Конспект заняття з малювання різновікової групи «Великі та маленькі ялинки. Конспект заняття з малювання для підготовчої групи Тема: «Весняні мотиви

Конспект заняття різновіковий групи.

Освітня область: "Творчість".

Розділ: "Малювання".

Тема: «Веселі Сніговики».

Мета заняття:

Знати: 2-молодша, середня групи.

В яку пору року йде сніг, якого кольору сніг, називати пору року – зима, що можна грати в ігри зі снігом, ліпити сніжки та сніговика. Взимку кататись на санках з гірки, на лижах, на ковзанах (середня група). Знати якої форми Сніговик, як його ліпити. Знати якого кольору сніг називати. Вміти:

2-молодша група:малювати коло (велике і маленьке), правильно тримати кисть у руках і набирати фарбу, акуратно зафарбовувати, не виходячи за контур кола. Доводити виріб до потрібного образу за допомогою фломастерів.

Середня група:правильно малювати коло, тримати пензлик у руці вище за металевий наконечник трьома пальцями, набирати на ворс пензлика акуратно білу зайву фарбу віджимати об край баночки. Складати образ за допомогою фломастерів, додавати свої елементи до образу та малюнку.

Виховна:

Вчити дітей працювати в колективі та не заважати один одному, а допомагати. Виховувати самостійність, творчість, посидючість, акуратність. Розвивати уяву любов до малювання. Виховувати позитивні емоції від виконаної роботи.

Хід заняття:

Мотиваційно - спонукальний:

Вихователь використовує ігровий прийом: повідомляє, що у гості прийшов зайчик. Пропонує показати йому, як ми вміємо, грати і займатися. Вихователь повідомляє дітям, що із зайчиком прийшов його друг, але хто він допоможе у цьому відгадати чарівну сніжинку.

(Діти виявляють інтерес, уважно слухають загадку).

Вихователь загадує загадку:

Мене не вирощували,

Зі снігу зліпили,

Замість носа спритно.

Вставили морквину,

Очі – вугілля.

Губи – сучки

Холодний, великий

Хто я такий?

Діти відгадують загадку хором, відповідаю Сніговику.

Організаційно- пошуковий:

Вихователь пропонує намалювати сніговика, але щоб він не розтанув покласти поруч чарівну сніжинку і послухати розповідь сніговика.

Я був сумний сніговик.

І мав сумний вигляд,

Все друзів не знаходив,

І тому сумував.

Але одного разу я пішов,

У гості до дитячого садка зайшов.

Вихователь пропонує розглянути його і ставить питання: Який вид сніговика?

Діти відповідають: він сумний, сумний.

А чому він сумує?

Діти відповідають: він не має друзів.

Вихователь пропонує допомогти сніговику знайти друзів, але спочатку розглянути його, ставить запитання:

Якої він форми?

Діти відповідають: Сніговик круглий, великий «ком снігу», показують руками величину « грудка снігу», потім поменше «ком снігу».

Вихователь пропонує дітям молодшої групи намалювати в повітрі вказівним пальчиком кругові рухи форми кола, кожного грудки снігу, великого і маленького.

Якого кольору?

Діти молодшої групи відповідають: сніговик білого кольору.

Вихователь уточнює, з яких деталей складається сніговик, пропонує показати кожну деталь та закріпити назву груповим повторенням.

Діти відповідають: голова-маленьке коло і велике коло-тулуб.

Вихователь пропонує згадати, що ще має сніговик, допомагає дітям з відповідями.

Діти відповідають (середня група): на голові відро, на обличчі морквина, очі та рота, а поруч стоїть мітла.

Пропонує розпочати малювання друзів для сніговика на своїх робочих місцях.

Нагадує, як потрібно правильно тримати пензлик у правій руці трьома пальцями та акуратно набирати білу фарбу, зайву віджимати об край баночки.

Діти слухають і спостерігають за діями вихователя, виконуючи його вказівки. Вихователь запитує: З чого почнемо виконання роботи?

Діти (середньої групи) відповідають: «Спочатку намалювати велике коло – тулуб, і зафарбувати його, та був маленький – голова.

Вихователь звертає увагу посадку за столом. У процесі малювання за потреби проводить індивідуальний показ. Пропонує пограти у гру, поки фарба сохне.

Запрошує, дітей на килим проводиться, фізкультхвилинка.

Фізкультхвилинка: « Погріємо ручки».

У мене замерзли ручки. Як їх можна зігріти? Сильно потираємо руки.

Діти відповідають: подути на них, потерти один одного, одягнути рукавиці.

Вихователь пропонує пройти свої місця для завершення своїх робіт. Діти середньої групи працюють самостійно, вихователь нагадує техніку зафарбовування круглих форм. Для завершення та отримання потрібного образу вихователь пропонує намалювати фломастером додаткові частини (відро, очі, ніс, рот)

Діти середньої групи домальовують поряд зі сніговиком мітлу.

Діти завершують роботу.

Рефлексивно - коригуючий:

Вихователь підбиває підсумки заняття, вивішує роботи на дошку, пропонує розглянути. Діти оцінює свої роботи та товаришів, радіють, що вийшло. Сніговик дякує дітям, що вони намалювали йому таких гарних друзів сніговиків. Вихователь відзначає різні варіанти оформлення сніговиків та різний настрій. Заохочує прагнення дітей зробити малюнок красивим, акуратним, виконаним самостійно.

