Головна думка казки лисиця та заєць. Езотеричний сенс казки лисиця та заєць

Ірина Захарова
Знайомство з російською народною казкою «Лис і заєць».

Тема: Знайомство з російською народною казкою« Лисиця та заєць» .

Цілі: - продовжити знайомство з жанрами російського фольклору;

Викликати емоційний відгук на казку« Лисиця та заєць» ;

Розвивати зв'язне мовлення дітей; навички правильної звуковимови;

Розвивати уяву, активність та творчість;

Збагачувати словниковий запасдітей;

Вчити підбирати синоніми до слів;

Удосконалювати вміння дітей відповідати на запитання до тексту зв'язковими

повними пропозиціями;

Удосконалювати інтонаційну сторону мови;

Закріплювати використання у мовленні дітей простих та складних поширених

пропозицій.

Матеріали: магнітна дошка, магніти, картинки з казки« Лисиця та заєць» , книжка з російською народною казкою, маски героїв.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Вступна бесіда.

Хлопці, сьогодні ми з вами поїдемо в гості до казковим героям, а допоможе нам у цьому російська народна казка.

Згадаймо, хто придумав російські народні казки? (народ)

Правильно! Вони передавалися з уст у вуста, з покоління до покоління, і до нас багато хто дійшов. Давайте їх згадаємо.

(«Колобок», «Теремок», « Гусі-лебеді» , "Курочка Ряба", "Маша і Ведмідь"і т.д.)

Молодці, хлопці! Багато росіян народних казокви знаєте. Сьогодні ми познайомимося ще з однією. Здогадайтеся, як вона називається. Для цього треба відгадати загадки.

По полю скаче - вушка ховає,

Встане стовпом-вушка сторчма. (заєць)

Це що за звір лісовий

Встав, як стовпчик під сосною? І стоїть серед трави –

Вуха вищі за голову? (заєць)

Хитра шахрай, руда головка,

Хвіст пухнастий – краса! А звати її (лисиця) .

Як називається казка? (« Лисиця та заєць» )

Згадайте потішки про лисицю та зайчика.

Ішла лисичка мостом, несла в'язку хмизу.

Витопила лазню, викуповувала Ваньку.

Посадила у куточок, дала солодкий пиріжок.

Зайчик-трусик по полю біг,

До городу забіг. Морквину знайшов,

Капустку знайшов. Сидить, гризе.

Іди геть- господар іде.

3. Читання казки.

4. Робота з казці.

Вам сподобалось казка? Чим вона вам сподобалася? Чому нас вчить ця казка? (Доброті, дружбі, справедливості)

Подумайте, які прислів'я підійдуть?

(Друзі пізнаються в біді.

У справжній дружбі також пропадай, а друга з біди виручай.

Хто тремтить- той і біжить.

Лисиця хитрістю бере.

Друга шукай, а знайдеш- береги.)

Підбір синонімів до слів з казки:

Як можна сказати інакше?

(луб'яна хатинка- Зроблена з дерева; заревів- загарчав;

плакати-ридати, пхикати, заливатись сльозами.)

Ласкаві слова: заєць-зайченя,заюшка, зайчик,зайчик,зайченятко.

лисиця-лисичка, лисонька.

На дошці картинки. Потрібно розставити їх у правильній послідовності.

Фізмінутка. « Заєць і качан капусти» .

Встав зайчик рано,

Вийшов на галявину.

По узліссю до лісу йшов і великий качан знайшов.

Став зайчик з хрускотом гризти качан капусти.

Хрускіт-хрускіт, хрускіт-хрускіт.

З'їв, звалився під кущ і заснув.

Прокинувся, солодко потягнувся.

Ліворуч, праворуч нахилився і бігом додому подався.

5. Розмова з питань.

Як починається казка?

Яке житло було в зайця, а яке в лисиці?

Що сталося навесні?

Що зробила лисиця?

Які звірі хотіли допомогти зайчику вигнати лисицю?

Поясніть слова «підуть клаптики по закутках»

Чи змогли вони йому допомогти?

Хто допоміг зайчику вигнати лисицю?

Поясніть слова «без пам'яті вискочила».

Яку пісеньку співав півень?

Чим закінчилася казка?

Пальчикова гімнастика: «У гостях у зайчика».

У гості до зайченя звірята прийшли,

Зайчику в подарунок вони принесли:

Ведмідь-лохину, лисичка-чорницю,

Вовченя-брусницю, а маленький їжачок приніс суницю.

Подарунки зайченя свої отримував,

І медом із малиною друзів пригощав.

6. Переказ казкиз опорою на малюнки.

7. Інсценування казки.

8. Підсумок заняття.

Хлопці, що ми робили на занятті? (читали казку, Розставляли картинки в правильній послідовності, відповідали на питання. грали в гру, переказували казку)

Казки – невід'ємна частина дитячого світу. З самих ранніх роківвчать вони малюків доброті та справедливості. Казка «Заєць і Лисиця» - чудовий твір, що розповідає про те, як добре живеться тим, хто має справжніх вірних друзів. Ця дитяча історія підкорює серця не лише маленьких слухачів, а й їхніх батьків.

Казка «Заєць та Лисиця» - велике задоволення для дітей

Малюкам справді дуже подобається цей твір. Казка «Заєць і Лисиця» у них одна з найулюбленіших. При створенні цієї прекрасної історіїнарод обдарував головних героїв певними рисами темпераменту. Казка «Заєць та Лисиця» – це боротьба двох сторін. Як завжди, добро протистоїть злу. Знайомство з жалюгідним, невпевненим у собі Зайчиком, гордовитою Лисою, безстрашним Півнем та іншими персонажами приносить хлопцям неймовірне задоволення, піднімає настрій, вчить співпереживати слабким. Слухати таку казку з радістю діти будь-якого віку. Крихітки вчаться не забирати чужого, розуміють значення взаємовиручки.

Сюжет

Дія казки "Заєць і Лисиця" починається в зимовий час. Героям необхідно звести собі житло. Заєць збирається жити у луб'яній хатинці. Лисиця ж вирішує побудувати крижаний будинок. Проте з настанням весни її «палац» тане. Лисиця вирушає до Зайця і виганяє його з дому. Нещасному тепер нема де жити. Заєць ходить лісом у сльозах. Різні звірі переживають за нього та намагаються допомогти. Однак, поговоривши з Лисою, вони тікають. Вовк, Ведмідь і Бик не в змозі впоратися з хитрою рудою бестією. Тільки Півень хоробро бореться за дім Зайця, незважаючи ні на що. Через війну справедливість відновлюється.

