Технологічна карта організованої навчальної діяльності підготовчої групи з малювання на тему "Морозні візерунки". План-конспект заняття з малювання (підготовча група) на тему: Зимові візерунки

Розробила вихователь: Цикунова Олена Вікторівна 2017 рік Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа дитячий садок «Казка» р.п. Вознесенське Нижегородської області

Мета: розвиток творчих здібностей дітей за допомогою знайомства з нетрадиційною технікоюмалювання.

Завдання:

Навчальні: познайомити з технікою малювання-вітражнарозпис. Показати виразні можливості, особливості малювання даним способом, викликати інтерес до зимових явищ природи, активізувати мовлення дітей; розширити словниковий запас.

Розвиваючі: розвивати уяву, образне мислення, сприйняття кольору, естетичне сприйняття. Викликати інтерес, чуйність, емоційний відгук до творчої діяльності.

Виховні: виховувати доброзичливість, взаємодопомогу, акуратність та старання при виконанні роботи.

Обладнання: м'яч, вітражні фарби, серветки, клейонки, тарілочки з фарбою (синя, фіолетова, блакитна), ватні палички, інтерактивна дошка, звукозапис, презентація «Візерунки на склі» , файли, аркуші паперу з ескізами формату А4, будинок-ширма.

Попередня робота: читання художньої літератури, спостереження за морозними візерунками на вікні, розгляд ілюстрацій, малювання простим олівцемескізів візерунків, приготування вітражних фарб (Клей ПВА + акрилові фарби).

Хід заняття:

1. Вступна частина.

Вітання «Промінчик»

Ласкаво та ніжно посміхнулися

Руками до сонечка потяглися

Промінчик сонця взяли,

До серця притиснули.

Друзям та гостям його послали

І дружно "Вітаю" сказали.

(Діти вітаються з гостями).

ТРИЗ гра: «Підбери ознаки»

Вихователь: Хто впіймає м'яч, називає ознаки.

Запитання: Зима яка?

Діти: холодна, морозна, снігова.

Запитання: Сніжинка яка?

Діти: легка, повітряна, блискуча.

Запитання: Сніг який?

Діти: білий, пухнастий, іскристий.

Питання: Льод який?

Діти: прозорий, твердий, слизький.

Питання: Завірюха яка?

Діти: сніжна, сильна, холодна.

Запитання: візерунки на вікні які?

Діти: гарні, мереживні, химерні.

Запитання: Ялинка яка?

Діти: зелена, колюча, струнка.

Запитання: Дід Мороз який?

Діти: добрий, веселий, великий.

Вихователь:

Зима-холодна пора року. Світом гуляє Мороз. Походжає полями, лісами, містами і селами. Стукає Мороз у кожну оселю. Нам свої послання залишає: то двері підморозить- погано до зими підготувалися, то у вікна зазирне, та свої мистецтва залишить. Різні дива взимку трапляються.

Сюрпризний момент: звук дзвінка через скайп.

Хлопці, хтось хоче з нами поспілкуватися з відео зв'язку.

Відео звернення діда Мороза.

Дід-Мороз: Здрастуйте (Діти вітаються). Це хлопці підготовчої групи? (Відповідь дітей).

Дід-Мороз: Попросила мене зимушка-зиматерміново їй допомогти- вікна морозними візерунками розмалювати, будинки снігом укрити, дерева тепліше сніжком укутати, щоб не мерзли, мости крижані на річках збудувати. Та ось біда, зовсім мало часу до Нового року залишилося, а справ багато, чув я що ви майстри візерунки малювати, допоможіть дідові, намалюйте на вікнах візерунки морозні, так, щоб химерніше, дивовижніше, та покрасивіше. Тоді я до Нового року все встигну сніжком укрити, порошити, прикрасити, щоб ваше свято стало по справжньомузимовим та казковим. Надсилаю вам візерунки мої прекрасні, дивовижної краси. А ввечері, хлопці, я прийду на ваші візерунки помилуватися. Дякую вам, до побачення!

Показ презентації Візерунки на вікнах»

Вихователь: що зображено на картинках?

Відповіді дітей: гілочки, сніжинки, квіти крижані, завитки, гачки студені, пір'їни птахів.

Вихователь: послухайте вірш Наталії Цохоніс «Візерунки на склі»

Ніжні візерунки малює нам Мороз,

Прокинешся вранці і побачиш - диво,

Сніжинки різної форми,

Чудовий хвіст - все чудово і так красиво.