КДУ "Первомайська середня школа".

Конспект заняття з малювання

у різновіковій групі.

Тема: «Веселі Сніговики».

Вихователь: Галенко Є.Р

2014-2015р.р.

Конспект проведення розваги з образотворчої діяльності у підготовчій групі

Тема: “Подорож у країну Рисовандію”.

Програмний зміст:

  • закріпити технічні вміння дітей, отримані протягом року під час занять, викликати позитивні емоції, поліпшити настрій дітей;
  • закріпити вміння дітей працювати у екстремальних умовах, малювати однією лінією;
  • виховувати вміння співпереживати, хвилюватись за товаришів, бажання допомагати один одному, радіти загальному результату.

Хід:звучить музика, діти проходять та сідають на стільчики.

Здрастуйте, хлопці! Ви знаєте, навіщо ми прийшли сюди? Ні? Бажаєте, я вам розповім? Сьогодні до нас прийшов дуже цікавий герой. Я зараз вам його покажу. Ось він ( показую іграшку Олівець). Як ви думаєте, хто це? Правильно, Олівець. Цей Олівець прийшов до нас із країни Рисовандії. Але який він? Веселий? Ні. Він сумний, бо пішов зі своєї країни і тепер не може знайти дорогу назад. Він заблукав! Як ви вважаєте, що нам тепер робити? Правильно! Потрібно йому допомогти. Але шлях у країну Рисовандію дуже складний. Нам із вами потрібно буде подолати безліч перешкод, перш ніж ми потрапимо до цієї країни. А підуть до цієї країни дві команди рятувальників двома різними дорогами. Команда групи № 7, яка називається "Фарби", піде однією дорогою, а команда групи № 5, яка називається "Пензлики" - іншою. А потім ми подивимося, чия команда зможе швидше допомогти Карандашу, а отже, стати переможцем нашої гри. Кожна команда має помічників – уболівальників. Вони мають підбадьорювати учасників, а у деяких конкурсах зможуть допомогти команді набрати очки.

Ну все! Команди є! Усі хлопці спритні, сміливі, сильні, не бояться перешкод. Можна вирушати у подорож, у невідому країну “Рісовандію”.

Несподівано з'являється новий герой - Клякса "К.".

- Куди це ви зібралися? У країну Рисовандію? Навіщо?

Вед. – Допомогти Олівцю знайти свій дім.

К. – Олівцю? Та у вас сміливості не вистачить! Та ви навіть не пройдете першої перешкоди!

Вед. – А ти взагалі – те, хто така! Зайшла, не представилася, нас не знаєш, а вже кажеш, що ми не зможемо перешкоди подолати?

К. – Та я, якщо хочете знати, Клякса! Я також живу в країні Рисовандії!

Вед. - Ах, ти Клякса! Тоді проходь, сідай і подивися, що наші діти зможуть усі перешкоди подолати та допомогти Олівцю. Щоправда, хлопці?

Клякса проходить, відбирає стілець у дитини, сідає.

Вед. - Клякса! Ну що ж ти робиш!

- Як що! Мені також треба сісти!

Вед. - Та ось, дивись, ми, і стілець тобі поставили.

К. – Тоді гаразд, піду, сяду. Але ви все одно до країни Малювання "нікоду" не дістанетеся!

Вед. – А ми не загадуватимемо! Давай краще запросимо команди для подолання першої перешкоди, смуги гір та купин. Команда "Фарб" долатиме гори, а команда "Пензлик" - купини. Уважно слухайте завдання. Потрібно однією лінією з'єднати всі гори та всі купини. Кожен учасник, вдаючись, може з'єднати лише дві гори чи купини, повернутися на місце та передати естафету іншому учаснику. На старт увагу марш!

Після завершення конкурсу присуджуємо одне очко команді, що перемогла.

1 конкурс:Разом із Кляксою викликаємо по одному гравцю від кожної команди. Пропонуємо їм домалювати фігури.

2 конкурс:Пропонуємо дітям по черзі намалювати чоловічків, які виконують різні рухи. Умова конкурсу – рухи не повинні повторюватись. Команда, яка намалювала більше рухів, отримує очко. Уболівальники можуть допомагати командам.

3 конкурс:Викликаємо капітанів команд та пропонуємо намалювати портрет Клякси.

4 конкурс:Клякса пропонує команді "Фарби" намальовану хмару, а команді "Пензлики" - сонце. Потрібно домалювати фарбами краплі дощу чи промені сонця. Уболівальники можуть допомагати командам.

Вед. – Ось ми й у країні Рисовандії! Настав час підрахувати очки та визначити переможця.

Після підбиття підсумків у розмову вступає Клякса.

К. – Ось це молодці! Оце діти! Я й не думала, що ви все вмієте!

Вед. - Та почекай ти! Ми ж ще подарунок не вручили переможцям! Вони отримують наш олівець! Тепер він житиме у них у групі. Бережіть його!

К. – Так, так! А я теж не з порожніми руками прийшла, принесла кожному по олівцю.

Витягує вирізані з паперу олівці, до кожного з яких прикріплений солодкий приз - цукерка.