Повчальна історія

У чому ж мораль? Прислів'я до казки «Лисиця та Заєць» дає відповідь на це запитання. "За праву справу стій сміливо", - це слова про сміливого Півня. Ще одне прислів'я до казки «Лиса і Заєць» - "без лиха друга не впізнаєш". Одним словом, цей твір вчить малюків до чужого горя, безстрашності, доброти. Крім того, діти розуміють, що навіть у найважчій ситуації зневірятися не варто. Рішення знайдеться завжди. Заєць спробував різні варіанти. І, незважаючи на те, що у нього нічого не виходило, він все-таки зміг повернути собі свій будинок.

Виявляємо творчі здібності

І Зайця – це ще й можливість виявити свої артистичні здібності. З дітьми можна поставити чудову виставу. Костюми підготувати дуже легко. На сьогоднішній день їх можна придбати в одному з магазинів дитячих товарів, а можна і пошити самостійно.

Народна казка «Лиса та Заєць» чудово обігрується малюками навіть у самому ранньому віці. Слова та дії досить прості. Зробити прикраси також не складно. Будиночки можна підготувати заздалегідь, намалювавши на великих паперових аркушах, або ж випиляти з фанери, а можна зробити по-іншому. Невеликі фанерні заготовки заздалегідь фарбуються. У спектаклі Зайчик та Лиса самостійно будуватимуть із них будиночки. Для крижаного палацу підійде прозорий пластик. "Сугроби" виготовити можна, наклеївши на листи ватману або ту ж фанеру шматочки вати.

У другому акті декорації змінюються. З попередніх на сцені залишається лише луб'яна хатинка. Будиночок Лиси прибирається. На місці кучугур з'являються кущики та квіти. Поки Зайчик збиратиме букети, Лиса прокрадеться до його будинку. Повернувшись, Заєць стукатиме додому і плакатиме. Однак Лисиця непохитна.

Далі все за сюжетом. Герою намагаються допомогти Вовк, Ведмідь та Бик. Але всіх їх Лиса також проганяє. Тільки Півень із шаблею на плечі справляється з цим завданням. Він співає гнівну пісню, погрожуючи Лисі пошити з неї шапку. Злякавшись, вона тікає з хатинки. Заєць та Півень залишаються жити у будиночку разом. Одним словом, поставити таку виставу – значить дати дітям чудову нагоду проявити себе в ролі акторів. Дана казкаідеально для цього підходить.

Лисиця та заєць – це російська народна казка. Це казка про злий і хитрий ліс. А також про те, що найсміливішим може бути навіть найменший у лісі Півник, а боягузом собака, бик і навіть ведмідь. Т. е. сміливість не залежить від зростання і сила, а залежить від завзятості та терпіння.

Молодші школяра можуть прочитати цю казку, а дошкільнятам прочитають і проаналізують її вихователі чи батьки.

Лисиця та заєць

Жили-були лисиця та заєць. У лисиці була хатинка крижана, у зайця — з м'якої липової кори — луб'яна. Прийшла весна. У лисиці хатинка розтанула, а у зайця стоїть, як і раніше. Ось лисиця і попросилася до нього переночувати, та його з хатинки й вигнала.

Іде дорогою кролик, плаче. Йому назустріч собака:

— Тяфе, тяфе, тяфе! Що, зайчику, плачеш?

— Не плач, зайчику! Я тобі допоможу.

Пішли вони до хатинки. Собака загавкав:

- Гав гав гав! Іди, лисиця, геть!

А лисиця їм із печі каже:

Собака злякався і втік.

Зайчик знову йде дорогою, плаче. Йому назустріч ведмідь:

— Про що, зайчику, плачеш?

- Як мені не плакати? Була в мене хатинка луб'яна, а в лисиці крижана. Її хатинка розтанула. Попросилася вона до мене переночувати, та мене й вигнала.

- Не плач, я тобі допоможу.

- Ні, не допоможеш. Собака хотів мені допомогти, та не вигнав лисицю, і тобі не вигнати.

— Ні, вижену!

Підійшли вони до хатинки. Ведмідь як закричить:

— Іди, лисице, геть!

А лисиця їм з печі відповідає:

— Як вискочу, як вистрибну, то вам не поздоровиться!

Ведмідь злякався і втік.

Іде знову зайчик. Йому назустріч бик:

— Що, зайчику, плачеш?

- Як мені не плакати? Була в мене хатинка луб'яна, а в лисиці крижана. Її хатинка розтанула. Попросилася вона до мене переночувати, та мене й вигнала.

— Ходімо, я тобі допоможу.

— Ні, бику, не допоможеш. Собака хотів мені допомогти, та не вигнав лисицю, і ведмідь не вигнав, і ти не виженеш.

— Ні, вижену!

Підійшли вони до хатинки. Бик як заревів:

— Іди, лисице, геть!

А лисиця їм з печі відповідає:

— Як вискочу, як вистрибну, то вам не поздоровиться!

Бик злякався і втік.

Іде знову зайчик дорогою, плаче ще сильніше. А йому назустріч півень із косою:

- Ку-ка-ре-ку! Про що, зайчику, плачеш?

- Як мені не плакати? Була в мене хатинка луб'яна, а в лисиці крижана. Її хатинка розтанула. Попросилася вона до мене переночувати, та мене й вигнала.

— Ходімо, я тобі допоможу.

- Ні, півень, не допоможеш. Собака хотів мені допомогти, та не вигнав лисицю, і ведмідь не вигнав, і бик не вигнав, і ти не виженеш.

— Ні, вижену.

Підійшли вони до хатинки. Півень тут затупав, крилами забив:

Іди з дому, лисиця!

Лиса почула, злякалася і каже:

— Взутись...

Півень знову затупав, крилами забив:

Ку-ка-ре-ку! У мене коса гостра.

Іди з дому, лисиця!

Лисиця знову каже:

— Вдягаюсь...

Півень утретє затупав, крилами забив:

Ку-ка-ре-ку! У мене коса гостра.

Іди з дому, лисиця!

Тут лисиця вибігла з хатинки і геть утекла. Стали півень із зайчиком жити-поживати у луб'яній хатинці.

Російська народна казка «Лиса і заєць» і вона ж «Заюшкіна хатинка» та «Заячі сльози»

Короткий зміст казки

Жили-були лисиця та заєць. У лисиці хатинка крижана, а у зайця луб'яна. Ось лисиця дражнить зайця: — У мене хатинка світла, а в тебе темна.

Прийшло літо, у лисиці хатинка розтанула. Лисиця і проситься до зайця пустити її хоч на дворик. Заєць відповів ні, бо дражнилася. Але лисиця його вмовила.

На другий день попросилася на ґаночок, на третій – у хатинку, на четвертий – на грубку. Минув день-другий лисиця зовсім вигнала зайця з хатинки – не хочу з тобою жити!

Сидить заєць і плаче, журиться, лапками сльози втирає. Біжуть повз собаку: про що, заінька, плачеш? Заєць пояснив.