Хлопці, а як ви вважаєте, як Мороз ці візерунки малює?

(Діти кажуть свої припущення)

Насправді від холодного, морозного повітря крапельки води, які є в повітрі, осідають на холодному склі, замерзають і перетворюються на крижинки, за ніч їх утворюється дуже багато вони нарощуються один на одного. У результаті виходять різні візерунки, у яких можна побачити контури знайомих предметів. Які красиві прозорі візерунки «намалював» Мороз!

Хлопці, як ви думаєте, чи зможемо ми намалювати такі ж химерні та красиві візерунки, як у Діда Мороза?

Я думаю, що зможемо, виявляється, є така техніка-вітражний розпис, який виконується на склі вітражними фарбами. Вони відрізняються прозорістю, виготовлені фарби на основі клею ПВА, тому міцно закріплюються на склі, спочатку фарби здаються густими матовими, а після висихання стають прозорими, яскравими.

(Показ вихователем зразків малюнків, заздалегідь приготовлених: сніжинка, візерунок гілочки схожої на візерунок гжельської квітки, ялинкові гілочки).

Вихователь: Ну що, хлопці, допоможемо Діду Морозу?

Перш ніж приступити до роботи встанемо і промовимо чарівне зимове заклинання, щоб наші візерунки вийшли не гірше, ніж у самого Мороза.

Фізкультхвилинка: «Заклинання зими» .

Ляжте, м'які сніги,

(стоячи у колі підняти руки над головою)

На ліси та на поля,

(плавно опустити через сторони вниз)

Стежки застеліть,

Гілки опушіть,

(руки перед собою, по черзі підняти праву, потім

ліву руку вгору)

На віконця Дід Мороз

Розкидай кришталевих троянд.

Легкі бачення,

Хитрі плітки.

(по черзі правою та лівою рукою імітувати рухи малювання)

Нехай сяють погляди

(руки вгору)

У світлі візерунки

(руки вперед)

Ти, метелице, диви

(загрожують пальчиком)

Хороводи заводи

(Руки в сторони, ходьба на місці)

Здійся вихрем білим

(покружляли)

У полі посиділи.

Вихователь: Запрошую вас до майстерні з чарами Діда Мороза познайомиться.

Пояснення вихователем виконання роботи: зверху вниз на файлі лініями ескізу накладається вітражна фарба. Колір діти обирають за бажанням. Все має бути фарбовано, не зафарбованих місць не повинно бути.

2. Практична частина. Діти.

Надання вихователем індивідуальної допомоги.

Вихователь:

Молодці! Потрібно багато часу, щоб вітражна фарба висохла.

А зараз ми виконаємо пальчикову гімнастику: «Зима» .

Прийшла зима

(трьом долоньки один про одного)

Принесла мороз

(пальцями масажуємо плечі, передпліччя)

Прийшла зима

(трьом долоньки один про одного)

Мерзне ніс

(долонькою масажуємо кінчик носа)

(плавні рухи долонями)

(кулачки стукають)

(Проводять долонями по колінах)

Усі на вулицю вперед

(руки вперед)

Вихователь:

Діти, а тепер давайте розмістимо роботи на наш будинок.

(Діти виставляють свої роботи).

3. Рефлексія. Аналіз заняття.

Подивіться які малюнки в нас вийшли!

Як називається техніка малювання, яку ми використовували? (Відповіді дітей)

Що сьогодні здивувало? (Відповіді дітей)

А що сьогодні особливо сподобалося? (Відповіді дітей)

Давайте подаруємо наше гарний настрійгостям.

Що вийшло найкраще? (Відповіді дітей)

Що не вийшло? Чому? (Відповіді дітей)

Що ти зробиш наступного разу, щоб вийшло? (Відповіді дітей)

Що було найважчим? (Відповіді дітей)

Як ви вважаєте, Діду Морозу сподобаються наші роботи? (Відповіді дітей)

Чи змогли ми йому допомогти? (Відповіді дітей)

Та ви дуже старалися: вийшло акуратно, красиво та схоже на справжні візерунки Діда Мороза. Але дива не закінчуються! Сьогодні ввечері, коли роботи висохнуть, ми перенесемо їх на вікна у нашій групі. Ось Дід Мороз зрадіє.