Вед. – Подякуємо нашій Кляксі за подарунки та запросимо її до нас у групу пити чай з цукерками.

Конспект проведення сюжетного заняття з малювання фарбами у підготовчій групі

Тема: “Чудова книга” (фарбами).

Програмний зміст:

  • вчити дітей відбивати сюжет епізоду з казки, передаючи його характерні риси: герої, їх зовнішній вигляд, емоції відповідність сюжету тексту казки;
  • вивчати складати композицію, використовувати різні плани зображення;
  • вивчати підбирати колірне рішення, при необхідності змішувати фарби, для отримання потрібного відтінку;
  • виховувати творчу активність, уміння через малюнок показати своє ставлення до героя.

Хід:- Діти, подивіться, я вам сьогодні таку книгу принесла. Вона така яскрава, там такі барвисті ілюстрації! Ось вона! Подивіться, яка в неї обкладинка. На ній написано “Казка про царя Салтане”. Читали таку казку? А хто її написав, знаєте? Правильно! А. С. Пушкін. Давайте скоріше дивитись ілюстрації, які художник намалював до цієї казки.

Розкриваю книгу без ілюстрацій.

Ой, хлопці! А ілюстрації кудись зникли! Вчора дивилася, вони всі були на місці, а тепер тільки текст залишився! Напевно, їх якийсь лиходій зачарував, щоб книга стала негарною, і її викинули. Що ж нам робити? Може, ви знаєте? Правильно! Давайте ми самі намалюємо ілюстрації, а потім вклеїмо їх у книгу. У нас навіть краще вийде. Ну що, спробуємо?

Розподіляю сюжети між дітьми.

А щоб малюнки вийшли казкові, нам потрібно самим побувати в казці. Сядьте все зручно, покладіть руки на коліна, закрийте очі.

Вмикаю музику.

Ви почули чарівну казкову музику і відразу опинилися на невідомій землі, де розташований замок царя Салтана. А тепер кожен із вас побачив той сюжет, який він малюватиме. Запам'ятайте риси своїх героїв, подивіться, що є довкола них. Розгляньте все докладно, щоб повернутися та намалювати те, що бачили.

Ось музика стає тихіше і нам час повертатися. Зараз ви розплющите очі і знову опинитеся в дитячому садку.

А тепер можете брати кисті в руки та приступати до роботи як справжні художники-ілюстратори. Тільки, спочатку, сядьте правильно, поставте ноги рівно під столом, щоб було зручно малювати.

Самостійна робота дітей.

частковий показ прийомів малювання;

Схвалення, похвала, словесні заохочення;

За потреби використовую прийом малювання рукою дитини на чернетці;

Автоматизую технічні навички кожної дитини: уміння правильно тримати пензель, малювати кінцем ворсу та всією поверхнею, передавати перспективу у малюнку.

За п'ять хвилин попереджаю дітей про закінчення роботи.

Проводжу аналіз дитячих робіт:

Зараз Каріна буде у нас головним редактором у видавництві та вибере найкращий, на її погляд, сюжет для тексту “Три дівиці під вікном…” Чому ти вибрала цей сюжет? Чим він тобі сподобався? Чи правильно тут намальовано? Хлопці, чи візьмемо цей сюжет у нашу книгу?

По черзі пропоную дітям бути головними редакторами та обирати чергову ілюстрацію до книги.

Після того, як всі сторінки заповнені малюнками, підводжу підсумок заняття:

Ось яку чудову книгу ми з вами проілюстрували. Вона тепер знову дуже яскрава, барвиста, і їй тепер ніякий лиходій не страшний, правда? Ну, а ті хлопці, чиї малюнки не обрали до книги, нехай не засмучуються. Ці малюнки ми оформимо, зробимо рамочки та відвеземо на виставку.

Конспект проведення заняття з образотворчої діяльності у середній групі

Тема: "У Лукомор'я дуб зелений” (Ніткопис, малювання клейовим пензлем, поролоном).

Програмний зміст:

  • вчити дітей малювати сюжет до казки за зразком вихователя у нетрадиційній техніці: виконувати стовбур дуба у техніці набивання клейовим пензлем по трафарету, крону дерева у техніці ниткопис, кота, використовуючи шаблон та клейову кисть;
  • вчити регулювати силу натиску простого олівця під час обведення шаблону кота, малювати кінцем ворсу і всією поверхнею;
  • розвивати пам'ять;
  • виховувати бажання використовувати у роботі різні техніки малювання.

Попередня робота:читання уривка з поеми “Руслан та Людмила”, комплексне тематичне заняття.

Хід:Хлопці, зараз я вам прочитаю уривок, а ви уважно слухайте і скажіть з якогось твору, я його взяла. Домовились?

Читаю уривок із поеми “У Лукомор'я дуб зелений…” під тиху спокійну музику.