-Не плач, зайчик, кажуть собаки, - Ми її виженемо. - Ні, не виженіть! - Ні, виженемо! Підійшли до хатинки: -Тяф, тяф, тяф! Іди, лисице, геть! А вона їм з печі: — Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках! Злякалися собаки та втекли.

Знову сидить зайчик і плаче. Іде повз вовка. Запитав зайця про його горе, заєць розповів. Вовк зголосився допомогти. Прийшов до хати і завив страшним голосом, але лисиця не злякалася, вона повторила свою загрозу пустити клаптики по закутках. І вовк утік.

Ось знову заєць сидить і плаче. Іде старий ведмідь. І йому заєць повідав свою біду. Ведмідь рішуче пообіцяв зайцю вигнати лисицю.

Підійшов до хатинки, загарчав на лисицю, але лисиця не злякалася, вона повторила свою загрозу про клаптики по закутках, злякався ведмідь і втік.

Знову сидить заєць плаче і плаче і не видно кінця горю його. Іде півень, несе косу. Заєць вкотре розповів про свою біду-напасть. - Не журись, заінько, я тобі лисицю вижену, запевнив зайця півень. Заєць не повірив: он, які звірі гнали, та не вигнали, а ти й поготів не виженеш, а в душі, звичайно ж, зайцю дуже хотілося, щоб хтось здолав лисицю і вигнав із його будиночка.

Пішов півень до хатинки. -Ку-ка-ріку! Іду на ногах, у червоних чоботях, несу косу на плечах: хочу лисицю порубати. Пішла, лисиця, з печі! Почула лисиця, злякалася і каже: — одягаюся. Півень повторив попередження. Лисиця каже: — шубу вдягаю. Півень утретє голосніше закричав. Злякалася лисиця, зіскочила з печі — та бігти! А заюшка з півнем стали жити та поживати.

Лисиця

Лисиця в російських народних казках характеризується хитрою, винахідливою, улесливою, егоїстичною, що володіє мистецтвом обману, пускаючи в хід свою чарівність і красномовство. І багато звірів, що навіть перевершують її в силі, пасують перед нею. Є така приказка: «Лиса сімох вовків проведе».

Подивимося, як цікаво повівся зайчик: спочатку він образився: дражнилася, не пущу! Але лисиця не відступила, вона його вмовила. Так тривало кілька разів: спочатку у дворик, потім – на ґаночок, на третій раз – у хатинку, а на четвертий уже й на грубку залізла. А там зовсім зайчика вигнала з його будинку. Усередині зайчика сиділа образа, вона й притягла хитру лисицю до нього. Які зі своїх почуттів емоційно ми генеруємо тут і зараз, до нас і притягнеться. Через свій внутрішній негатив ми дозволяємо нав'язати нам чужу волю. Кролик дозволив образі пустити коріння в його серці. Думки можуть бути прекрасними, але якщо вони не підкріплені енергією високих почуттів, то нічого хорошого не варто очікувати за законом магнітного тяжіння. П'ять наших органів чуття: нюх, дотик, слух, зір і смак - це провідники свідомості людини у фізичному світі. Через них ми отримуємо інформацію про цей світ. Можна тільки здогадуватись, яке велика кількістьЧуттєву інформацію про фізичний світ передали з генами нам наші предки. Почуттів у нас дуже багато, а емоції ми виявляємо у конкретних ситуаціях. Цей вияв формує наш характер. Наша образа це і є та лисиця, яка спочатку виявила хитрість, винахідливість – вона не відступилася, але вмовила зайця.

Далі виявилося підступність, егоїстичність. Кожна наша чуттєва енергія – якість характеру, що проявляється у всіх сферах буття людини. Дух творить світ. Емоції – це головні інструменти творення фізичного світу, у якому можна перевірити Духу результати своєї творчості. Як емоції поводяться в людині? Як він ними розпоряджається? Людина – це форма на навчання свідомості. Емоції – фундаментальна частина свідомості.


Ми всі складаємося з клітин. І саме на клітинному рівні починається протидія добра та зла в нас. Енергетикою клітин управляють мітохондрії, саме у них живе білок мітофузин. Цей білок ніби харчується негативними енергіями: образами, осудами, роздратуваннями, він їх і провокує. Ось вона, наша внутрішня лисиця, яка вигнала кролика – білок окситоцин – гормон радості.

Небо, літак, дівчина або ще раз про кохання

Головна героїня фільму «Небо, літак, дівчина», — Лара, вирізнялася вмінням співчувати, співпереживати. Жаліла людей. Це її почуття буквально заповнювало весь простір навколо неї та її любили всі оточуючі, особливо чоловіки. Кожному хотілося її уваги, її ніжності, її співчуття. Їй хотілося допомогти всім, але вона не приймала сурогату кохання.

Подруга докоряла їй за те, що не використовує увагу чоловіків у корисливих цілях, ось якби до неї так чоловіки вподобали, вона б не прогавила можливості, але… Ось вона, проекція внутрішньої лисички зсередини зовні. Сказано, що у світ випускаєте, то з нього й отримуєте. Це і є стрічка Мебіуса. Лара покохала. Здавалося б випадкова зустріч у кафе. Але чи випадкова? Лара поскаржилася бармену, що вся їхня компанія розпалася: навіть у кафе сходити нема з ким. Погляд її впав на самотнього чоловіка, що сидить за столиком. Вона привіталася. Коли ми на когось дивимось, душі наші незримо починають спілкуватися. Дівчина відчула холод і попросила бармена зачинити вікно. Бармен Ваня відповів, що все закрито, звідки не дме. Молода людина підсіла до неї за столик.

Почався розгортатися ланцюжок якихось знакових подій: бармен раптом застебнув усі гудзики на сорочці, одягнув краватку - це підкреслювало значущість якихось подій, далі її подруга заридала раптом, Георгій подарував Ларі квіти в горщику.

Любити напівсили вона просто не вміла, в її житті залишилися тільки польоти та кохання. Вона навіть спати не могла у такому стані. Вона нічого не вимагала від чоловіка, просто любила. Любов безкорислива. Вона просто їсти і все.

«Ти - поряд, і все чудово: і дощ, і холодний вітер. Дякую тобі, мій ясний, за те, що ти є на світі. Дякую за ці губи, дякую за ці руки. Дякую тобі, мій любий, за те, що ти є на світі».

Її коханий не міг цього зрозуміти, він не вірив, що можна так любити. Вважав, що вона грає. Для нього кохання — просто фізичне володіння людиною. Вона ж не підкоряла себе нікому, тільки Любові – Богові у своєму серці. Зустрілися дві протилежності: Любов та Гординя. Лара сказала Георгію: — Мабуть, у тебе такий дефект — бути холодним.