А який у вас зараз настрій? (Відповіді дітей)

Давайте подаруємо свій гарний настрій гостям (дують на долоню, посилають гарний настрій)

Конспект у підготовчій групіЗаняття з малювання свічкою у техніці «Фотокопія». Тема « Морозні візерунки»

Мета Формування естетичного ставлення до предметів та явищ навколишнього світу, творів мистецтва, до художньо-творчої діяльності через використання нетрадиційноїтехніки малювання .

Завдання Вчити дітеймалювати морозні візерунки в стилістиці мережива.

Розширити та урізноманітнити образний ряд – створити ситуацію для вільного, творчого застосування різних декоративних елементів(точка, коло, завиток, хвиляста лінія, пряма лінія з вузликами) .

Познайомити дітей зтехнікою малювання фотокопією .

Формування навичок роботи втехніки малювання свічкою .

Вдосконалюватитехніку малювання кінцем пензля .

Виховувати естетичне сприйняття природи, її зображень у нетрадиційнійтехніці : свічка та акварель .

Виховувати акуратність під час виконання.

Викликати почуття радості від результатів роботи.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Організаційний момент

Вихователь Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте ми їх вітаємо.

Психогімнастика

Ласкаво та ніжно посміхнулися

Руками до сонця потяглися,

Промінчик сонця взяли

І до серця притиснули.

Друзям його послали

І дружно"Вітаю" сказали.

Діти Вітаються з гостями

Сюрпризний момент

Вихователь Хлопці, сьогодні сталося дуже цікава подія. Я сьогодні отримала листа, який вам адресований. Подивіться на конверт. Як ви вважаєте, хто надіслав вам листа?

Діти Варіанти відповідей дітей

Діти, чарівники, тварини

Вихователь Цей лист надіслали діти, котрі живуть у спекотній Африці. Бажаєте дізнатися зміст листа?

Діти Так

Вихователь Добре. Відкриваємо(Дістає лист і читає)

фотоальбом візерунки морозні візерунки малювати . Допоможіть нам будь-ласка.

Як ви вважаєте, хлопці, ми можемо їм допомогти?

Діти Так

Введення у тему

Вихователь Я дуже рада тому, що ви добрі та чуйні. Пропоную тему нашої зустрічі« Морозні візерунки » . Чи згодні? А що ми можемо розповісти про зиму? Що таке зима? Які прикмети зими ви знаєте?

Діти Варіанти відповідей дітей

Зима – пори року, коли на вулиці лежить сніг. Взимку буваютьморози , сильний вітер – хуртовина, завірюха. Взимку діти катаються на санках, лижах, грають у сніжки.

Вихователь Заохочує правильні відповіді дітей. Підбиває підсумок відповідям.

Ви маєте рацію. Зима – холодна пора року. З настанням зими приходять іморози . У пустунки зими є і свої чудеса. Одним із чудес є появаморозних візерунків на шибках вікон . Як ви думаєте, хто малює цівізерунки ?

ДітиМороз .

Вихователь Ви маєте рацію. А як ви думаєте, якМороз ці візерунки малює ?

Діти Висувають свої припущення

Дме на скло холодом, за помахом чарівної палички, кидає на вікна сніжинки, і вони приклеюються до віконця.

Вихователь Ваші відповіді дуже цікаві.

відеоальбом« Морозні візерунки »

Насправді від холодного,морозного повітря крапельки води, які є в повітрі, осідають на холодному склі, замерзають і перетворюються на крижинки – голочки. За ніч їх утворюється багато, вони як би нарощуються один на одного. І в результаті виходять різнівізерунки ми зараз з вами можемо бачити на екрані.

Вихователь Подивіться, на що схожі цівізерунки ?

Діти На ялинку, сніжинку, тварин, квіти.

Вихователь Так. А я ще б сказала, щоморозні візерунки схожі на мереживо . Подивіться. Ось у нас є мережива, виконані майстрами-умільцями. Давайте подивимося, з яких елементів складається їхвізерунок ?

Діти Крапка, коло, завиток, хвиляста лінія, пряма лінія з вузликами

Вихователь Показує зразкивізерунків і при утрудненні дітей ставить навідні питання.

Так,візерунки створюють справжні чарівники.

Мереживо – чарівниці-мережниці, аморозні візерунки – чарівник Мороз . Хлопці, а як ви вважаєте, ми з вами змогли бнамалювати візерунки таким чином щоб спочатку вони були не видно, а потім раптом проявилися, як уМороза ?

