, а четверта з іншої.

Фея казки.Молодці, хлопці, з усіма завданнями впоралися. А зараз я розповім вам казку.
казка «Фея Добра»
Багато років тому один раз на рік, взимку, на землю прилітала Фея Добра. Вона завжди була з мішечком за плечима, в якому несла чарівні сніжинки. Фея Добра була такою крихітною та непомітною, що багато хто не звертав на неї жодної уваги. Але вона ні на кого не ображалася і всім, навіть самим злим людям, дарувала чарівні сніжинки.
Коли в її мішечку не залишалося жодної сніжинки, приходила весна, а Фея Добра непомітно зникала, щоб за рік узимку прилетіти знову.
Кожен, хто отримав у подарунок чарівну сніжинку, ставав сами мщасливою людиною на землі, бо ставав веселою, турботливою, чуйною. Люди ставали добрими, у них з'являлися добрі думки, вони навчилися говорити добрі слова та робити добро.

Фея Казки.Сьогодні я вам подарую чарівні сніжинки, щоб ви стали найщасливішими та найдобрішими.
Фея Казки дарує дітям та гостям сніжинки.

Фея Казки
. У світі багато казок, сумних та смішних.
І прожити у світі нам не можна без них.
Лампа Алладіна, в казку нас веди.
Черевик кришталевий допоможи в дорозі.
Хлопчик Чіполліно, ведмедик Віні-Пух.
Кожен нам у дорозі справжній друг.
Нехай герої казок дарують нам тепло,
Нехай добро навіки перемагає зло!

Назва:Сценарій літературної розваги у старшій групі «Що за краса ці казки!»
Номінація:Дитячий садок, Свята, розваги, сценарії, тематичні свята

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ дитячий садок №2 «Світлячок»
Місцерозташування: м. Жердівка Тамбовська область

1 ведучий: Поезія-це не просто один із видів мистецтва. Для посвячених це світло, яке веде по життєвому шляхуі, відбиваючись від сяйва душі людської, світить іншим, допомагаючи знайти істину, видалити смутку і здобути гармонію в душі.

2 ведучий: Адже це так необхідно сучасній людині, що живе в гуркітливому світі шалених швидкостей, суєти та заздрощів, брехні та меркантильності. У цьому світі ми часом забуваємо про найголовніше, про те, що допомагає людині залишатися в будь-яких умовах людиною, про душу, яка є у кожного з нас.

1 ведучий: У когось вона вільна, світла і відкрита, а у когось крихітна, що сховалася від світла, загнана в надра людської суті, але вона все-таки є, і її година неодмінно настане.

Марина Цвєтаєва недарма казала:

Якщо душа народилася крилатою,

Що їй хороми і що їй хати.

2 ведучий: Про небагатьох з нас, мабуть, про дуже рідкісних людейможна сказати, що душа їхнього крилату. І сьогодні доля подарувала нам щасливу мить зустрічі з особистістю, чия душа, безперечно, здатна не тільки сама здійнятися, а й піднести до вершин духовного блаженства всіх, хто з нею стикається.

1 ведучий: У нас в гостях — Лариса Меженіна, поетеса, авторка двох приголомшливих збірок віршів, остання, до речі, нею ж і проілюстрована, і просто чудова людина.

2 ведучий: Дивує здатність цієї тендітної дівчини бачити в людях лише гарне. Про це говорить епіграф до одного з її віршів: «Кожен з нас є ангелом, але тільки з одним крилом. І літати ми можемо лише обнявшись один з одним». Чи багато хто з нас може пригадати ситуації, коли їх називали ангелами? Та й чи було таке у нашому житті?

1 ведучий: Є щось дуже сумне, навіть трагічне у цих словах. Трагедії, що ніби посилаються кимось недобрим, супроводжують людину в цьому світі, руйнуючи плани і ставлячи перепони на дорогах до мрії.

2 ведучий: Сонячним був початок Ларисиного життя. Усі, хто знав Ларису Меженіну в шкільні рокипам'ятають її як дивовижної людиниз надзвичайно теплим поглядом великих ясних очей, завжди готовим допомогти, вислухати.

1 ведучий: Громадська, діяльна, вона завжди в центрі подій як у школі, так і пізніше в інституті. Здавалося, все дається їй дуже легко, без зусиль. За що б вона не бралася, все робилося весело, граючи. І, головне, поряд з нею було легко та спокійно.

2 ведучий: Людина надзвичайно яскравою, різнобічної обдарованості, вона з дитинства захоплювалася малюванням, музикою, віршами.

Коли у класі читали її творчі роботи, Наставала тиша. Твори Меженіна були схожі на поетичні мініатюри. У них відчувався особливий почерк, тихе, дивовижне світло, відповідальність за все, що відбувається на Землі.

Читець: «Прислухайтеся до ранкової тиші. Чуєте, як шелестять пелюстки квітів від легкого дотику вітерцю, що налетів, як дзюрчить у зеленій траві маленький швидкий струмок, як бурштиновий сік стікає по білосніжній корі стрункої молодої берізки?

Тиша…

Чому раптом так відчайдушно забилося серце? Просто на хвилину раптом здалося, що нічого цього немає, тільки темна порожнеча, дим та попіл!

Ці думки не дають мені спокою особливо вночі, коли небо стає сивим від зірок, від цих маленьких сяючих вогників.

А наша Земля теж така, тільки, напевно, ще менше, ще ніжніше, вона тендітна і беззахисна. Наша Земля є частиною великого Всесвіту, це її крихітна блакитна частина.