Співробітник Георгія, сусід Лари по дому, попередив його, щоб тримався від неї на відстані: жодної стабільності. А чоловікам потрібно «застовбити» стосунки зі сподобаною жінкою. Їм потрібна впевненість. Пам'ятайте: за кожним успішним чоловіком стоїть кохання жінки. Чоловікам потрібний надійний тил.
Але в її серці жив сонячний зайчик, і він висвітлив – відігрів – розкрив серце цього суворого сильного мужнього чоловіка. Георгій полюбив, мабуть вперше у житті.

«Тепер не вмирають від кохання, глузлива твереза ​​епоха, лише падає гемоглобін у крові, лише без причини людині погано. Лише щось серце барахлить ночами. Але невідкладну допомогу, мамо, не клич, лікарі безпорадно знизують плечима: тепер не вмирають від кохання».

Митрополит Антоній Сурозький

«Христос нагадує нам про дві основні заповіді: про те, щоб любити Бога всім нашим серцем, усім нашим розумом, усіма нашими силами (тобто всією владою і здатністю любити, які нам дано) і ближнього свого любити, як самого себе.


Заповідь означає заповіт Божий нам, коли, створивши нас, Він обдарував нас свободою, здатністю стояти на власних ногах, дав нам владу вибору і владу дотримуватися нашого покликання або відвернутися від нього. Було б у мені бажання вміти любити Бога і розумом, і серцем, і всією силою любові, яка тільки може знайтися в мені!.. Але я знаю, що навіть не прагну любити Його з такою досконалістю, з такою повнотою самовіддачі. Як дивно і як сумно – бути коханими так, як нас любить Бог, і відгукуватися двояким серцем… Він так нас любить, що закликає нас до буття, і бере на Себе ризик, тому що Він віддає нам Свою любов, знаючи, що вона може бути відкинуто. А ми всі знаємо, що означає відкрити своє серце людині – і бути знехтуваною: ти мені не потрібен; може, ти й любиш мене, - мені що?! Я хочу бути вільним, я хочу бути самим собою, до чого мені твоє кохання…


І ось далі нам дано слово, застереження святого Іоанна Богослова в одному з його Послань: «Якщо хтось каже: „я люблю Бога”, але не любить свого ближнього, той бреше. Як може він говорити про любов до Бога невидимого, невловимого, коли навіть нездатний любити свого ближнього, який конкретний, відчуваємо, чия потреба кричить до нього, чия любов запропонована, часом так щедро, часом так несміливо»?


І ось друга заповідь Христа, друге слово життя, яке Він нам пропонує: якщо ти хочеш навчитися, як любити Бога, хоч би зачатково, навчися любити свого ближнього. Але як? Відразу ж, у нашій зарозумілості, ми думаємо, як би нам полюбити ближнього великодушно, героїчно, жертовно: Христос же каже: „Люби ближнього, як самого себе”. Що це означає?


Насамперед, на найпростішому матеріальному рівні, це означає, що чим би ти не володів, чим би ти не користувався від життя, потурбуйся, щоб хоч одна людина, одна-єдина людина отримала б від тебе стільки ж, скільки ти береш від життя … І це може нас повести дуже далеко, бо нічого подібного ми не робимо.


Якщо подумати, скільки ми беремо, і беремо, і беремо, і вимагаємо, і знову вимагаємо, а потім сказати: Добре! Кожна моя вимога – вимога мого ближнього; все, що я беру – повинно бути дано тією ж мірою моєму ближньому, хоч би одній людині! – яке щедре було б життя! І якщо ми навчимося цьому, то дуже можливо, що ми навчимося любити Бога.


Любити ближнього. Усім серцем любити навіть найдорожчого з ближніх щедро мені (і кожному з нас) заважає зосередженість на собі самому. Немає іншого шляху, щоб навчитися любити, кого б там не було, крім відмовитися від себе. І саме це говорить Христос: відвернися від себе! „Відвернутися від себе” означає саме це: замість того, щоб жити для себе, не дивлячись ні на що інше, не зосереджуючись ні на чому іншому – відвернися, подивись, яке широке життя, яке глибоке, яке багате! Відвернися від себе і подивися; вдивись у людські обличчя, вдивись у людські обставини, вдивись у людські потреби, вдивись у людську радість! Подивися і побач!


І тоді ти зможеш побачити інших, якими вони є, бачити їхню потребу, бачити їхній голод, їхню радість, їхню бідність. І коли ми навчимося відвертатися від себе, щоб давати іншим, ми побачимо, що наше серце стало здатним повернутися до Бога, відкрито, любовно, вдячно, радісно!


Ця заповідь Христа “люби ближнього, як самого себе”, дана найслабшим з нас, тому що кожен з нас, зрештою, нікого не любить краще, ніж самого себе. Так що ось найпростіший захід. Ми знаємо, що нам робити! Ми знаємо, як, скільки, з якою повнотою – так зробимо!


І тоді, звільнившись від поневолення, від рабства самим собі, ми побачимо, як широко наше серце, як сильно і як багатьох ми можемо любити, і як ми можемо почати любити Бога істинно, усім нашим розумом, усім нашим серцем, усією нашою силою любові у нашій крихкості. Тому що не сила становить сутність любові, а крихкість, уразливість того, хто віддає себе щедро, сором'язливо, радісно».

«Пам'ятаю ранньою весноюзі скупістю сліз, мати мене проводила в дорогу.

Повертайся додому! А мені вітер приніс: не люби мене більше за Бога!

Про улюблені краї на рідною мовоюспівав я пісні рідного народу.

Мені шепотіла вода в блакитному джерелі: не люби його більше, ніж Бога!

Я шукав себе в галасливих великих містах, в монастирській обителі суворої,

Але одного разу сказав мені послушник - чернець: не люби себе більше, ніж Бога!

І розсипалося Небо гірляндами зірок, приголомшений час застиг,

А рідна земляздригнулася від сліз, від ридання прозрілого сина.

Як поранена птиця я лежав, не дихаючи на краю неземного порога,

Що обтрусила порох мені шепнула душа, не люби мене більше, ніж Бога!

З неба посланий вісник на крилах – руках виніс душу з вогненної битви,

І воскреслу пісню всіма мовами співаю, як святу молитву».

Лара, на розповідь Георгія про те, що його мати їла смажену картоплюі при цьому ненавиділа її, просто запитала його, чому він не пригостив її чимось смачненьким. Вона розуміла, що його мати не мала грошей ні на що інше. Він чесно сказав, що зрозумів це, тільки коли мама пішла. Занадто зайнятий був собою.

«Людині необхідно звідати сильні почуттящоб у ньому розвинулися благородні властивості, які б розширили коло його життя». О.Бальзак.