Діти Ні

Вихователь А виявляється можна. І я вас зараз познайомлю з таким способоммалювання - називається він « фотокопія » .

Показтехніки малювання

(оповідання супроводжується показом)

Для цього я беру чистий аркуш паперу та шматочоксвічки . Шматочкомсвічки я малюю візерунок , Що складається з завитків, прямих і хвилястих ліній, точок та кіл, як на мереживі.

Чи залишаєсвічка видимі сліди ?

Діти Ні

Вихователь А ось тепер час чудес. Щоб чари відбулися, я покриваю свій малюнок зверху акварельною фарбоюблакитного кольору розведеною водою. Дивіться, що сталося?

Діти Під фарбою з'явилися лінії,намальовані свічкою .

Вихователь Хлопці, а як ви думаєте, чому лінії, зробленісвічкою , Чи не пофарбувалися?

Діти Висловлюють свої думки

ВиховательСвічка складається з воску або парафіну, який відштовхує воду, тому малюнок, виконаний водовідштовхувальним матеріалом, проявляється після нанесення на нього акварельної та гуашевої фарби, розведеної водою. Ось і з'явився чарівнийвізерунок . А щоб надати малюнкуморозний блиск можна посипати невисохлу фарбу сіллю.Морозний малюнок готовий . А ви теж хочете стати чарівниками?

Діти Так.

Вихователь Добре. Тоді давайте разом скажемо зимове заклинання.

Фізкультхвилинка

«Заклинання Зими» /уривок з вірша М. Пожарова

Ляжте, м'які сніги. Стоячи, підняти руки над головою,

На ліси та на луки Плавно опустити руки через сторони вниз

Стежки застеліть,

Гілки опушіть. Руки – перед собою, плавно по черзі похитати ними вгору-вниз.

На віконцях, ДідуМороз , Розкидай кришталевих троянд, Легкі бачення,

Хитрі плітки. Імітувати рухмалювання «пензлем» у довільному напрямку по черзі правою, лівою руками.

Зачаруй серця людей Підняти руки над головою,

Красою своїх витівок : плавно опустити через сторони вниз.

У світлівізерунки

Нехай вникають погляди Плавно підняти руки в сторони та зробити різкий рух рук уперед

Практична частина :

Вихователь Закріплює в дітей віком алгоритм дій.

З чого починаємомалювати ? Які елементивізерунка можна малювати ? Що робимо потім? Як закінчуємо роботу надвізерунком ?

Діти Відповідають на поставлені запитання

Вихователь Все правильно. Ще я вам раджу елементи, що малюються, не накладати один на одного -візерунок малювати зверху вниз , фарбу наносити рівномірно на весь лист, але не проводити по тому самому місцю кілька разів, щоб лист не розмок. Можете братися до роботи.

Самостійна роботадітей

Вихователь Надає індивідуальну дозовану допомогу.

Прошу не засмучуватися тих, у кого не одразу вийде чарівнийморозний візерунок . Його можна поправити фарбою білого кольору.

Діти Виконують роботу під ліричну фонову музику.

(музичнийвідеозамальовка «Дихання зими» )

Вихователь Молодці! Які гарніморозні візерунки вийшли у вас .

Потрібно деякий час, щоб фарби висохли. А ми з вами похвалимо свої руки за гарну роботита виконаємо пальчикову гімнастику.

Пальчикова гімнастика

Раз два три чотири п'ять

Будемо пальці загинати. Бавовни в долоні.

Ось великий, ось вказівний,

Будьте ви тепер уважні!

Середній ми зараз загнемо,

Безіменний покличемо.

І мізинчик – молодець

Опустився нарешті! Загинаємо пальці, одночасно на обох руках

Вийшли кулачки, обертання кулачків.

Застукали молотки :

Тук-тук-тук-тук!

Ви послухайте свій стукіт Стукати кулачками.

Підбиття підсумків

Вихователь Ваші роботи готові. Вам сподобалосьмалювати новою технікою малювання ? Як, хлопці, називаєтьсятехніка малювання ми використовували, щоб створити такі прекрасні роботи?

ДітиФотокопія

Вихователь Цютехніку малювання ви можете показати вдома батькам, братам та сестрам, показавши наш чарівний фокуспояви малюнку. А як нам зробити, щоб діти Африки теж змогли б побачити ваші малюнки?

Варіанти відповідей дітей(Вислати малюнки листом, надіслати посилку)

Я пропонуюсфотографувати ваші роботи та вислати їхфотографії електронною поштою . Тоді й діти Африки їх побачать і ваші рідні та близькі.