Чи знайомий вам цей твір? Як воно називається? Правильно! А пам'ятаєте, ми з вами його читали, навіть на занятті у такій країні побували? А бажаєте, ми сьогодні самі зробимо Лукомор'я? Тоді дивіться, як це робитиму я. Візьму чистий лист і зверху накладу на нього трафарет ствола дуба. Потім візьму поролон, наберу на нього коричневої фарби і почну примокувати зверху вниз, щільно заповнюючи фарбою всю поверхню стовбура. Коли ствол буде готовий, можна приступати до крони дерева. Для цього потрібно взяти клейову кисть та намазати клеєм усю крону. Потім взяти нитки зеленого кольору та приклеїти їх. Ось і вийшов справжній зелений дуб. Залишилось зробити самого кота. На столі лежать різні шаблони кота: кіт лежить, сидить, тягнеться. Потрібно вибрати якийсь один, який більше сподобається, і обвести його простим олівцем. Далі беремо чисту клейову кисть, набираю помаранчеву фарбу і, тримаючи пензель вертикально, кінцем ворсу починаю примочувати з голови, поступово пересуваючись до хвоста. За контур намагаюся не виходити. Потім домалюю коту очі, ніс, рот. Ось таке в мене вийшло Лукомор'я. А тепер кожен із вас зробить своє Лукомор'я. Можете братися до роботи.

Проводжу індивідуальну роботу:

Допомога при створенні візерунка;

У підборі елементів кольорової гами;

Індивідуально з Альоною, Сашком, Ксюшею працюю з формування технічних навичок: умінням тримати пензель вертикально, малювати кінцем ворсу та всією поверхнею.

У міру виконання робіт дітьми виконую розмивку малюнка водою.

Проводжу аналіз дитячих робіт: - Подивіться, яке Лукомор'я вийшло у Сашка: дуб такий розлогий і кіт зовсім як справжній - пухнастий-пухнастий. Як ви думаєте, чи добре коту в такому Лукомор'ї жити?

Беру ще одну чи дві роботи та також проводжу докладний аналіз.

Сьогодні на занятті ми малювали Лукомор'я, а для цього використовували різні техніки малювання: і поролоном, і клейовим пензлем, і навіть нитками. І роботи вийшли чудові. Тепер усі наші котики мають свій дім – Лукомор'я.

Конспект проведення заняття з образотворчої діяльності у середній групі.

Тема: “Булочна” (ліплення із тіста).

Програмний зміст:

  • розширити знання дітей про процес вирощування хліба;
  • вчити ліпити різноманітні хлібобулочні вироби: булки, кренделя, ватрушки та ін;
  • вчити використовувати у своїй роботі прийоми перетворення циліндричної форми: скручування, згортання в кільце та ін;
  • вчити перетворювати дископодібну форму: скручувати, згортати та ін;
  • закріплювати вміння прикрашати свою роботу дрібними деталями, користуватися стекою;
  • заохочувати будь-які прояви творчості, виховувати повагу до праці пекаря.

Попередня робота:бесіда з дітьми на тему "Звідки береться хліб?"

Хід: Звучить музика...

Діти, сьогодні вранці до нас прилетіли інопланетяни. Вони довідалися, що у нас на Землі є небачений продукт. Як ви вважаєте, що це за продукт? Не знаєте? Тоді зараз я загадаю загадку, і ви одразу зрозумієте, про що йдеться.

Вирощували, вирощували,
Били, били,
М'яли, м'ялі,
У печі випікали,
До столу подавали.

Правильно. Це хліб. А звідки ми беремо хліб? Він, мабуть, на деревах росте, а люди його збирають та продають? Ні? Справді, це важка праця людей. Давайте разом згадаємо, що потрібно робити, щоб виростити хліб. Отже, що потрібно зробити спочатку? Посадити зерно. Що відбувається далі? Що люди роблять, коли колоски виросли та дозріли? Правильно, жнуть. А далі? Колосся обмолочують. Потім зерно змалюють у жоренах на борошно. А вже пекар із борошна заводить тісто, і випікає різноманітні хлібобулочні вироби: булочки, ватрушки, плетінки та багато іншого. Ось і ми з вами сьогодні будемо справжніми пекарями і покуштуємо різні вироби з тіста. У вас на столах є шматочок тіста. Розділіть його на дві рівні частини і зробіть два будь-які хлібобулочні вироби. Для того, щоб отримати бублик, потрібно розкотити циліндр і з'єднати два кінці, якщо циліндр скрутити, то вийде плетінка, якщо скачати, то вийде булочка. А якщо скачати циліндричну форму, то вийде рулет. Зараз кожен із вас добре подумає, що він ліпитиме, і після цього можна буде приступати до роботи.

Самостійна робота дітей. Нагадую, як треба правильно сидіти за столом.

Проводжу індивідуальну роботу:

Нагадую прийоми ліплення;

За потреби, використовую повторний показ, словесні заохочення, похвалу;

Допомога в оздобленні роботи дрібними деталями.

За п'ять хвилин попереджаю про закінчення роботи.

Проводжу аналіз дитячих робіт. До аналізу залучаю самих дітей: пропоную знайти найоригінальнішу роботу. Запитую, чим сподобалася робота? Чи прикрашено роботу дрібними деталями? Що цікавого незвичайного у роботі?

Підводжу підсумок заняття: – Сьогодні на занятті ми з вами згадали, як люди вирощують хліб, спробували самі ліпити з тіста. Мені сподобалася робота Саші, Маші, Каті: вони виявили творчість та самостійність. А Вадим та Свєта наступного разу постараються і у них вийдуть різні оригінальні вироби.