Лара полюбила Георгія всією силою свого відкритого серця. "Я повалена, я люблю тебе". Її фраза: "я зараз згодна померти, настільки я щаслива" мабуть була щира. Вона кілька разів повторила своє освідчення в коханні Георгія, питаючи його, чи любить він її. Георгій однозначно відповідав «так». Лара не відчувала любові у відповідь. Серце її згоряло від цього вогняного нерозділеного почуття, що, природно, виявилося і на фізичному плані. "Я його обов'язково кину, він не любить мене". Ймовірно, Лара пішла в Небеса до Того, в ім'я Кого прийшла на Землю її душа, добровільно прийнявши рішення відігріти і наповнити любов'ю серце сильного, мужнього, але самовдоволеного та самовпевненого чоловіка. Ми на землі дуже добре знаємо, що таке ігри холодного розуму. Цей холодний розум необхідно з'єднати з гарячим люблячим серцемось тоді Небо наблизиться до Землі.

Розум знаходить цінність лише тоді, коли він служить коханню.
А.де Сент-Екзюпері

Хімія кохання

Професор факультету фармацевтики Страсбурзького університету, директор Лабораторії терапевтичних інновацій Марсель Ібер.

Що таке кохання з точки зору науки? Адже ми знаємо, що слово «любов» має безліч значень – любов може бути материнською, братерською, вона може бути потребою, а може бути подарунком. Іноді кохання – це чистий наркотик, важка адикція. Пристрасть, ніжність, залежність – найбільш різні явищаназивають коханням.


Ще давні греки ділили кохання на види. Вони виділяли сім видів кохання, розглянемо три: ерос, філію та агапі. Ерос – це любов-пристрасть, це бажання, потреба мати іншу людину. Ерос ніколи не буває щасливим - так, бажання може бути задоволене зараз, але потім воно виникає знову. Філія – зовсім інший тип кохання, таке кохання – щастя. Ви радієте, коли бачите іншу людину, вам подобається пити з нею чай чи робити щось разом. Агапі ближче до милосердя, це любов без пристрасті, це співчуття, співчуття, потреба допомогти іншому. Поведінка людини в залежності від типу кохання, звичайно ж, дуже відрізняється.

Отже, припустимо, що казковий кролик у нашій клітині це гормон радості окситоцин.

Сонячний зайчик - окситоцин

Порушення роботи окситоцину в сучасному суспільствімають найрізноманітніші прояви: від розпаду соціальних груп, спільнот та сімей з наростанням агресії та відчуження до уникнення соціальних контактів. Недолік окситоцину стимулює людей примикати до різноманітних закритих, але згуртованих співтовариств, які ведуть нерідко сектантсько-радикальну діяльність.

Окситоцин відіграє важливу роль у різних станах, наприклад — під час оргазму, у суспільному визнанні, парному зв'язку, стані тривоги та материнській поведінці. У зв'язку з цим нерідко цей гормон називають «гормоном кохання». Нездатність виробляти окситоцин і невміння людини співпереживати пов'язані з такими поняттями, як соціопатія, психопатія, нарцисизм.

Головна функція окситоцину – об'єднати та зв'язати людей у ​​спільноти: пара, сім'я, група, нація та ін та підтримувати стійкий зв'язок усередині цієї групи. Тому окситоцин називають ще "молекула високої моралі" або "сполучний гормон".

Окситоцин усередині нашого організму швидко руйнується (три хвилини циклу напіврозпаду), тому його дія залежить від постійного потоку певних стимулів. Вміння ставити себе на місце іншої людини безпосередньо залежить від рівня окситоцину у крові. Цей гормон бере найактивнішу участь у регуляції соціальної поведінки у ссавців, не виключаючи і людини.


Він бере участь у розпізнаванні знайомих індивідуумів, формує довірчі відносини, регулює надійність подружніх зв'язків тощо. буд. Окситоцин посилює відчуття «ми рідні» поруч із близькими нам людьми. Підвищення рівня окситоцину в крові викликає у людини почуття задоволення, зниження страхів і тривог, почуття довіри та спокою поряд із партнером. Крім покращення нашого психологічного стануокситоцин покращує стан нашого здоров'я

Стимули виділення окситоцину

Фізичний контакт.Секс, обійми, погладжування – будь-що. Підвищенню окситоцину сприяє і масаж, причому рівень цього гормону збільшується також і в людини, яка виконує масаж.


Зоровий контакт.Зустрічаючись очима, ми фактично встановлюємо контакт «мозок у мозок»: обидва учасники точно знають, що взаємодія між їх нервовими системами Наразідвостороннє. Така взаємність – суть будь-якого спілкування. Добре відомо, що підвищення вмісту окситоцину в крові посилює нашу схильність дивитися людям у вічі, що, у свою чергу, покращує «читання думок» та розуміння їх емоцій. Такий самий позитивний зворотний зв'язок бере участь і у формуванні взаємної прихильності матері та дитини.


Словесний контакт.«Розмова до душі» викликає не менший викид окситоцину, ніж дотику. Особливо стимулюють окситоцин компліменти.

Уявний контакт. Це може бути і листування, і молитва, і медитація.

Колективні події. Танці, спільне прибирання снігу, хоровий спів, спільний похід, церковні служби, тощо – ви отримаєте масу позитивних емоцій. Під час колективних процесів у людей відбувається викид окситоцину в кров.

Турбота про будь-кого.Турбота стимулює виділення окситоцину. Простий і дієвий засіб - це виховувати в собі звичку думати про людей добре і виявляти до людей, особливо близьких, дбайливість. Гарні людидовше живуть і краще почуваються, що однозначно підтверджує маса досліджень, у яких увага приділяється стороннім чинникам на кшталт загальної якості життя. Окситоцин дозволяє нам підтримувати з незнайомими людьмицивілізовані відносини, він допомагає нам пророкувати реакції інших людей, ставити себе подумки з їхньої місце.


Ось так: що в малому – усередині клітини, то і у великому – у суспільстві людському, і на планеті Земля, і у Всесвіті. Вся світобудова створена Творцем за Єдиним принципом.

Ось які лисиці із зайчиком живуть у нашій клітинці. Дуже небагато людей у ​​суспільстві з відкритими серцями, які вміють любити, тобто вони на рівні свідомості змогли утримати в собі свого сонячного зайчика.

А де ж вихід?

Зауважте, щоразу, коли зайчику пропонували допомогу – вигнати лисицю, він відповідав зневірою. Ми дуже довго жили під гнітом сил темряви. Перестали сподіватися, що попереду може бути щось добре, що може бути звичайне людське щастя. Пам'ятайте слова головної героїніфільму «Заздрість богів»: «Стародавні римляни боялися самим собі зізнатися, що вони щасливі. Вони боялися викликати заздрість богів. Боги не прощають і карають людей, які хочуть хоч у чомусь порівнятися з ними». Це, мабуть, означає, що у нашому деструктивному світі кохання не може жити довго, гасне. Пам'ятайте, і білок окситоцин недовго живе.