Здрастуйте хлопці з далекої країни Росія. Пишуть вам діти із спекотної Африки. Ми дуже хочемо дізнатися більше інформації про вашу країну, тому читаємо багато книг, розглядаємофотоальбом та дивимося різні відеофільми. Ми дізналися, що взимку на вікнах ваших будинків виникають дуже гарнівізерунки . Ми живемо у спекотній країні, в якій ніколи не буває снігової зими, і нам дуже хотілося б більше дізнатися про зиму, побачити такіморозні візерунки , дізнатися, хто їх малює і самим навчитися їхмалювати . Допоможіть нам будь-ласка.

Сніжок за вікном - чудовий привід взяти пензлик в руки і зобразити всю красу зими-зими. Покажіть малюкам кілька способів малювання снігових кучугур, «кришталевих» дерев, «рогатих» сніжинок, пухнастих тварин, і нехай зимові «малювалки» принесуть радість творчості та прикрасять ваш будинок.

Музика, під яку створюються шедеври

Отже, включаємо приємну фонову музику і малюємо зиму разом з дітьми!

Малюємо «снігом»


mtdata.ru

Імітувати сніг малюнку можна по-різному.

Варіант № 1. Малюємо клеєм ПВА та манкою.Прямо з тюбика видавлюємо потрібну кількість клею, при необхідності можна розмазати пензликом (якщо планується закрити великі поверхні). Посипаємо зображення манкою. Після висихання струшуємо надлишки крупи.


www.babyblog.ru

Варіант № 2. Малюємо сіллю та борошном. 1/2 склянки води змішуємо з 1/2 склянки солі та такою ж кількістю борошна. Добре розмішуємо «сніг» та малюємо зиму!


www.bebinka.ru

Варіант №3. Малюємо зубною пастою.Зубна паста добре виконує роль «снігу» на малюнках. Її можна підфарбувати аквареллю або гуашшю, якщо потрібно отримати кольорове зображення.

Гарно виглядають малюнки білою пастою по темному паперу. А ще вони смачно пахнуть!

Найбільшу популярність Зубна пастазавоювала, мабуть, через те, що вона легко змивається, тому малювати пастою можна на склі. Сміливо беріть тюбики в руки і гайда прикрашати дзеркала, вікна та інші скляні поверхні в будинку!

polonsil.ru

Варіант №4. Малюємо піною для гоління.Якщо змішати клей ПВА з піною для гоління (у рівній пропорції), вийде чудова «снігова» фарба.


www.kokokokids.ru

Варіант №5. Малюємо сіллю.Якщо насипати солі на обведений клеєм ПВА малюнок, то вийде іскристий сніжок.

Малюємо на м'ятому папері

Незвичайний ефект вийде, якщо малювати по попередньо зім'ятому папері. Фарба залишатиметься в заломах і утворюватиме щось на кшталт кракле.

Малюємо за допомогою трафаретів


img4.searchmasterclass.net

Трафарети полегшують малювання для тих, хто «не вміє» (як йому здається). Якщо використати кілька трафаретів одночасно, можна отримати несподіваний ефект.


mtdata.ru

Залишивши незафарбовану частину зображення, закриту трафаретом, можна приділити більше уваги фону: посипати сіллю ще вологу поверхню, жорстким пензлем нанести мазки в різні сторонита ін. Експериментуйте!

www.pics.ru

Декілька послідовно накладених трафаретів і набризків. Зручно використовувати для цього стару зубну щітку або жорстку щетинну кисть.


www.liveinternet.ru

В'язана сніжинка допоможе створити на папері справжні мережива. Підійде будь-яка густа фарба: гуаш, акрил. Можна використовувати балончик (розпорошити з невеликої відстані вертикально).

Малюємо воском

Надзвичайно виглядають малюнки, намальовані воском. Використовуючи звичайну (не кольорову) свічку, малюємо зимовий пейзаж, а потім покриваємо лист темною фарбою. Зображення «виявляється» прямо на очах!

Ти хто? Тюлень?


masterpodelok.com

Ефект пухнастої вовни допоможе створити простий прийом: плоский пензель вмочити в густу фарбу (гуаш) і «тичком» нанести мазки. Малюнки білою фарбою завжди виграшніше виглядають на темному тлі контрастному. Для зимових мотивів чудово підходять усі відтінки синього.