Конспект проведення заняття з образотворчої діяльності у старшій групі.

Тема: “Портрет мого тата” (ліплення у техніці барельєф).

Програмний зміст:

  • познайомити дітей з новим способом ліплення у техніці барельєф;
  • вчити виконувати портрет тата, передаючи його індивідуальні особливості: колір очей, волосся, наявність вусів, бороди та ін;
  • вчити наносити пластилін тонким шаром, користуватися різними прийомами ліплення: скочування, розкочування, сплющування та ін., при ліпленні очей, брів користуватися стекою;
  • вчити дотримуватись послідовності в ліпленні: від загального до приватного;
  • спонукати дітей передавати своє ставлення, свої почуття до близьких людей у ​​зображенні, виховувати бажання розповісти про них.

Попередня робота:знайомство з різними жанрами живопису.

Хід:У мене на мольберті стоять кілька робіт, виконаних у різних жанрах. Знайдіть у тому числі портретний жанр. Молодці! А як ви здогадалися? Правильно. На таких творах обличчя займає більшу частину аркуша, очі, ніс, брови промальовані точно і відповідають якійсь людині. Окрім обличчя, видно ще й плечі, а от ні рук, ні ніг, ні тулуба на портреті нема. Погляньмо, а хто ж зображений на нашому портреті? А хто знає, яке свято буде у наших чоловіків? Давайте сьогодні на занятті зробимо подарунок нашим татам, дідусям, братам та намалюємо їхній портрет. Але намалюємо незвичайним способом, а у техніці барельєф пластиліном. Подивіться, я вам покажу, як це зробити.

Виконую частковий показ способів малювання пластиліном: очі, ніс, брови, губи.

А тепер сядьте зручно, закрийте очі і згадайте, які у тата очі, ніс, волосся пряме чи хвилясте, чи є на обличчі посмішка.

Давайте ще раз повторимо, що ми робимо спочатку, потім, чим закінчуємо свою роботу. Хто вже згадав, може розпочати виконання.

Самостійна робота дітей. Нагадую, як треба правильно сидіти за столом.

Проводжу індивідуальну роботу:

Допомога при нанесенні пластиліну на картон;

В уточненні пропорцій особи;

У змішуванні пластиліну для отримання потрібного відтінку;

За потреби, використовую повторний показ, словесні заохочення, похвалу;

Індивідуально з Альоною, Сашком, Ксюшею закріплюю вміння правильно користуватися стекою.

За п'ять хвилин попереджаю про закінчення роботи.

Проводжу аналіз дитячих робіт. Пропоную одній дитині розповісти про свого тата, про те, якою вона, про те, чи вдалося зобразити так, як хотілося. Наголошую на позитивному в роботі, згадую і недоліки.

Підбиваю підсумок заняття: - Сьогодні кожен із нас зробив подарунок своєму татові – намалював його портрет. Ці портрети ми оформимо у рамочки та подаруємо татам на свято.

світла третьякова

Конспект заняття з малювання

різновікової групи

« Великі та маленькі ялинки» вихователь Третьякова З. М.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Художня творчість», «Читання художньої літератури», "Фізична культура", «Комунікація», «Соціалізація», «Безпека».

Завдання: Розвивати у дітей естетичне сприйняття навколишнього, моторику рук Вчити дітей 4 роки малювати ялинку, дітям 5-6 років продовжувати навчати малювати ялинкудомагаючись виразної передачі хвої різними прийомами. Вчити передавати різницю по висоті старих і молодих дерев, їх забарвлення та будову, малювання кінцем кисті. Виховувати акуратність у роботі, дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: гуаш, тонований папір, ілюстрації, дидактична гра «Побудуй ялинку»- кубики «Склади візерунок».

Попередня робота. Розгляд ялин під час прогулянок на ділянці, а також розгляд ілюстрацій, на яких хвоя зображена різними способами.

Хід заняття.

Діти виходять на середину килима.

Хлопці, до нас прийшли гості, давайте ми привітаємось незвичайно: один з одним, з гостями, з пальчиками

Пальчикова гра "Доброго ранку".

Діти сідають на стільці.

Діти, послухайте загадку.

Загадка:

Вона на їжачка схожа,

Як їжак, вона в голках теж,

На ній плоди бувають шишки.

Дівчата чекають на неї, хлопчики,

Коли вона під Новий рік

На свято до них стоятиме прийде.

Про що загадка? Ялинка.

Слухайте вірш.

І. Токмакової «Їли…»

Їли на узліссі-

До небес маківки-

Слухають, мовчать,

Дивляться на онуків.

А внучата-ялинки,

Тонкі голочки-

Біля лісової брами

Водять хоровод.

Вихователь: Діти, про що йдеться у вірші? - Про ялинки.

А про які ялинки говорити? - про ялинки великих та маленьких.

Показую ілюстрації, на яких зображено великі та маленькі ялинки.

Запитання до дітей:

Що тут зображено?

Які ялинки ви бачите? - високі та низькі.

А якого кольору ялинки? - Зелені.

Діти, а чим покриті гілочки на ялинках? - Хвоєю.

А які ялинки пухнастіші? - великі ялинки пухнастіші, на них багато гілок та голок (хвої).