І як страшно уявити, що якось вона може згаснути, згаснути назавжди…

І, може, хтось на іншій планеті, колись глянувши в небо, подумає: «Впала зірка. Це на щастя».

Адже щастя тоді не буде, бо зникне життя на Землі!»

1 ведучий: Чи могла Лариса Меженіна знати тоді, коли їй тільки-но виповнилося шістнадцять, що доля зовсім не думає про її мрії, навпаки, пройде кілька років, і вона піддасть дівчину важким випробуванням.

2 ведучий: Подальше життя Лариси сповнене драматичних подій. Хвороба, що раптово обрушилася, прикувала дівчину до ліжка, розлучила з однолітками, друзями, однокурсниками. Лариса Меженіна не уявляла собі життя, відокремленого від інших. Але доля розпорядилася інакше.

1 ведучий: Понад два роки Ларисі не судилося спілкуватися з друзями, ходити, грати на гітарі, писати і навіть говорити. Лікарі втратили надію. Але не вмерла надія батьків. Саме вони зробили все, щоби поставити доньку на ноги.

2 ведучий: Хвороба не пройшла безвісти, довелося Ларисі залишити навчання, про роботу не могло йтися. Але з'явився час зупинитися, подумати і минуле, і майбутнє. Найголовніше було — не озлобитися ні на світ, ні на людей, не втратити віру в себе і все це передати у своїх віршах, які допомагають жити і відчувати себе потрібним у цьому житті…

1 ведучий: Вірші Лариси Меженіної вражають, можливо, дивують, багато про що змушують задуматися, до них хочеться звертатися знову і знову. Вони допомагають нам знаходити відповіді на важкі питання буття, навчають нас вірності та шляхетності, ніжності та любові.

1 читець

Молитва

Не відстав мене в годину печалі,

Не відкинь моєї душі

І на ній, наче на скрижалях,

Одкровення напиши.

Не залиши в темряві непроглядної,

Що можу я сама, скажи?

Від душі моєї багатогрішної,

Лик свій світлий не відверни.

2 читачі

Я тебе не покличу,

Не окликну навіть,

Тому що я живу,

Як душа підкаже,

А душа мені каже:

«Скинь колишнього тягар,

Від кохання та від образ

Лікує лише час».

Я тебе не покличу.

Ниточки все рвуться.

І мій шлях з твоїм шляхом

Чи не перетнуться.

1 читець

Велика мудрість – чекати,

Величезне щастя – вірити

І відчувати, що знову

Надія відчинить двері.

Кріпитися, коли немає сил,

І, сльози проковтнувши, сміятися.

І, падаючи, не просити.

І вірити, і не боятися.

І твердо і точно знати-

Надія відчинить двері,

Коли навчишся чекати

І свято у кохання вірити.

2 читачі

Чужими думками жила,

Чужий біль носила,

Чужого милого чекала

І в будинок чужий входила.

Чужа тінь за мною йшла,

І я собі зізналася,

Що це життя… чужим було,

Хоч і своїй здавалась.

1 читець

Буду сонцем, буду вітром,

Буду ранковим дощем,

Розгалужена гілкою,

Білою вишнею під вікном.

Буду чистою водою

Опівдні спрагу вгамовувати

І травою луговою

Твого приходу чекати.

Хочеш, світлом яскравим буду

І щасливим днем ​​у долі,

І надією на диво-

Аби тільки подобатися тобі.

2 читачі

Дихання трав колише повітря…

Гудіння бджіл забирає смуток,

І тиші знайомий відгук

Дає від болю відпочити.

І сонцю жовті вії

Розкрили перші квіти,

Щоб віддати всьому частинку

Свого кохання та теплоти.

І щастя кожну мить

Здатне серце вловити,

І це світу відродження

Несе у собі бажання жити.

1 читець

Знову нарізно горять дві свічки,

Але над ними один ореол.

Самотнє серце мовчить-

Слів потік безповоротно пішов.

І не варто винних шукати-

У цьому, можливо, головний закон,

Якщо хочеш з попелу повстати,

То не буде непотрібних перепон.

І, залишивши потік докор,

На долю негідно нарікати,

Щоб усе, що приносить нам життя,

Постаратися за благо прийняти.

2 читачі

Доброта

Коли не ладиться у долі,

Зумій безхмарним прокинутися,

І, біль подолавши в собі,

Добре стати і посміхнутися.

І знову від почуття правоти

До тебе твій світлий світ повернеться.

Жаліти не треба доброти:

Добро добром і відгукнеться.

Слово надається поетесі Ларисі Меженіної.

2 ведучий: Ось і добігла кінця наша зустріч, і ми сподіваємося, що знайомство з Ларисою Меженіною не пройде для вас задарма: ваші душі стануть світлішими, серця наповняться любов'ю до життя, та й самі ви станете добрішими і хоч трохи мудрішими.

1 ведучий: Нехай вірші Лариси Меженіної стануть надійним супутником вашого життя, а Лариса ще довго тішить нас своєю новою творчістю.

2 ведучий: Нехай нашій чудовій гості завжди супроводжує удача, натхнення, а сил та здоров'я нехай додається з кожною хвилиною. Ви дуже потрібні нам, Ларисо, і ми з нетерпінням чекатимемо на нові зустрічі з вами.

Застосування ІКТ дозволило створити атмосферу успішності кожного учасника літературної вітальні. Проведене з використанням мультимедійної презентації позаурочний західстало уроком духовності, сприяло вихованню у школярів таких духовно-моральних якостей, як любов до всього живого, обов'язок, відповідальність за все, що відбувається навколо, повага до особистості іншої людини, вміння бачити красу в простому та повсякденному, дарувати тепло та доброту.