Як намалювати зимові дерева


www.o-detstve.ru

Крони цих дерев виконані з допомогою целофанового пакета. Вмочуємо в фарбу і промокуємо в потрібних місцях - ось і весь секрет «снігових шапок» для дерев.


cs311120.vk.me

Малюкам підійде пальчикове малювання. Вмочуємо вказівний пальчик у густу гуаш і щедро сиплемо сніг на гілки!

masterpodelok.com

Надзвичайно красиві засніжені дерева виходять за допомогою капустяного листа. Покрити білою гуашшю листок пекінської капусти - і вуаля! На кольоровому фоні такий живопис виглядає особливо ефектно.

www.mtdesign.ru

Немає капусти – не біда. Підійдуть будь-які листочки з явно вираженими прожилками. Можна навіть пожертвувати улюбленим фікусом. Єдине АЛЕ, пам'ятайте, що сік багатьох рослин отруйний! Слідкуйте, щоб дитина не спробувала на смак свій новий «пензлик».


ua.teddyclub.org

Стовбур - відбиток долоні. А все інше – хвилинна справа.


www.maam.ru


orangefrog.ru

Улюблений багатьма прийом - видування фарби через трубочку. «Сніг» створюємо за допомогою відбитків пальчиків маленького художника.

www.blogimam.com

Не всі здогадаються, як намальована ця чарівна березовий гай. Винахідливий художник використовував малярський скотч! Смужки потрібної ширини нарізати та приклеїти на білий лист. Зафарбувати фон та зняти малярку. Характерні «риски» домалювати, щоб берези впізнавали. Місяць зроблений у такий же спосіб. Для цього підходить щільний папір, скотч не повинен бути занадто липким, щоб не пошкодити верхній шар малюнка.

Малюємо плівкою-пухиркою

mtdata.ru

Наносимо на плівку-пухирцю білу фарбу і прикладаємо до готовому малюнку. От і пішов сніг!

mtdata.ru

Цей прийом можна застосовувати і в аплікаціях.

Сніговик розтанув. Жаль…


mtdata.ru

Ця ідея підходить як для самих юних художників, і для тих, хто хоче зробити подарунок «з гумором». Заздалегідь вирізати з кольорового паперу «запчастини» для сніговика: ніс, очі, капелюх, руки-гілочки та ін. Намалювати калюжу, що розтанула, дочекатися, коли фарба висохне і приклеїти те, що залишилося від сніговика-бідолахи. Такий малюнок може стати чудовим подарункомблизьким від імені малюка. Ще більше ідей у ​​нашій статті.

Малюємо долоньками


www.kokokokids.ru

Простий спосіб створити напрочуд зворушливу новорічну листівку- це розповісти історію про кумедних сніговиків. Ціла сімейка вийде, якщо на основі відбитка долоні домалювати пальчикам носи-морквини, вічка-куточки, яскраві шарфи, гудзики, руки-гілочки, капелюхи.

Що там за вікном?


ic.pics.livejournal.com

Як виглядає вікно з боку вулиці? Незвичайно! Запропонуйте дитині подивитися на віконце очима Діда Мороза або іншого персонажа, який може опинитися на вулиці у найлютішу холоднечу.

Шановні читачі! Напевно, у вас є свої «зимові» техніки малювання. Розкажіть про них у коментарях.

Наталія Семенова

Цілі: вчити дітей малювати морозні візерункив стилі мережива; розширити та урізноманітнити образний ряд (створення ситуації для вільного, творчого застосування різних декоративних елементів - точки, кола, завитка, листка, пелюстки, хвилястої лінії та ін., удосконалювати техніку малювання кінцем пензля.

Устаткування: вологодські мережива або фотографії з їх зображенням, кашлюки, гуаш білого кольору, пензлі, серветки, мольберт, картон блакитного або синього кольору.

Хід заняття

1. Розмова на тему

На стенді розміщені вологодські мережива або фотографії з їх зображенням, сюжетні картинкипо темі.

Вихователь. Подивіться, хлопці, яку гарну серветку сьогодні принесла на заняття. Вона не зшита з тканини, вона сплетена з ниток. Роблять такі незвичайні вироби вологодські майстрині-майстрині. Швидко працюють їхні руки, перебираючи кашлюки, і з'являються ось такі повітряні мережива. Давайте розглянемо візерункина вологодському мереживі. Тут ми можемо розглянути кола, крапки, завитки, прямі та хвилясті лінії, пелюстки. Цей візеруноквам нічого не нагадує? Що ж? Послухайте загадки- підказки:

Бачив зимову картинку?