Але сьогодні на подвір'ї 2017 рік, а в календарі – символ року: півник золотий гребінець чи Вогняний Півник. Езотерики його ще назвали роком птаха Фенікса. З давніх-давен мудреці вважали, що стихія Вогню уособлює безперервний рух вгору і має неперевершену життєву енергію, допомагає знайти гармонію у всіх справах. Це колір кохання. Езотерики пророкують, що цього року з центру нашої Галактики Чумацький Шлях на нашу Землю вже надсилається і весь рік періодично посилатиметься потужний потік високочастотної енергії або пучок фотонів або фотонний пояс. Це і є той самий Вогняний Півник, який перепалить у наших клітинах, у наших тілах, у нашій свідомості та на нашій планеті все темне, непотрібне у світах гірських. Перепалить все, що заважає нашому сходження до гірської обителі, зрештою воскреснути з мертвих. Це завдання нам поставив наш Спаситель Ісус Христос 2000 років тому. Час переходу настав. Коли саме він завершиться, це залежить нас.


Енергія – то йдеться, але її ще й прийняти потрібно. Зайчик у казці не вірив, що Півник вижене лисицю, але й не чинив опір його допомоги. А езотерики нас попереджають, що потрібна наша усвідомлена участь у цьому Всесвітньому процесі переходу. І ось тепер, коли добігає кінця найбільший експеримент у Всесвіті – входження до П'ятого виміру цілої планети разом з її мешканцями, настала Година Х для кожного з нас. Тільки кожен із нас окремо може прийняти рішення та нести за нього відповідальність.

«…Те каменепад, то вітер хльосткий, то схід лавин, а людина на перехресті – завжди одна»…

«Поставивши за мету шлях перетворення, ти відродити не тільки душу: не забувай про клітинну свідомість! Земля через тебе перетвориться, коли на момент істини настане Великий перехід для всієї планети. Запам'ятай, що підкорює вершини, що тіло Землі і тіло людини не будуть, як порожній футляр, у забутті відкинуті при виконанні термінів: душа не зможе новий світ освоїти без розуму, що в клітинах відроджувався, без атомів, що нові орбіти в собі відкрили, плоть Землі змінюючи».


Піднесення не лише духу, а й тіла! Перенесення всього генофонду до найвищих вимірів – це важливо для всіх людей і для Всесвіту. А почалося все із зміни спинового обертання електрона атома водню: з мінусу на плюс. Водень «потяг» у себе всю матерію.


Нам потрібно не просто це знати, а жити відповідно до Законів Всесвіту, які існують для того, щоб зробити нас щасливими, вберегти від горя та страждань.

Ми просимо Вищі сили, піднесених Вчителів допомогти нам наповнити себе і все навколо Світлом та Любов'ю - цими енергіями найвищих вібрацій. Закликайте їх, і ви відчуєте, як вони наповнюють нас, заспокоюють, і як змінюється все навколо, «заспокоюючись» разом з нами.

Ми змінювали світ своїми мінусовими властивостями. Тепер нам даються можливості змінити себе та світ навколо себе, творити чудеса своїми думками та емоціями у плюсі: наповнити себе та оточення добротою, співчуттям, дружньою підтримкою, любов'ю.

Тих людей, хто не втратив серцевого зв'язку з вібраціями Світла, можна назвати «синами світла», а решту – «синами темряви», причому останніх було незмірно більше, ніж перших, що на даному етапі еволюції – явище закономірне. Співіснування двох еволюційних полюсів (умовного «добра» та умовного «зла» або «світла» та «темряви») – неодмінна умова підтримки щодо стійкої еволюційної рівноваги на планеті практично на всіх етапах еволюційного процесу(як при падінні свідомості у відсталу матеріальність, так і при просвітленні відсталої матерії).

Практично всі нервово - психічні та соматичні розлади та захворювання, що зустрічаються у людей - результат несвідомого (або свідомого) опору людини еволюційному тиску еволюційної енергії - енергії любові. Чи знаєте ви, що всі хвороби фізичного тіла починаються з тонкого плану? Наприклад, причиною онкологічних захворюваньє енергія образи, яку ми збираємо в собі, далі вона трансформується в енергію роздратування, агресії, гніву, виникає вампіризм – нестача життєвої енергії, диктаторство, деспотизм. Ось він, зайчик, який начебто неохоче, впустив до себе в будинок лисицю. Вона його з його будинку і вигнала.

Ще в студентські рокидесь у ЗМІ прочитала, як в одному з московських ВНЗ захворіла дівчина — онкологія мозку. Її однокурсник її вилікували. Вони розсідалися навколо неї, посилали їй енергію свого кохання як могли. Скільки тривав одноразовий сеанс і скільки днів чи місяців тривало лікування, сказано не було. Але факт одужання був! Ось вам і «сонячний зайчик» – окситоцин. Любов ближніх «виганяє» всіх «лисиць» із наших клітин. Коли негативна енергія, що породжує онкологію, не перешкоджає, еритроцити справляються та очищають організм людини від «чужинців».

Висновок: мітохондрія - лисичка, завершує свою роботу в якості енергетичної станції клітини. Включилася нова енергетична станція клітини – центросома – казковий «золотий півник». А гормон радості — окситоцин, наш «сонячний зайчик» залежить від нашого умонастрою.

Тонкі, невидимі закони пронизують весь всесвіт. Кожен предмет на тонкому рівні пов'язані з іншими предметами. Однак багато людей живуть у цьому світі, і не мають уявлення про те, як він влаштований. Але тоді як вони можуть розраховувати досягти успіху та щастя? Вони будуть весь час робити якісь промахи, які призводитимуть до страждань як їх самих, так і їхніх близьких.

Будь-яка подія, яка приходить у наше життя, є наслідком тих вчинків, які ми робили раніше. Життя таке, яким воно є. І незнання її законів не звільняє нас від відповідальності. Страх, який раніше правив цим Світом, швидко і безповоротно завдяки просвітленим душам заміщається безумовним коханням, В якій миттєво розчиняється все інше.
Життя з нескінченних нестерпних страждань починає трансформуватися в наповнене світлом Буття, що пахне божественним ароматом Істини.
Починаючи з 2012 року, Земля вийшла з темної ночінизьких вібрацій, вступивши до Нової Ери, яку передбачали всі Аватари. У зв'язку з цим люди почали просвітлюватися крізь темряву, і ці пробудження носять лавиноподібний характер. Трансформація тіла вже розпочалася, і вона відбувається усередині. НАША ПЛАНЕТА ПОЧАЛА ЖИТИ У ІНШОМУ ВИМІРІ. Йде клітинна переналаштування, коли ви якоюсь думкою можете активувати матеріалізацію миттєво, а можете із запізненням чи взагалі без результату.