Діти, а як треба ставитися до них, і до природи, яка оточує нас? - не ламати гілок, не зрубати ялинки, не розпалювати багаття в лісі.

Вставайте, відпочинемо: фізкультхвилинка - Наша ялинка.

Наша ялинка велика, Роблять кругові рухи руками.

Наша ялинка висока, Встають на шкарпетки, піднявши руки нагору.

Вище мами, вище за тата, Присідають, руки вперед, і встають на шкарпетки.

Дістає до стелі. Тягнуться вгору.

Будемо весело танцювати, Виставляють по черзі ноги на п'яту,

Пісні співатимемо, розводячи руки в сторони і ставлячи їх на пояс.

Щоб ялинка захотіла

У гості до нас знову прийти!

Хочете побудувати ялинку з кубиків, проходьте до ліжок. Дидактична гра «Побудуй ялинку»Запитати у когось високі, у когось низькі ялинки. Діти, сьогодні ми з вами будемо малювати ялинки – великі та маленькіпроходите за столи.

Показую, як послідовно намалювати ялинки. Я візьму лист покладу його вертикально, яким кольором ми будемо малювати стовбур - коричневим. Починаємо зверху, малюємо кінчиком пензля, поступово притискаючи пензель усім ворсом. Щоб показати якийсь товстий стовбур у старої ялинки підмальовуємо з іншого боку, також малюємо ще один ствол, з іншого боку, вийшли такі ворота. А тепер темно-зеленою фарбою малюємо гілки, починаємо зверху вниз, кінцем кисті виконаємо невеликі мазки. Виходять такі ялинові «лапи».

А маленькі ялинки поряд з великими, біля лісової брами на галявині водять хоровод. Зобразимо їх світло-зеленою фарбою тоненькі стовбури маленьких ялинок, підмалюємо гілочки, розфарбуємо як спіднички, трикутники.

Підсумок:

В кінці заняттярозглядаємо всі малюнки та вибираємо ті, які сподобалися дітям.

Хлопці, знайдіть найвищу ялинку.

На якому малюнку найпухнастіша ялинка?

У якої, ялинки гарні, пухнасті гілочки?

Молодці хлопці, всі постаралися, у нас вийшов справжній ялиновий ліс, а хочете пограти в гру, ви зайчики.

Рухлива гра «Зайчик сіренький скакав».

Діти довільно стрибають на килимі, виконують рухи відповідно до тексту.

Зайчик сіренький скакав, Зайчик корм собі шукав, Раптом у зайця на маківці, Піднялися як стрілки вушка, Шурхіт тихий лунає, Хтось по лісі крадеться, Зайчик плутає сліди, Втікає від лисиці.

Публікації на тему:

Доброго дня! Дорогі колеги, сьогодні я хочу представити вашій увазі фотозвіт НОД з ліплення "Великі та маленькі моркви" з дітьми середньої.

З 1 вересня я набрала нових дітей віком від 3 років. У нас тепер новий гурт, куди ведеться набір дітей. моїх.

Конспект інтегрованої НОД з пізнавального розвитку для дітей групи раннього віку «Великі та маленькі» ВідеоКонспект інтегрованої НОД з пізнавального розвитку для дітей групи раннього віку на тему «Великі та маленькі» Дата проведення:.

Конспект НОД з аплікації у другій молодшій групі «Великі та маленькі м'ячі»Цільовий орієнтир: вміє вибирати великі та маленькі предмети круглої форми; наклеювати зображення на альбомний аркуш. Пріоритетна освітня.

Реалізація в освітніх областях: «Пізнавальний розвиток» (формування цілісної картини світу та елементарних математичних уявлень).

Комплексне заняття для дітей різновікової групи з 3 до 7 років (ознайомлення з оточуючим + малювання) «Чарівниця – вода»