Там є завжди!

Як моя сестриця Крижинка,

Я – замерзла вода.

Подивіться, я різьблена,

Як серветка мереживна.

(Сніжинка)

Покружляла зірочка

У повітрі трохи,

Села та розтанула

На моїй долоні.

(Сніжинка)

З неба падають пушинки,

Розпушивши промені-ворсинки.

Це кружляють балеринки,

Білі (Сніжинки)

А вночі раптом сильно похолоднішало, і вранці на вікнах ми побачили дивовижні… морозні візерунки. І дійсно, візерункимережив нагадують нам про зими: зірочки сніжинок, незвичайні гілки в інеї Мабуть, тому цей промисел і народився на Півночі, у довгі вечори російської зими, коли жінки розмовляли, співали та плели мережива, а мороз малювавна вікнах фантастичні квіти та листя.

2. Показ прийомів роботи

Вихователь. Сьогодні на занятті ми намалюємо візерункиякі бачимо на наших вікнах. Для цього візьмемо картон блакитного чи синього кольору, щоб візерункина ній добре вирізнялися. Спочатку завитки, крапки, кола та інші елементи візерунканамітимо простим олівцем. Подивимося, наскільки гарним вийшов наш малюнок, і, якщо він нам сподобався, приступимо до малювання гуашшю. Можна розпочати малювання морозних візерунків одразу гуашшю, він і в цьому випадку малюнок треба продумати в умі, уявити, де який елемент буде розташований. Тільки тоді наша картина вийде красивою, такою, як мережива, які плетуть вологодські майстрині або малює на вікнах Дід Мороз. Якого кольору гуаш я мушу взяти для малювання? Звісно, ​​білого.

3. Пальчикова гімнастика «Взимку»

Сніг пухнастий ліг на гілки. Зображаємо руками гілки дерев, пальці розчепірюємо

І гуляти біжать усі дітки. Вказівний та середній пальці обох рук «біжать»по столу, як ніжки

Ліплять бабу під вікном, Ліпимо двома руками уявний сніжний ком

Дружно котять снігову кулю. Кругові рухи руками

Лижі, ковзаємо по столу долонями вперед-назад

Санки Кисті рук з'єднати разом, великими пальцями вниз, рух від грудей уперед

І ковзани Долоні поставити на ребро і ковзати ними вперед-назад по столу

Мчать наввипередки.

4. Практична частина

Виконання дітьми малюнків на задану тему під музичний супровід(А. Вівальді "Пори року" (Зима)

5. Підсумок заняття

Вихователь. Подивіться, хлопці, скільки нових вікон з'явилося у нас у групі! І на кожному неповторні візерунки. Ось Дідусь Мороз буде радий тому, Що серед вас ростуть такі чудові художники!

Мороз візерунком по склу повзе

І мережива плете без спиць уміло.

Ось диво – казка на вікні росте –

Фантазію зима впроваджує сміливо!

Ти вікон двох схожих не знайдеш.

На кожному свій малюнок – персональний.

І кожен вид по-своєму гарний!

Мороз– художник дуже унікальний!

Чим злий мороз – тим казковіший візерунок!

Ти тільки все побачити постарайся!

Розправи ти крила, відчуй простір

І в казці опинитися спробуй!


Публікації на тему:

Декоративне малювання у підготовчій до школи групі «Розпис паперових силуетів філімонівських іграшок» Тема: Розпис паперових силуетів філімонівських іграшок. Мета заняття: Розширювати уявлення дітей про різноманіття філімонівської.

Зима-холодна пора року, пора хуртовин і гарячих морозів. Але для когось це веселий час із забавними іграми, розвагами, святами. Художник.

У групі на дітей чекав сюрприз - конверт, який принесли снігурі. Роздрукувавши його, діти мали відгадати загадки про зимові явища.

Конспект інтегрованого заняття з ІЗО у середній групі «Морозні візерунки» Інтеграції областей: пізнання, комунікація. Мета: познайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання. Інтегровані завдання: - вивчати.

Конспект безпосередньо-освітньої образотворчої діяльності у підготовчій групі «Морозні візерунки» Мета: Розширення уявлень дітей про мистецтво мереживоплетіння. Завдання: Освітні: 1. Продовжувати навчати дітей малювати мереживні.