Це відбувається тому, що включаються 3 лінії відповідності: перша – з вашим призначенням (Я є) на це втілення, друга – з законами Всесвіту (через центросому), третя – з вашим наміром. Коли збігаються усі 3 – результат миттєвий. Коли ваша думка – результат нульовий… Високий рівень, підтримуваний позитивом і радістю життя, дозволяє проходити трансформацію легко і комфортно. Новий Світвібрує на хвилі Щастя!


Це і є Вогненний Півник, який вигнав таки лисицю. Не одразу лисиця піддалася, тричі повторив півник «запрошення на вихід». Вона дуже сподівалася, що й цього разу, лякаючи чергового рятівника – рятівника, їй вдасться ще продовжити час свого перебування на печі. Але Півник невблаганний: — Іду лисицю посічи, злазь лисиця з печі!

Життя нудне без моральної мети, не варто жити, щоб тільки харчуватися, це знає і працівник; отже, потрібне для життя моральне заняття. Найкращі людипізнаються вищим моральним розвиткомта вищим моральним впливом». (Ф.М.Достоєвський) «Якщо змінила вам удача, якщо ви нещасливі в коханні

Згадайте, чи було інакше, всі помилки згадайте свої.

Якщо перед вами дві дороги, однією з них йти важче.

Будьте до свого бажання суворі і йдіть саме нею.

Якщо ви чужому щастю раді, це вам зарахується долею надалі

І любов прийде до вас як нагорода, щоб горіти вічним полум'ям.

Так будьте щасливі мої друзі, нехай будуть ясними всі ваші дні.

Нехай ваші почуття будуть сильними,
Справи гарними, серця гідними кохання»!

Ось така цікава, на мій погляд, казочка про лисицю, зайчика та півника. Але це моє бачення змісту казки, а у вас може бути зовсім інша думка.

Людмила Степанова
Урок літературного читання«Російська народна казка «Лисиця, кіт і півень»

Цільові установки уроку:

1. формування поняття про відмінні особливості казки;

2. розвиток у школярів у вигляді художніх деталейуяви та образного сприйняття;

3. розширення особистого емоційного досвіду, вироблення моральних якостейта розвиток духовного світудитини.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

2. Мотивація до навчальної діяльності.

Слайд №1. «Країна Літературія» .

Ми продовжуємо подорож по дивовижній країні Літературії.

Слайд №2.

Як ми будуватимемо свій урок? (Діти читають зі слайда: «Роблю сам; Що я не знаю?; Сам знайду спосіб!).

Ми повинні спочатку зрозуміти, чого не знаємо, а потім постаратися самим відкрити нове знання.

У нашого друга Смайлика чудовий настрій, він знову прийшов до нас на урокотримувати нові знання. Покажіть, який у вас настрій, посміхніться один одному, чудово, вперед за знаннями.

3. Актуалізація знань.

З чого розпочнемо роботу? (З повторення).

Слайд №3. «Усна Народна творчість» .

Продовжте пропозицію.

Пісеньки, жарти, загадки, прислів'я, приказки, лічилочки, казки, скоромовки, частівки - це ( «усне Народна творчість» .)

Слайд №4. «Усна Народна творчість» .

А як інакше називають «Усна Народна творчість» (Фольклором).

А що ви знаєте про фольклор – усне народну творчість? Чому «Усна Народна творчість» ?

Усне - значить з вуст в уста;

Народне – то, що створив народ;

Творчість – створення чогось нового.

Сьогодні ми присвятимо наш урокодному з улюблених вами жанрів усного народної творчостіа якому ви здогадаєтеся самі.

Слайд №5. «Слова».

Прочитайте слова і скажіть з якого жанру вони загубилися?

Зачин, повтори, кінцівка, приказка, … - це казка.

Цілком вірно, це, звичайно ж, казка.

А що таке казка? Казка- Це вигадана історія.

Назвіть відмітні особливості казкичим вона відрізняється від таких жанрів як оповідання, повість? У казках є мораль, чари, мудрість, Головна ідея- Добро перемагає зло, наявність реальних і нереальних героїв, чарівних предметів; триразові повтори подвигів, дій, подій.

Які ви знаєте жанрові різновиди казок?

Слайд №6. « Казки – народні, авторські».

Правильно, казкиділять на авторські та народні. Вже з назв зрозуміло, що авторські – це казки, які були написані конкретним відомим письменником- казкарем, а народні – ті, які мають одного автора. Народні казкипередаються з вуста в уста, з покоління до покоління, і автор нікому не відомий. (Про тварин, побутові, чарівні)

Назвіть народні казки?

Колобок, Гуси-лебеді, Курочка-ряба, Ріпка, Маша та ведмідь, Морозко, Василіса Прекрасна, за щучому велінню, Сивка-бурка, Вовк і семеро козенят, Лисиця та журавель.

Назвіть найвідоміші імена казкарів?

Найвідомішими казкарями є А. С. Пушкін, Конст. Дмитро. Ушинський, Ганс Християн Андерсен, брати Грімм, Шарль Перро та багато інших.

Постановка навчальної задачі.

Молодці, багато знаєте казок.

Давайте послухаємо одну з казок та назвемо її автора.

Слайд №7. Казка«Заюшкіна хатинка». Прослуховування аудіозапису.

А хто запам'ятав як називається казка? («Заюшкіна хатинка».)

Сьогодні ми познайомимося ще з одного казкою.

Слайд №8. уроку: « Лисиця, заєць і півень» .

Прочитайте назву казки. Як ви думаєте в бібліотеці, на якій полиці ви знайдете цю казку? (Народні казки чи авторські казки) .

Цілком, вірно - це російська народна казка.

Про кого буде розповідатись у цій казці? Чи можна визначити за назвою?

Робота із підручником.

Давайте відкриємо підручник на сторінці 66 і розглянемо ілюстрації.

Хто, крім лисиці, зайця, півня, зображений на ілюстрації?

Що можна розповісти про героїв російської народної казки?

Хто в казці виявляється хитрим, дурним, злим?

Основна частина уроку.

Слайд №9. «Ілюстрація до казці» .

Давайте прочитаємо казку. Читання казки ланцюжком.

Сподобалась вам казка?

Чи виправдалися ваші припущення про героїв казки?

Назвіть усіх героїв казки. Чому не всі вони винесені у назву казки?

Порівняйте казку з казкою«Заюшкіна хатинка»Чим вони схожі і чим відрізняються?

Подібність - сюжет і композиція, мова, ідея - добре перемагає зло, однаковий початок і кінець казки.

Відмінність – назва казкибільше героїв.