Ціль:дати дітям чотирьох років уявлення про те, яке велике значення має вода для всього живого на світі; дітей 5 – 6 років познайомити з тим, як вода існує у природі (дощ, сніг, лід, туман тощо.)
Завдання:
освітні:ознайомити з властивостями води (прозорість, температура, смак; вода – розчинник)
розвиваючі:активізувати та збагачувати словник дітей іменниками, прикметниками на тему заняття;
виховні:розвивати соціальні навички; вміння працювати у групі, домовлятися, враховувати думку партнера;
Наочний матеріал:іграшка «Капітошка», «крапельки» зроблені з картону, мапа, картинки на яких зображені сніг, лід, хмара тощо, банки з водою, сіль, цукор.
Організаційний момент.
Підготовка до основного етапу (введення до теми)
- Хлопці, подивіться на карту. Хто знає, що на карті позначається блакитним кольором? (Вода) Тема нашого заняття «Чарівниця – вода». А допомагатиме мені «крапелька».
- Навіщо потрібна вода? (Відповіді дітей).
Узагальнення:Немає Землі жодного живого організму, який може прожити без води.
- Уявіть собі, що було б, якби Землі зникла вся вода? (Відповіді дітей)
Досліди:
- Хлопці, крапелька пропонує вам визначити, чи однакова вода в трьох баночках за кольором, прозорістю, смаком, температурою.
– Як ми визначимо колір, прозорість? (Очі)
– Температуру? (Рукою)
- Смак? (Мовою)
Діти визначають очима, рукою, язиком, колір, прозорість, температуру, смак.
Узагальнення:Вода прозора, безбарвна, холодна, а смак – солона, солодка.
- Хлопці, подивіться, солі, цукру не видно, а смак лишився. Ось так чари! Виявляється вода, має здатність розчиняти сіль, цукор.
Засвоєння нових знань
Розповідь вихователя: - А чи знаєте ви, звідки береться вода? Іван Бунін має вірш «Джерельце»
У глушині лісовій, у глушині зеленій,
Завжди тінистої та сирої,
У крутому яру під горою
Б'є з каміння джерело студене,
Кипить, грає та поспішає.
Крутячись кришталевими клубами,
І під гіллястими дубами
Склом розплавленим біжить.
– Ось звідки береться чиста вода. Джерело утворює струмок. Потім струмки стікаються в озера та річки. Звірі та птахи п'ють воду з озер та річок. А рослини п'ють воду з-під землі. Дощ поливатиме землю.
- Вода – це справжня чарівниця. Вона вміє перетворюватись і змінюватися! Вона може бути в рідкому та твердому стані.
Вихователь пропонує дітям відгадати загадки про воду.
Спершу летить, потім біжить,
Потім на вулиці лежить…
Тоді без бот чи калош
Його сухим не перейдеш. (дощ)
У вогні не горить
І у вогні не тоне. (лід)
Росте вона вниз головою,
Росте не влітку, а взимку
Трохи сонце її припече,
Заплаче вона і помре. (бурулька)

Що за зірочки наскрізні
На пальті та на хустці?
Усі наскрізні – вирізні,
А візьмеш – вода у руці. (Сніг)
Фіз.хвилинка.
Запропонувати дітям покрутитись як сніжинки під повільну музику.
- А хтось із вас, діти, знає, на що ще може перетворюватися вода! (у дощ, пару, туман, роса, хмари тощо)
Первинна перевірка знань.
Гра «Назви правильно»
Показати дітям картинки, на яких зображено сніг, лід, хмари тощо.
– Це теж вода. Назвіть, як ви бачите воду на картинці.
Самостійна робота дітей
Робота у групах.
«Капітошка»пропонує намалювати малюкам картинку про дощ. Працюватимемо ми в групах. А «крапелька» дивитиметься, як ви вмієте домовлятися, працювати разом.
Закріплення пройденого матеріалу
«Капітошка»ставить дітям питання і за правильну відповідь дає маленькі «крапельки»
Запитання:- На що вміє перетворюватися вода?
- Які властивості має вода? (прозорість, немає кольору, запах)
- Чому вода – чарівниця?
- Що вона розчиняє?
«Капітошка»хвалить дітей і пропонує запам'ятати правила користування водою.
1. Закривати кран із водою.
2. Не пускати воду сильним струменем.
3. Набирати стільки води, скільки необхідно.
4. Утримувати річки, озера в чистоті, не засмічувати.

Конспект безпосередньої освітньої діяльності
з освітньої галузі «Пізнання»
(Ознайомлення з навколишнім світом)
у різновіковій групі (4-6 років)
Тема: «Повітря».

Мета: розвивати пізнавальну активність у процесі експериментування; розширювати знання повітря.

Завдання:
Освітні:
- Узагальнити, уточнити раніше отримані знання про властивості повітря;
— познайомити із властивостями та способами виявлення повітря;

Розвиваючі:
- Розвивати навички проведення дослідів;
- Розширювати та активізувати словник дітей;
- Розвивати вміння самостійно робити висновки на основі практичного досвіду;

Виховна
- Виховувати акуратність при роботі з водою.

Матеріали: миски, пластикові стаканчики, свічки, скляна склянка, літрова банка, камінці, цеглинки, картинки для оповідання дітей.


1.Організаційний момент
.
Розминка під музику С. та Є. Желєзнових (трек № 18 «Черв'ячки»)
Коло привітань та гарного настрою.
Вихователь: Давайте привітаємось із нашими гостями. А тепер ми привітаємось один з одним передаючи свічку.

2. Хід заняття:

Вихователь : - Сьогодні я приготувала вам сюрприз. Він знаходиться всередині цієї кульки. — Підставляйте долоні (з кульки випускається повітря), що це за сюрприз? Як ви вважаєте, що це?
Діти: Повітря.

Вихователь : Так це повітря Тільки ми не змогли його утримати. А чому?
Діти: Він не вловимо.

Вихователь : Утримати його руками не можна, зате можна зловити за допомогою целофанового пакета

Експеримент:
Вихователь : Діти, візьміть по пакету і наберіть повітря, потім закрутіть пакет, щоб він не виходив. (Діти дмуть у пакет і закручують його)
Що знаходиться всередині пакета?
Діти : Повітря

Виховання . Якого він кольору?
Діти: Він прозорий, у нього немає кольору.
Виховує. Який він за вагою?
Діти : Легкий.

Виховання . А як ви думаєте, повітря має запах?
Діти: Немає запаху
Виховує. А давайте перевіримо. Випустіть із пакетів повітря і понюхайте пахне він чи ні.
Діти: Повітря нічим не пахне.

З'являється через ширму петрушка.

Петрушка : Привіт хлопці! А що це ви таке цікаве робите?
Діти. Ми експерименти із повітрям робимо.
Петрушка: А я також люблю різні експерименти робити. А що ви дізналися
Діти: Ми дізналися, що повітря прозоре, легке і в нього немає запаху.
Петрушка : А я ще люблю загадки відгадувати, я в цьому майстер, що не загадають, все відгадаю Загадайте мені загадки про повітря.

Діти:
1. Невідомо де живе,
Налетить – дерева гне.
Засвистить - по річці тремтіння,
Бешкетник, а не вгамуєш.

2. Без рук, без ніг,
А ворота відчиняє.

3. Біг по стежці лучний -
Кивали маки головою.
Біг річкою блакитний –
Річка стала рябою.

4. Гілки ламає –
Пил піднімає.
Чуєш його,
А не бачиш його.

Вихователь: Петрушка, а хочеш з нами ще дізнатися про повітря?
Петрушка: Так, звичайно, дуже хочу.
Вихователь: Але спочатку ми пограємо. Повторюйте за мною рухи.

Вітер тихо хитає всіх.
Вправо-ліворуч нахиляє.
Раз нахил, два нахил –
Нас крутив він юлою.
Вітер стих і тиша
Заспокоїться час.
Руки вгору піднімаємо.
Ми вдихаємо видихаємо.
Тихо руки опускаємо.

Вихователь: Діти давайте Петрушке розповімо, що ще ми знаємо про повітря.
Маша Н Повітря це дивовижна оболонка навколо нашої Землі. Якби не було повітря, все живе загинуло в палючих променях Сонця вдень, а вночі від холоду.
Денис Вітер – це рух повітря. Він переганяє холодне повітря на південь, тепле на північ, розганяє хмари або збирає їх у дощові хмари. Без повітря Земля була б мертвою пустелею.
Настя Ос. У космосі немає повітря, тому космонавти запасаються повітрям із Землі.

Ваня М Повітря необхідне всім істотам на Землі для того, щоб дихати і жити.
Маша М. Ми вдихаємо повітря із киснем, а видихаємо – вуглекислий газ. А рослини – навпаки, вдихають листям вуглекислий газ, а видихають кисень, яким ми з вами дихаємо. Вони очищають повітря.
Настя До. Вітер допомагає рослинам: здуває пил із листя, розносить насіння рослин по всій Землі. Повітря – це нежива природа, але воно тісно пов'язане з живою природою. (Демонструються малюнки)

Вихователь: Пропоную тепер провести експеримент для того, щоб переконатися насправді:
-Чи можна побачити повітря,
-якщо в камінні повітря,
-у яких судинах довше горітиме свічка.
Для початку згадаємо правила про безпечне проведення дослідів.
— Не торкаємося до предметів, що розглядаються, не брати в рот,
не отримавши дозволу дорослого.
— Дотримуватись чистоти та порядку на своєму робочому місці.
— Стояти або сидіти на відстані від об'єкта, що спостерігається.

Підійдіть до своїх столів і приступайте до експерименту, після закінчення роботи ми підходитимемо до кожного столу і вислуховуватимемо ваші висновки. А ти Петрушка можеш вибрати будь-який експериментальний стіл.

Проведення дослідів з підгруп.

1підгрупа: «Чи можна побачити повітря» Перед кожною дитиною на столі стоїть по одній мисці з питною водою та пластиковим стаканчиком. Діти опускають у миску з водою пластиковий стаканчик і повільно його нахиляють, щоб пішли бульбашки. Проводять спостереження. Що у воді? Звідки взялися бульбашки?

2Підгрупа: На столі стоїть велика миска з водою і камінчики з цеглинками за кількістю дітей. Діти беруть камінці та цеглини, і опускають їх у воду. Проводять спостереження. Що виходить з каменів та цеглинок? Що це означає?

3Підгрупа: «У яких судинах довше горітиме свічка» На столі лежать дві свічки, склянка та літрова банка. Вихователь запалює свічки, а двоє дітей накривають свічки судинами. Проводять спостереження. Що відбувається з полум'ям свічки? Чому одна свічка горіла довше, ніж інша?

Після проведення дослідів
Вихователь: А тепер пропоную підійти по черзі до експериментальних столиків. Почнемо з першого столу. Що ви дізналися?
Діти: У воді можна побачити бульбашки повітря.
Діти: З каміння та цегли виходять бульбашки, значить, у них є повітря
Діти: Під банкою свічка прогоріла довше, ніж під склянкою, бо в банці повітря більше.

Вихователь: Хлопці наше експериментування добігло кінця. Хочу спитати у нашого гостя, Петрушка, що тобі сподобалося?
Петрушка: Мені сподобалися експерименти і як ви розповідали про повітря. Я дізнався багато цікавого. А зараз мені час іти до своїх друзів і розповісти їм, про що я сьогодні у вас дізнався.
А вам, хлопці, що сподобалося? (Відповіді дітей)
Дякую всім за роботу! До побачення!

Назва: Конспект НОД «Повітря»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, розвиток уявлень про навколишній світ і про себе, Різновікова (4-6 років) група

Посада: вихователь вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МАДОУ дитячий садок №83 «Соняшники»
Місце розташування: місто Одинцово, Московська область