А як ви думаєте, чому дуже схожі ці казки? Казки дуже схожі, тому що вони народні, люди розповідали їх одне одному, передавали з покоління до покоління, при цьому кожен автор міг додати щось своє, навіть змінити назву казки.

Як ви думаєте чому народназвав її саме так, можливо її можна було б назвати по-іншому, наприклад, « Лисиця та заєць» .

Робота з аналізу казки« Лисиця, заєць і півень»

Вибіркове читання.

Чи можна було б назвати казку« Лисиця та заєць» ? Підтвердьте відповідь текстом. (Жили були лисиця та заєць.)

Головними героями таки є герої, заявлені у назві. Між ними розгортається конфлікт. Крім цих героїв, казціще діють собаки та ведмідь - вони виконують другорядну роль.

Слайд №10 «Характеристика героїв казки» . Робота над характеристикою героїв російської народної казки.

Отже, головні та другорядні герої казки – тварини. Причому тварини незвичайні, вони наділені людськими якостями, вони ведуть діалог, володіють як людина мовою, отже вони мають характер.

Давайте попрацюємо над характерами героїв казки, рисами, що характеризують наших героїв.

Слайд №11. "Дослідницька робота". Робота у парах.

А тепер давайте попрацюємо в парах, проведемо дослідницьку роботу: Виконаємо завдання на пошук у тексті епізодів, слів, виразів, які характеризують того чи іншого героя

Знайдіть у тексті епізоди, слова, вислови, які характеризують героїв казки.

Вибіркове читання.

Робота у парах. Продовжуємо роботу у парах.

Співвіднесіть якості та казкових героїв . Підтвердьте відповідь текстом.

Слайд №12. «Словник якостей».

«Словник якостей». (Роздавальний матеріал на парту).

ЛисицяЗаєць Собаки Ведмідь Півень

Чуйна

Працьовита

Винахідлива

Боягузлива

Впевнена у своїх силах Хитрий

Чуйний

Працьовитий

Винахідливий

Боягузливий

Впевнений у своїх силах Хитрі

Чуйні

Працьовиті

Винахідливі

Боягузливі

Впевнені у своїх силах Хитрий

Чуйний

Працьовитий

Винахідливий

Боягузливий

Впевнений у своїх силах Хитрий

Чуйний

Працьовитий

Винахідливий

Боягузливий

Впевнений у своїх силах

Висновок. Отже, давайте зробимо висновок:

Лисиця – хитра, розумна, винахідлива, впевнена у своїх силах.

Заєць – добрий, чуйний, боязкий, працьовитий.

Собаки - сміливі, чуйні, боягузливі. впевнені у своїх силах.

Ведмідь – чуйний, сміливий, впевнений у своїх силах.

Півень – хитрий, розумний, винахідливий, впевнений у своїх силах.

Хто з персонажів має однакові якості?

Лисиця - розумна і хитра, і Півень - розумний та хитрий.

Чому ж Півень перемагає? Півень перемагаєтому, що він стоїть на варті добра, миру і справедливості, він захищає слабкого зайця, отже, йому по праву і дістається перемога.

Слайд №13. «Фізкультхвилинка».

Слайд №14 «Сюжет та композиція казки» .

Робота над сюжетом та композицією казки.

Давайте проаналізуємо, як побудовано казка, Яка її композиція.

Розкажіть, що відбувається у казці. Про що в ній розповідається? (В казці розповідається, як півеньвигнав лисицю з будиночка зайця, наприкінці казкиперемогла справедливість.)

Чи можна казку розділити на частини? У казціможна виділити кілька частин.

Зараз ви самостійно перечитаєте ще раз казку та визначте сюжетну лінію , тобто розділіть на смислові частини: визначте зав'язку, розвиток дії та розв'язку.

Самостійне читання казки. (Дужить читання.) Учні перечитують казкута олівцем ділять її на смислові частини.

Перевіряємо, на які частини можна поділити казку?

З чого починається казка? Починається казкаіз зав'язки - це частина сюжету, яка намічає вихідну ситуацію: час, місце дії, героїв твору, їх взаємовідносини

Прочитайте, як закінчується перша частина.

1 частина - ... та його з хатинки і вигнала.

Яка подія є основою розвитку сюжету, дії?

Як ця подія представлена ​​в казці? Розвиток сюжету починається майже відразу, як тільки лисицяпопросилася до зайчика ночувати. У казціпочинає розвиватися конфлікт між зайцем, що залишився без свого будиночка, та лисицею, яка вигнала зайчика зі своєї хатинки.

Прочитайте, де закінчили другу частину.

2 частина - Ведмідь злякався і пішов.

3 частина-розв'язка.

Хто допомагає зайчику у біді? Хто зміг вигнати лисицю? Чому? Допомагають зайчику інші герої казки: собака та ведмідь, але ніхто з представників ні домашніх, ні диких тварин не може вирішити створену проблему Зумів допомогти зайчику крикливий півень. Саме він, розумний, хитрий, лисицю виганяє з будиночка.

Слайд №15. Дослідження мови казки.

А зараз давайте продовжимо дослідження казкита попрацюємо над її мовою. Дослідницьку роботубудемо проводити у групах.

Робота у групах.

Одна група шукає незрозумілі або незнайомі словав казці, друга - зразки малих фольклорних жанрів (заклички, вироки, третя – повтори).

Перевірка.

Висновок: Народна казказ її неповторною розповіддю, наспівністю, характерною для російської мови, в ній багато одвічно російських слів, висловів, закличок, вироків, що так часто використовував у своїй промові російський народ.

Співаність

Багато споконвічно російських слів, виразів

Заклички, вироки.

Слайд №16-25. «Ілюстрації до казці» . Інсценування уривка з казки.

Слайд №26. Узагальнення на тему уроку.

В основу казкиналежить одна подія - лисицязабрала будиночок у зайця, оскільки її будинок, збудований не на совість, розтанув. Для відновлення справедливості потрібно повернути будиночок зайцю.

Незвичайна казкаі з погляду своєї структури. Казка про тварин, як та інші види казок, має особливий початок - приказку, зачин; саме цей початок дозволяє сказати, що ми читаємо казку. У ній чітко розмежовані позитивні та негативні персонажі, і закінчується вона торжеством добра над злом. Саме в це завжди вірив народ.

Чи можна сказати про казку« Лисиця, заєць і півень» , що «справедливість у ній панує»?

Згадаймо, казка народна. Народвірить у перемогу добра над злом. Чи буває так у житті?

Казка – брехня, Та в ній натяк, добрим молодцям урок».)

Чому нас вчить казка?

(Казка вчить:«Вчиняй по справедливості – і перемога буде обов'язково за тобою».)

Я можу назвати героїв казки.

Я можу назвати якості характеру героїв казки.

Я можу пояснити, чому перемогу здобув півень, а не лисиця.

Я можу переказати казку.